Zavrieť

Porady

Osobitosti v účtovaní N a V nepod. účt. jednotiek

Ahojte,

robím prácu Osobitosti v účtovaní N a V nepod. účt. jednotiek tj porovnanie neziskovky vs rozpočtovky, príspevkovky a obce.

Neviete ma prosím niekto naviesť na čo sa zamerať, čo riešiť, čo je také významné že to treba spomenúť?

Konkrétne zmeny od 1.1.2008?

ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    vajda65 Pozri príspevok
    Ahojte,

    robím prácu Osobitosti v účtovaní N a V nepod. účt. jednotiek tj porovnanie neziskovky vs rozpočtovky, príspevkovky a obce.

    Neviete ma prosím niekto naviesť na čo sa zamerať, čo riešiť, čo je také významné že to treba spomenúť?

    Konkrétne zmeny od 1.1.2008?

    ďakujem vopred
    O neziskovkach skus tu:
    http://www.porada.sk/t63329-zdanovan...tml#post553022

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja by som sa asi zamerala na oblasti :
    - zdroje financovania cinnosti - tam je rozdiel v tom ze rozpoctovky a prispevkovky su napojene na rozpocet obce, VUC alebo statu
    kdezto neziskovky si hladaju zdroje z clenskeho, grantov, asignacii dane, dary .....
    - vynosy resp. trzby z cinnosti takychto organizacii - neziskovky mozu podnikat na zaklade zivnostenskeho listu, tieto prijmy musi zdanit, organizacie poskytujuce verejno-prospesne sluzby mozu podnikat napr. v chranenych dielnach a zisk z takychto cinnosti mozu pouzit iba na zakonom urcene pouzitie, rozpoctovky a prispevkove org. nenarabaju s trzbami vobec, resp. iba do miery ze vsetko posielaju na rozpoctovy prijmovy ucet
    - kazdy druh organizacie sa riadi inym zakonom to je mozno prvotny rozdiel - OZ sa riadia zakonom o zdruzovani obcanov, nadacie zakonom o nadaciach, neziskove organizacie zákonom č. 213/1997 Z.z. v znení novely zákona č. 35/2002 Z.z. a rozpočtové a príspevkové org. ďalším zákonom

    vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

    vajda65
    a neviete mi niekto prosím poradiť kde by som našiel niečo o vykazovaní N a V v týchto neziskových organizáciach a RO a PO?

    Osobitosti v účtovaní N a V nepod. účt. jednotiek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.