Zavrieť

Porady

fakturácia

Chcem sa opýtať,ak vykonám niekomu prácu,je niekde určené do koľkých dní ju musím vyfakturovať?Niekde som počula, že do 15 dní musím prácu vyfakturovať. Napr.vykonám prácu a je koniec mesiaca povedzme 29.10.2007,lenže dotyčný berie tovar častejšie,takže berie na dodací list a potom sa mu to,ak je už čiastka väčšia vyfakturuje,lebo nechcem robiť 500,- faktúry. A tak mu to vyfakturujem až napr.29.11.2007.Je to problém,môžem byť stíhaná kontrolou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Podľa dohody s odberateľom sa vystavujú aj zberné faktúry na základe viacerých dod. listov, avšak spravidla sa jedná o fakturáciu za jeden kalendárny mesiac. Takže sa vystaví fa do 15-teho nasl. mesiaca za dodávku tovaru v predch. mesiaci .

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Prosím priateľov na Porade o usmernenie:
    do konca tohto týždňa musím vystaviť jednu faktúru. S odberateľom služieb však máme mnou akceptovanú dohodu per/pusa, že uhradiť mi ju bude môcť až v nasledujúcom roku. Hanbím sa za nevedomosť, viete, že nie som účtovníčka a prosím o navigáciu akú splatnosť napísať, keď už teraz viem, že t.r. uhradená nebude - a vôbec, čo s takou faktúrou?
    Ďakujem za vysvetlenie a teším sa na Vašich chápavých, láskavo sa usmievajúcich smejkov.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Môžeš napísať dohodnutý dátum splatnosti. Táto faktúra Ti prejde do ďalšieho roku a v prípade,že sa jedná o JÚ budeš ju mať aj vo výkaze o majetku a záväzkoch ,ktorý je súčasťou DP.
    Klári máš dosť smajlíkov, alebo ešte jedného navyše Ti pridám, ako kamoške.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    anklar Pozri príspevok
    Prosím priateľov na Porade o usmernenie:
    do konca tohto týždňa musím vystaviť jednu faktúru. S odberateľom služieb však máme mnou akceptovanú dohodu per/pusa, že uhradiť mi ju bude môcť až v nasledujúcom roku. Hanbím sa za nevedomosť, viete, že nie som účtovníčka a prosím o navigáciu akú splatnosť napísať, keď už teraz viem, že t.r. uhradená nebude - a vôbec, čo s takou faktúrou?
    Ďakujem za vysvetlenie a teším sa na Vašich chápavých, láskavo sa usmievajúcich smejkov.
    Vôbec žiadny problém
    Napíš do faktúry dátum splatnosti ten, ktorý ste si dohodli, trebárs aj jún 2008. K 31.12.2007 ju budeš evidovať v pohľadávkach. Neviem, aké účto máš, v JU Ti pôjde do príjmu až budúci rok.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Majka, to vieš, že mať smajlíka v duši je príkazom dňa. S radosťou beriem od Teba aj toho ďalšieho, ktorého my teraz posielaš.
    Marianka01, aj Tebe ďakujem za dobrú správu.
    Ako je to s tými priateľmi? Sú to (moje) HVIEZDY!
    Naposledy upravil anklar : 21.11.07 at 16:05 Dôvod: Čo je s ocenením, ktoré som Vám obom pridala? Zobrazí sa to vôbec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.