Zavrieť

Porady

stravovanie zamestnancov

Dobrý den!
Chcel by som sa Vás opýtat či má zamestnávateť právo prikázat zamestnancovi to, kde sa má zdržiavat a čo má robit počas 30 minutovej prestávky na stravu! Má právo zamestnávateť prikázat zamestnancovi aby počas prestávky "stravoval" ?????
Dakujem za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ondrejb Pozri príspevok
    Dobrý den!
    Chcel by som sa Vás opýtat či má zamestnávateť právo prikázat zamestnancovi to, kde sa má zdržiavat a čo má robit počas 30 minutovej prestávky na stravu! Má právo zamestnávateť prikázat zamestnancovi aby počas prestávky "stravoval" ?????
    Dakujem za odpoved!

    Vrátil si ma do mladosti, kedy nás v škole vyhnali na chodbu a museli sme ako cvičené opice či väzni chodiť dookola po chodbe . Téma by sa mohla volať aj "veľká prestávka" . Ale jesť nás veru nenútili, na to nemá právo ani Tvoj (?) zamestnávateľ. Akým spôsobom vás "diriguje" v tomto smere? Hrozí nejakými sankciami? Zaujímavý problém, hoci mimo oblasť môjho chápania

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Paula Pozri príspevok
    Vrátil si ma do mladosti, kedy nás v škole vyhnali na chodbu a museli sme ako cvičené opice či väzni chodiť dookola po chodbe . Téma by sa mohla volať aj "veľká prestávka" . Ale jesť nás veru nenútili, na to nemá právo ani Tvoj (?) zamestnávateľ. Akým spôsobom vás "diriguje" v tomto smere? Hrozí nejakými sankciami? Zaujímavý problém, hoci mimo oblasť môjho chápania
    Veru tak, aj ja si to pamätám a funguje to dodnes - aspoň na ZŠ, kde chodí môj syn. Ale toto by sa skôr hodilo do témy: Pamätáte sa ešte.......
    Čo sa týka toho príkazu zamestnávateľa: poznám u nás firmy, kde zamestnanci nesmú opustiť počas prestávky predajňu ani sklad, aby boli v prípade potreby ihneď k dispozícii - keď treba aj počas prestávky. Ale jesť povinne nemusia, to je fakt............

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ondrejb Pozri príspevok
    Dobrý den!
    Chcel by som sa Vás opýtat či má zamestnávateť právo prikázat zamestnancovi to, kde sa má zdržiavat a čo má robit počas 30 minutovej prestávky na stravu! Má právo zamestnávateť prikázat zamestnancovi aby počas prestávky "stravoval" ?????
    Dakujem za odpoved!
    ZP ustanovuje poskytnúť prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút (§ 91). Myslím, že zamestnávateľ nemá právo určovať, čo má a čo nemá zamestnanec robiť počas prestávky. Ak chceš, môžeš si kľudne aj pospať (veď je to na odpočinok). Taktiež nemôže prikazovať zamestnancovi, kde má tráviť prestávku a kde nie, môže maximálne vyhradiť priestor, kde môže zamestnanec stráviť prestávku (napr. jedáleň, osobitná miestnosť, odpočiváreň, šatňa, ...).

    stravovanie zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.