Zavrieť

Porady

dovoz-ohlasovacia povinnost_voci komu?

Dobry den,

uz dlhsie sa snazim dopatrat k informacii ohladne toho co treba z mojej strany spravit.Ide o nasledovne :chcem dovazat v ramci EU na Slovensko za ucelom dalsieho predaja obalovy material, ktory prichadza do styku s potravinou (nieco ako dozicka na musli len je to urcene detom na makke ovocie, vyrobok je z pvc materialu).
Pred par mesiacmi mi bolo povedane na Urade verejneho zdravotnictva SR, ze po ziskani "Declaration of compliance" od vyrobcu , teda vyhlaseni o zhode, ze dany vyrobok splna urcite normy EU (to mam, aj potrebne testy spravene vyrobcom) mi staci splnit ohlasovaciu povinnost voci Regionalnemu uradu verejneho zdravotnictva vyplnenim prilohy c.1 zo zakona 152/1995 , tato priloha je vlastne "Oznamenie vyroby potravin , tabakovych vyrobkov a cinnosti suvisiacich z ich uvadzanim do obehu".

Avsak dnes mi tuto informaciu na danom urade vyvratili s tym, ze mam zavolat na Min. podohospodarstva lebo obalove materialy ktore prichadzaju do styku s potravinami spadaju do ich kompetencie. Avsak min. podohospodarstva tvrdi, ze to spada pod Urad verejneho zdtravotnictva.

Ak mi niekto vie poradit, co musim spravit aby som mohla dany produkt zacat predavat a ci mam vobec nejaku nahlasovaciu povinnost (ohlasovaciu) povinnost voci niekomu (KOMU?) budem VDACNA, lebo si pripadam ako blb ktory nevie na to prist. Samozrejme zivnost mam.

prajem pkeny den,
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    dovoz-ohlasovacia povinnost_voci komu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.