Zavrieť

Porady

zmluvná pokuta

ČAUTE - Dobrý večer

Chystám sa podnikať v oblasti, v ktorej momentálne pracujem . Chcem založiť s.r.o. a v priebehu krátkeho času začať . je tu však problém.... nakoľko pracujem ako živnostník pre danú firmu a mám podpísanú zmluvu, v ktorej je pár bodov, ktoré ma brzdia .

Ak by sa zistilo, že počas trvania platnosti zmluvy uskutočním akýkoľvek obchod s niektorou komoditou ktorá je v ponuke danej firmy, hrozí mi pokuta štvrť milióna za každý zistený obch. prípad .

Ďalší bod je ten, že po skončení zmluvy nesmiem pracovať pre žiadnú konkurenčnú firmu, alebo sám podnikať v tejto oblasti .

....mám riskovať ????

Vopred Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Zmluva je pravdepodobgne ošetrená právnikom a určite nejde v Tvojej súčasnej firme, ktorá sa takto zmluvne poisťuje o výrobu farebných guličiek na hranie. Ja som s tých iných a nešla by som proti zmluve.
    Ale čo človek to názor.

    PS pozor aj na zákon : Ochrana dôverných informácií a obchodného tajomstva.

    Hrubo vyznačené = pravdepodobne
    Naposledy upravil Melnick : 12.12.07 at 15:22 Dôvod: Dobrý preklepisko :D

    NEWDREAM je offline (nepripojený) NEWDREAM

    Kto som ?? po posledných dňoch čo mám za sebou už ani sám neviem ...ale viem čo chcem ...viac NEWDREAM
    Ahoj,
    ďakujem za reakciu na moju otázku .
    Nejedná sa o žiadnu výrobu, ani nejaký exkluz. tovar ..
    Ide o bežnú komoditu, v ktorej je dosť veľká konkurencia ..

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Aj tak si zrejme podpísal vo firme IS ,že budeš dodržiavať horecitovaný zákon a páky na postih, zamestnávateľ určité má . Moja dobre mienená rada : buď opatrný.
    Naposledy upravil Melnick : 10.12.07 at 22:37 Dôvod: Zmizlo mi "a" v slove rada

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Nerobíš náhodou požiarneho technika ....... tam sú takéto praktiky pomerne časté.

    Úprimne povedané, ak by som bol majiteľom firmy, čo ťa teraz zamestnáva, a ak by si ty urobil to, čo píšeš, išiel by som ti po krku. (Ja som síce tolerantný človek, ktorý sa riadi heslom "ži a nechaj žiť", ale majiteľ firmy, ktorá ťa zamestnáva, evidentne nie - ak si dal do zmluvy takú klauzulku).

    NEWDREAM je offline (nepripojený) NEWDREAM

    Kto som ?? po posledných dňoch čo mám za sebou už ani sám neviem ...ale viem čo chcem ...viac NEWDREAM
    Nuž zatiaĺ len varovania a opatrnosť ... cením si vaše názory .. Ako mám teda postupovať .. ja som ohodlaný ísť za svojím cielom - novým snom - vlastnou firmou ....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    NEWDREAM Pozri príspevok
    ČAUTE - Dobrý večer

    Chystám sa podnikať v oblasti, v ktorej momentálne pracujem . Chcem založiť s.r.o. a v priebehu krátkeho času začať . je tu však problém.... nakoľko pracujem ako živnostník pre danú firmu a mám podpísanú zmluvu, v ktorej je pár bodov, ktoré ma brzdia .

    Ak by sa zistilo, že počas trvania platnosti zmluvy uskutočním akýkoľvek obchod s niektorou komoditou ktorá je v ponuke danej firmy, hrozí mi pokuta štvrť milióna za každý zistený obch. prípad .

    Ďalší bod je ten, že po skončení zmluvy nesmiem pracovať pre žiadnú konkurenčnú firmu, alebo sám podnikať v tejto oblasti .

    ....mám riskovať ????

    Vopred Ďakujem za každú radu
    Podľa mňa táto klauzula by neobstála v prípade nejakého súdneho sporu. Je to totiž obmedzovanie sloboného podnikania. Viem, že veľa firiem má podobné znenie zapracované, ale väčšinou v prac.zmluvách, ale ako čítam ty pracuješ ako živnostník, čo tiež nie je celkom v poriadku od 01.09.2007 po veľkej novele Zákonníka práce.
    Zrejme máte zmluvu podpísanú podľa Obchodného zákonníka ( 2 podnikateľské subjekty), a tam podľa mňa takéto obmedzenie vôbec neobstojí.

    NEWDREAM je offline (nepripojený) NEWDREAM

    Kto som ?? po posledných dňoch čo mám za sebou už ani sám neviem ...ale viem čo chcem ...viac NEWDREAM
    ďakujem Smith ,

    A čo 1 bod o ktorom som písal ... zmluvná pokuta za každý zistený obchodný prípad .. ?? Tam veľké šance zrejme nemám ..

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Skús ešte ísť cestou dohody medzi terajším zamestnávateľom a Tebou. Napadla ma tiež jedna vec: Ty "pracuješ " pre firmu ako SZČO - veď práca ,ktorú robíš musí byť na Tvojom ŽL a preto, poraď sa s právnikom, či to nebude aj výhodou pre Teba, lebo vlastne" zam-eľ " Ťa obmedzuje v Tvojom podnikaní. Ty mu predsa poskytuješ služby, na ktoré máš predpokladám oprávnenie.
    V každom prípade - právnik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.