Zavrieť

Porady

zalozenie uctu a ico

Vela som tu toho o podnikateslkom a beznom ucte precitala a dozvedela sa,ale nedopartala som sa este k jednej veci ktora ma zaujima: Som zivnostnicka a chcem si zalozit ucet na podnikanie,ale nie podnikatelsky ale osobny ktory budem pouzivat na podnikanie.Predpokladam,ze pri zakladani osobneho alebo bezneho uctu sa neudava ico (pri podnikatelskom asi ano) len osobne meno a adresa.Mozem potom normalne dat vypis z uctu uctovnicke nech mi to da do nakladov ked tam neni ico?neviem ci som to napisala dostatocne zrozuminelne.dakujem gaerys
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Môžeš, len banka môže mať vo svojich podmienkach, že osobný účet nebudeš používať na podnikanie. Mrkni na to.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    gaerys Pozri príspevok
    Vela som tu toho o podnikateslkom a beznom ucte precitala a dozvedela sa,ale nedopartala som sa este k jednej veci ktora ma zaujima: Som zivnostnicka a chcem si zalozit ucet na podnikanie,ale nie podnikatelsky ale osobny ktory budem pouzivat na podnikanie.Predpokladam,ze pri zakladani osobneho alebo bezneho uctu sa neudava ico (pri podnikatelskom asi ano) len osobne meno a adresa.Mozem potom normalne dat vypis z uctu uctovnicke nech mi to da do nakladov ked tam neni ico?neviem ci som to napisala dostatocne zrozuminelne.dakujem gaerys
    Myslím, že na výpisoch z BU sa neuvádza IČO, len majiteľ účtu. Akurát označenie účtu bude osobný, nie podnikateľský.

    gaerys je offline (nepripojený) gaerys

    gaerys
    takze ak tomu spravne rozumiem.nemal by byt problem s tym,ze na vypse z uctu nemam ico,len svoje osobne meno ktore je zaroven aj moj podnikatelsky nazov,ale musim si dat pozor na to ked budem podpisovt zmluvu,aby tam nebolo napisane ze sa tento ucet smie pouzivat IBA NA OSOBNU POTREBU.spravne?teda vaze to ico nevadi?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nie, nevadí. Na výpise z vub ico je, na výpise z dexie ico nemam. Prave som to kontrolovala.

    gaerys je offline (nepripojený) gaerys

    gaerys
    dakujem velmi pekne velmi ste mi pomohli.prave surfujem po strnkach bank ktore mam poruke,ktora ma najlepsie produkty a hlavene ceny.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    napr. Dexia teraz upozornila jedného môjho klienta nato že mu tam chodia peniaze z ÚP a že ten účet nie je podnikateľský
    aj keď ten účet bude ako osobný musíš ho mať nahlásený na DÚ
    Anika

    gaerys je offline (nepripojený) gaerys

    gaerys
    to som si vedoma,ze ho musim nahlasit na DU.ja budem na tento ucet vkladat peniaze v hotovosti,nik mi tam neuhradza faktury.chcem si ho zalozit len na platenie:najmu, telefonu (firemneho) socialky,zdravotky a uhrada elektriny-elektrarnam.

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    Mám tiež otázku k tejto téme. Môj klient chce zrušiť "podnikateľský účet" a ponechať si len osobný. Vraj aby zbytočne neplatil poplatky dvojmo. Ja som mu radila, aby radšej zrušil osobný, ale to nechce, pretože mu tam chodí dôchodok a on nechce hlásiť zmenu. Je to teda možné, aby používal aj na podnikanie len osobný účet? Bude z neho platiť odvody aj úhrady záväzkov. Odporuje to nejakému predpisu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.