Zavrieť

Porady

Zodpovednosť mandatára

Dobry den,
chcem sa opytat na Vas nazor a to v oblasti zodpovednosti mandatara voci mandantovi. V konkretnej mandatnej zmluve nie je specialne upravena zodpovednost, takze sa spravuje ustanoveniami obchodneho zakonnika. Ta je upravena v ust. § 570 Obch.z..
Ako chapete toto ustanovenie: ... na veciach prevzatych od mandanta na zariadenie zalezitosti ..., to znamena ze veci maju byt prevzate na zaklade pisomneho potvrdenie /nieco take ako podla zakonnika prace/ alebo su to automaticky vsetky veci mandanta,ktore su potrebne na zariadenie obchodnej zalezitosti mandanta? Madatar neprevzal veci na sklade,teda nerobila sa inventura pri zacati jeho cinnosti.
Ide mi hlavne o to aku zodpovednost mozno vyvodit voci mandatarovi ak sa zisti schodok na sklade s materialom, s ktorym mandatar nakladal aby tak zariadil obch. zalezitost. Mandatar nema zmluvu o hmotnej zodpovednosti. Vyvodi sa zodpovednost podla obcianskeho zakonnika s dokaznou povinnostou mandanta?
Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    caspero je offline (nepripojený) caspero

    caspero
    dobrý deň, keďže nikto do dnes neodpovedal a mám takú istú otázku ako ruci, skúsim sa spýtať na odpoveď aj ja, čo so zodpovednosťou u mandatára....Ako "ošetriť" hmotnú zodpovednosť mandatára (prípadné manko, poškodenie tovaru...atď...)v mandátnej zmluve?...ďakujem vopred za odpovede

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    ahojte, nasla som tu vase prispevky a mam podobny problem. My zasa chceme nasmu mandatarovi dat na vyuzivanie vozidlo. Neviem, ci staci nejaka hmotna zodpovednost, plnomocenstvo, alebo nejaka zmluva. Ak by ste mali k tomu blizsie informacie, budem rada, ak ich poskytnete (kedze tieto prispevky su tu uz dlhsie).

    Zodpovednosť mandatára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.