Zavrieť

Porady

PREVODOVÝ MOSTÍK - rozpočtové organizácie

som žena ako každá iná :)
Už robil niekto z vás, rozpočtových organizácii, prevodový mostík ? Kedy ho budete robiť ?
Usporiadat
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Zdravím,
prevodový mostík budem robiť až po uzávierke roka 2007 - keď odnesiem výkazy na daňový úrad.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katka30 katka30

katka30 je offline (nepripojený) katka30

ja som sa rozhodla tiež robiť prevodový mostík až teraz po uzávierke.Mala som takú pedstavu,že si to urobím riadne na papieri ručne,ale som počula,že tie nové programy su tak nastavené,že po spustení ročnej uzávierky/otvorení účtovného roku 2008 si niektoré účty už prevedie sám a už len bude treba upraviť (napr.na 428 nakumuluje všetky fondové účty).Neviem,či to je skutočne tak....
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dobrý deň, i keď je toto téma o prevodovom mostíku, hodí sa to sem.Chcem sa spýtať, či náhodou niekto nepostrehol niekde vydanie súvsťažností na r.2008. Volakedy v r.60 bola taká hrubá kniha súvsťažností a viem, že nám to velmi pomáhalo pri účtovaní. Ja som sa na ne pýtala v Poradca Žilina a sľúbili, že pošlú ale poslali len staré r.2007. Ak by niekto vedel, kde doastať kúpiť nech sa ozve. Ďakujem
0 0
Mishou Mishou

Mishou je offline (nepripojený) Mishou

Ludkovia prosiiiim kedy budete robit prevodovy mostik a ako? Ja som z toho uplne mimo. Nepomoze mi niekto?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Mishou Pozri príspevok
Ludkovia prosiiiim kedy budete robit prevodovy mostik a ako? Ja som z toho uplne mimo. Nepomoze mi niekto?
Myslím si, že prevodový mostík budeme robiť až po nahodení nových účtov v číselníkoch.. ..ešte nemáme ukončený rok.....nevidím to ružovo...počkám si na školenie 20.2. v NR....mohli by sa objaviť nejaké dobré súvsťažnosti pre RO a PO
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, ja uz mam novu verziu IBEU v Dose. Mate to niekto, pozerali ste to?
Do rozvrhu mi nedalo nakladove ucty ani ucty vynosov, asi si to tam musime zadat. Funkcna a ekonomicka klasifikacia na bankovom ucte zostala, na to som bola zvedava. Podla pokynov z Ivesu treba poopravovat nazvy uctov, upravit v majetku odpisove skupiny, poopravovat platobne poukazy, ktore sme robili este v starej verzii. Opravne polozky, casove rozlisenie, rezervy budeme uctovat v pociatocnych stavoch? Mate uz niekto skusenosti s touto pracou?
Majte sa krasne, prajem Vam vsetkym pekny den.
0 0
katka30 katka30

katka30 je offline (nepripojený) katka30

[quote=AntekaK;635343]Ahojte, ja uz mam novu verziu IBEU v Dose. Mate to niekto, pozerali ste to?nová verzia IBEU nie je v dose
Do rozvrhu mi nedalo nakladove ucty ani ucty vynosov, asi si to tam musime zadat.síce somešte nespustila prechod na nový rok,ale myslím si ,že tie nákladové a výnosové účty budeme musieť nahodič sami,lebo to čo napr.potrebujem sledovať ja ,nemusíš mať ty a podobne Opravne polozky, casove rozlisenie, rezervy budeme uctovat v pociatocnych stavoch?ja si myslím,že tieto úkony ani účtovať asi nebudeme,len ich dohodíme do počiatočných stavov Mate uz niekto skusenosti s touto pracou?skúsenosti nemám,ale onedlho už áno
Majte sa krasne, prajem Vam vsetkym pekny den.
]
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Opravne polozky, casove rozlisenie, rezervy budeme uctovat v pociatocnych stavoch?ja si myslím,že tieto úkony ani účtovať asi nebudeme,len ich dohodíme do počiatočných stavov

Len dohodíme ? Veď v pokynoch k prevodovéme mostíku píšu,že treba zaúčtovať účtovné prípady k 1.1.2008,ktoré ÚJ doúčtuje v rámci prevodového mostíka.
Tak ich treba zaúčtovať nie?
0 0
katka30 katka30

katka30 je offline (nepripojený) katka30

vieš čo,nechcem nič dopredu povedať,lebo som do toho ešte naozaj ani "nepichla".
Ale akonáhle sa k tomu dostanem(a to bude v priebehu budúceho týždňa),tak určite napíšem :-))
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Dobre.
Ešte sa chcem opýtať, pripravujem si Prevodový mostík podľa uvedenej tabuľky, niektoré účty, ako napr. odpisy, majú mínusovú sumu v Hlavnej knihe. Aj do prevodového mostíka uvediem na týchto účtoch mínusové hodnoty ? Logicky mi vychádza, že áno. Ale nie som si istá.
0 0
mina311 mina311

mina311 je offline (nepripojený) mina311

No tak ja neviem, nakoľko sú tie správy, že IBEU-čko už v r. 2008 nebude, sú správne... ale aj ja som dnes dostala NOVÚ VERZIU IBEU č. 1.08!!! Kde je popísaný prechod na akruálne účtovníctvo!!!

Tak teraz neviem čo si mám myslieť o IVES-i, či idú IBEU naďalej vyvíjať a obnovovať... alebo je toto posledná úprava a žiadnej ďalšej obnovy sa nedočkám....

A keď už všetci chválite URBIS... nikde na ich stránke som sa nedočítala, že je to program aj pre školy... všade je prezentovaný iba ako program pre obce a mestá....

Neviete poradiť dobrý program pre školy?!?!
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, asi mám primitívnu otázku. No zaujíma ma čo je to prevodový mostík?
Ďakujem
0 0
mina311 mina311

mina311 je offline (nepripojený) mina311

Takže už som to našla... citujem:

Oznamujeme používateľom všetkých verzií IBEU DOS, že v súčasnosti pripravujeme novú verziu 1.08, v ktorej budú zohľadnené zmeny v súvislosti s prechodom na akruálne účtovníctvo platné od 1.1.2008.
Ročné uzávierky je potrebné spustiť v súčasných verziách IBEU (C 12.4, M 9.1x, R 3.9); po ukončení ročnej účtovnej uzávierky je potrebné počkať na novú verziu 1.08. Súčasťou inštalácie ver.1.08 bude aj prevodový mostík, ktorý zabezpečí prevod počiatočných stavov a účtovného rozvrhu do účtovnej osnovy platnej od 1.1.2008.
Zmeny v evidencii faktúr, majetku, skladov v r. 2008 je možné robiť aj v súčasných verziách, ale nie je možné ich zatiaľ účtovať - účtovanie bude možné až v novej verzii.
Novú verziu IBEU DOS 1.08 plánujeme distribuovať na prelome januára a februára.


V priebehu roka 2008 plánujeme ukončiť technickú podporu pre APV IVeS, prevádzkované na DOS platforme s tým, že naším používateľom ponúkame možnosť do tohto termínu prejsť na inovované Windows verzie nasledovne:

IPO -> WinIBEU do 1.1.2008
IBEU -> WinIBEU do 1.7.2008
PaM -> WinPaM do 31.12.2008

Z uvedeného vyplýva, že všetky úpravy, ktoré si vyžiada plánovaný prechod na menu euro od 1.1.2009 budú realizované iba vo Windows verziách WinPaM a WinIBEU.

Z toho vyplýva, že teda účtovníctvo je ešte možné robiť v dosovskom IBEU, ale do 1. 7. 2008 je už nutné prejsť na nové windows-verzie....
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

dipe Pozri príspevok
Ahojte, asi mám primitívnu otázku. No zaujíma ma čo je to prevodový mostík?
Ďakujem
Vie mi niekto odpovedať.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

dipe Pozri príspevok
Ahojte, asi mám primitívnu otázku. No zaujíma ma čo je to prevodový mostík?
Ďakujem

Prosím, poraďte mi.
0 0
renata77 renata77

renata77 je offline (nepripojený) renata77

V krátkosti. Od 01.01.2008 RO, PO, obce a VÚC sa bude nová metodika účtovania, prechádza sa na akruálne účtovníctvo, z tohto dôvodu treba spraviť prevodový mostík, lebo viaceré účty na ktorých sme doteraz účtovali zanikli a budú nové. Zostatky starých účtov treba previesť k 01.01.2008 na nové účty. napr. 231 - Základný bežný účet na 221 - Bankové účty.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, poradíte mi, kde v IBEU budeme doúčovavať rezervy na mzdy, časové rozlíšenie a ostatné zápisy? Budeme to robiť vo "vstupoch" alebo v "počiatočných stavoch".
Papá
0 0
Medulienka Medulienka

Medulienka je offline (nepripojený) Medulienka

Ahojte všetci! My sme SŠ, zriaďovateľa máme BBSK (VÚC) a od r. 2007 účtujeme v programe ispin a je to celkom dobry program!!
Caute, Medulienka
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ahojte. Ja som učtovné prípady k 1.1. 2008 doúčtovavala na samostatnom internom doklade. (dufam,ze som urobila dobre). Zaúčtovala som časové rozlíšenie 428/383. Postupným účtovaním faktúr sa mi 383 vynulovala. Čo však so 428? Prosím, poraďte.
0 0
Sutamenka Sutamenka

Sutamenka je offline (nepripojený) Sutamenka

Ahojte, aj ja som účtovné prípady k 1.1.2008 zaúčtovala ako interný doklad tak mi to poradili aj na MF SR. Tú 428 necháš podľa mňa zatiaľ tak myslím, že sa s ňou bude pracovať až k 31.12. Toľko môj názor
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať