Zavrieť

Porady

Živnosť-"neživnosť"

Ahojte. Som tu nová a snažím sa zorientovať. Tak sa vopred ospravedlňujem za "hlúpe" otázky
Pracujem na projekte pre neziskovú organizáciu. Cieľom je vytvoriť program pre skupinu ľudí, ktorí sú z istých dôvodov znevýhodnení na trhu práce a často v sociálnej núdzi. Je možnosť zamestnať ich pri výrobe rôznych predmetov a tým im pomôcť zvýšiť jednak príjem, ale hlavne podporovať ich osobnostne.
Problémom je ako to formálne zariadiť- ako ich "zamestnať".
Nezisková organizácia zatiaľ nemá živnosť- otázne je, či by to bolo pe ňu výhodné. Živnosť pre týchto klientov neprichádza do úvahy, vzhľadom na vysoké odvody a nestabilný a nízky príjem, ktorý by v tejto činnosti dosahovali.
Nemáte nejaké nápady, ako túto situáciu riešiť? Nemá s tým niekto skúsenosť. veľmi mi pomôže hocijaký nápad, alebo postreh. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Tieto otázky na základe analýzy poslania tejto právnickej osoby sú práve predmetom projektu, ktorý máš vypracovať. Preto na mňa Tvoje otázky zapôsobili skôr ako úvaha, či ten projekt netreba posunúť k realizácii inému autorovi. Nemáš stanovenú ani základnú prioritu, ako- akým spôsobom dosiahnúť pomoc osobám znevýhodneným na trhu práce prostredníctvom tohoto subjektu, tak ťažko zvládneš aj druhú podmienku, aby to bolo zároveň pre neziskovku ako-tak rentabilné.

    simax je offline (nepripojený) simax

    simax
    Ďakujem za odpoveď. "To akým spôsobom dosiahnúť pomoc"- teda hlavná priorita ako ty hovoríš, je presne vymedzená. A tiež vyskúšaná reálne v praxi, avšak pod inou "hlavičkou". Otázka rentability pre neziskovku patrí k dlhodobým cieľom. V úvodnej fáze projekt ašpiruje na pokrytie vlastných nákladov. Výhodou je, že ho možno rozbehnúť bez neúnosného kapitálu.
    Súhlasím s tebou, že otázka živnosti je svojim spôsobom predmetom projektu. Keby bol projekt hotový, otázka vyriešená- nezakladala by som túto tému.
    Živnosť v neziskovej sfére má svoje špecifiká. Z hľadiska legislatívy ale i z hľadiska morálky a etiky. Preto ma vyslovene zaujímali nápady, postrehy, alebo skúsenosti ľudí, ktorí sa s tým už stretli.

    Živnosť-"neživnosť"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.