Zavrieť

Porady

Ustanovujúca schôdza

Ahojte, neviete mi náhodou poradiť, či po registrácii OZ musím Ministerstvu vnútra zasielať zápisnicu z ustanovujúcej schôdze, na ktorej budú zvolení štatutári OZ, alebo im to nejak inak oznamovať. Hľadala som to všelikde, ale nič som k tomu nenašla. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    axara je offline (nepripojený) axara

    axara
    aj mňa by to zaujímalo, vie niekto poradiť? a tiež ako je to s výročnou správou, má neziskovka povinnosť ju niekde odosielať?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ako je to s výročnou správou, má neziskovka povinnosť ju niekde odosielať?
    odpoveď tu: §34
    http://www.economy.gov.sk/files/priv2/zakon213.pdf

    musím Ministerstvu vnútra zasielať zápisnicu z ustanovujúcej schôdze, na ktorej budú zvolení štatutári
    registrový úrad pre O Z , spievodným listom + kópia US zaslať:
    http://www.civil.gov.sk/p18/p18-01-04.shtm
    Naposledy upravil hanelie : 18.03.08 at 10:34

    axara je offline (nepripojený) axara

    axara
    ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadrila. Ide o OZ, ktoré vykonáva neziskovú činnosť. Aj som to už overovala na ministerstve. Pokiaľ sa jedná o OZ založené podľa zákona o združovaní, žiadnú povinnosť voči MV nemá. Majú ju iba neziskové organizácie založené podľa vyššie uvedeného zákona.

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    Vedeli by ste mi poradiť skúsení predsedovia SVB čo v programe ustanovujúcej schôdze SVB musí byť a čo je dobré aby tam bolo?
    Za rady ďakujem.

    Mata33 je offline (nepripojený) Mata33

    Mata33
    Tou výročnou správou pre Občianske združenie som si nie celkom istá. Hanelie sa odvoláva na § 34 zákona č. 213/1997, ale v § 2 sa píše, že zákon sa vzťahuje na organizácie založené podľa tohto zákona. Občianske združenie je však založené podľa zákona 83/1990. Myslím, že povinnosť písať výročnú správu nemá, pokiaľ nie je žiadateľom o 2% z daní.

    Ustanovujúca schôdza

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.