Zavrieť

Porady

bezbariérove kúpeľne

Ahojte,

môj priateľ podniká v stavebníctve a dostal zákazku na prerobenie kúpeľne na bezbarierovú. No na úrade práce mu povedali, že nemôže robiť bezbariérové kúpeľne, pretože nemá uvedené v živnostenskom liste oprávnenie na prerábanie bezbariérových kúpeľní a taktiež, že tam nemá uvedeného človeka, ktorý by bol zodpovedný za všetko. Máte s tým niekto skúsenosť. Prosím poradte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    Počujem to prvýkrát, že na to treba zvlášť živnosť. Ak zákazník na ten účel nečerpá nejakú dotáciu od štátu, kde by v zmluve a faktúre muselo byť uvedené "bezbariérová kúpeľňa"... doporučujem obísť zákon (ak taký skutočne je) a uzavrieť zmluvu na rekonštrukciu byt jadra podľa priloženej projektovej dokumentácie a cenovej ponuky....

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    aj mne sa to zda nejake cudne. Ja som na invalidnom voziku, prerobenie na kupelku nam robil jednoducho zivnostnik, ktory ma v zivnostenskom napisane asi tiez stavebar, proste na to by sa nemalo vztahovat nic zvlastne a kto je za to zodpovedny, no predsa do ten zivnostnik a clovek ktory to chce zmenit. Popripade spiste zmluvu, ake ma zakaznik podmienky, to jest napr. do sprchy najviac 2cm schodik, aka musi byt siroka a nakres ako priblizne bude vypadat a ak to nebude splnene to co je v zmluve zivnostnik to musi opravit na vlastne naklady a tecka. Juj ale sa tie urady strachuju, viete kazdy kraj iny mrav. Toto neni nikde zahrnute v zakone, ale ak mam pomoct s odbornym vyjadrenim, tak napiste napr. na organizaciu nejaku (www.omdvsr.sk)-oni vedia vyborne poradit v tychto pravnickych vecia.

    bezbariérove kúpeľne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.