Zavrieť

Porady

Prerušená živnosť - účtovné vysporiadanie

Ahojte. Potrebujem poradiť.
V roku 2007 SZČO mal prerušenú živnosť, fungovala len 2 dni v roku. Keď som podávala DP za rok 2006 vysporiadala som v DP v r. 40 a 41 pohľadávky a záväzky. Teraz keď som si dala vytlačiť len prázdne DP za rok 2007 a Výkaz majetku a záväzkov, tak mi program vytlačil Za bežné účtovné obdobie tie isté hodnoty ako boli v predchádzajúcom období. Tak teraz neviem, či som to mala vysporiadať aj nejako účtovne interným dokladom. Teraz by som tam mala mať samé nuly. Správne??? Je to robené v ALFE. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Alebo skúsim jednoduchšie: Ak má aj naďalej prerušenú živnosť, nemaml žiadný príjem ani výdaj, tak Výkaz majetku a záväzkov by mal byť nulový tento rok, a mali by tam byť čísla len za predchádzajúce obdobie. Správne??????

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALFA načítava záväzky a pohľadávky z ich evidencie , nakoľko ich preniesla z roku 2006 do roku 2007 . Tým že ste v roku 2006 upravili ZD v DP cez riadok 40 a 41 , je to v poriadku .
    Ale ak by ste chceli to mať v evidencii v poriadok , tak tieto záznamy môžete doplniť ručne a to spôsobom :

    1/ Buď zaznamenáte čiastku a dátum skutočnej úhrady , tým sa zosatky vynulujú.
    2/ Alebo zadať sumu ako uhradenú a do poznámky napísať ,vysporiadané v DP r.40-41 .
    Týmto sa Vám záväzky a pohľadávky dostanú na nulu.
    3/ Alebo ignorovať s tým , že Výkazy budete ručne upravovať a prenesené údaje odpočítavať, v tomto prípade by ste museli stále mať na zreteli rok 2006.

    Samozrejeme , že je na Vás , ako s týmito evidenciami poradíte , pretože v konečnom dôsledku , aj tak musia byť vyrovnané .A tu sa bavíme , len o úprave , aby ich neprenášalo .

    Niečo budete musieť spraviť , nakoľko ak to necháte v takom stave , v akom to je , tak tieto zostatky z roku 2006 Vám bude ALFA naďalej prenášať .

    Súhlasím s tým že za rok 2007 vo Vašom prípade , Výkazy majú byť nulové. Avšak , ak nebudete robiť DP , tak nebudete zostavovať ani Výkazy .
    Naposledy upravil Zita5 : 21.03.08 at 06:08

    Prerušená živnosť - účtovné vysporiadanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.