Zavrieť

Porady

TEST k začatiu podnikateľskej činnosti na ÚP

Chcela by som sa opýtať, či už bol niekto z Vás na skúške, ktorá sa robí pred začiatkom podikania v súvislosti s príspevkom na začatie podnikania. Vie mi niekto poradiť, na ktoré veci z rôznych zákonov sa zamerať? Bolo mi povedané len toľko, že si mám naštudovať dôležité veci zo živnostenského zákona, obchodného zákona a iných s týmto súvisiacich zákonov, ako aj základy ekonomiky...ale, je toho dosť, čo študovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    No, tak presne to treba študovať.

    Ale naozaj základy - čo je živnosť, ako sa vybavuje, aké doklady treba,
    čo živnostník musí platiť, čo on z toho dostane, dačo o daniach,...
    Je z toho 15 otázok, a je k tomu osnova . Aspoň u nás ju dávajú. A ešte kde tu sa robia kurzy pred začatím podnikania, sú bezplatné a dobré.
    Ja som nedostala osnovu, ani ziadne info o kurze Snažím sa zákony študovať, len mám pocit, že je v nich všetko dôležité...nie je?

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    idulienka Pozri príspevok
    Ja som nedostala osnovu, ani ziadne info o kurze Snažím sa zákony študovať, len mám pocit, že je v nich všetko dôležité...nie je?
    Samozrejme,že je tu všetko dôležité,keby to bolo také jednoduché,tak si každý urobí účtovníctvo sám a nemusí mať účtovníka, a nemusela by byť ani táto stránka

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    kukučka Pozri príspevok
    je to formalita, pár jednoduchých otázok, nebojte sa, dotáciu dostanete
    Dotáciu samozrejme dostanú ,ale potom sa už budú musieť trápiť
    Nebojím sa, že dotáciu nedostanem...len som xcela vedieť, na ktoré veci sa v zákonoch zamerať...nechcem na ten test prísť totálne vygumovaná a spoliehať sa na to, že mi tam snáď niekto pomôže

    TEST k začatiu podnikateľskej činnosti na ÚP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.