Zavrieť

Porady

Popri tomto cenníku sme ako charita

..čo hovoríte na tieto poplatky o ktorých v našich SVBčkach si vlastníci myslia, že to máme všetko v poplatku za správu? hlavne červeným vyznačené ...príloha vpravo
Naposledy upravil Halli : 12.04.08 at 20:53
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
slavica Pozri príspevok
..čo hovoríte na tieto poplatky o ktorých v našich SVBčkach si vlastníci myslia, že to máme všetko v poplatku za správu? hlavne červeným vyznačené ...príloha vpravo
Slávka a neviem- je ten cenník právne v poriadku? No neviem, ale ja by som takých správcov nechcel...za také ceny??? Dík pekne
Treba ich vymeniť, to sa mi zdá až skoro ako zdieranie, však u nás v petržalke sú ceny takmer štvrtinové a nieto ešte v Nitre
Vymeniť správcu...

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Stanko, to som dnes objavila... len pozerám ako puk ... ale iste viem , že aj u nás na OSBD je napríklad poplatok za potvrdenie na kataster 243,-sk...

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
slavica Pozri príspevok
Stanko, to som dnes objavila... len pozerám ako puk ... ale iste viem , že aj u nás na OSBD je napríklad poplatok za potvrdenie na kataster 243,-sk...
Tak fakt sú to ceny jak "lusk"- nezober to za tu cenu, však je to jak zadarmo-
Ale vážne- niektorí už dneska nevedia čo by mali pýtať za kus papiera , ale však je dnes konkurencia- treba odísť...

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Tak fakt sú to ceny jak "lusk"- nezober to za tu cenu, však je to jak zadarmo-
Ale vážne- niektorí už dneska nevedia čo by mali pýtať za kus papiera , ale však je dnes konkurencia- treba odísť...
Vieš ono je pravda, že je konkurencia, ale aj malí spravcovia nebudú donekonečna robiť toľko vecí zadarmo a keď budu vlastníci reptať, tak to radšej vzdajú. Toto je naozaj práca nedocenená i keď viem, že pri veľa ukonoch by ma ani nenapadlo zobrat také poplatky. Ak sa to dá robiť s mierou a vlastníci si túto prácu ocenia a správca to nepreháňa je spokojnosť na oboch stranách tým správnym impulzom pre dobré fungovanie SVB. Takýchto cenníkov v OSBD je na nete veľa ...až ma to desí

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
slavica Pozri príspevok
Vieš ono je pravda, že je konkurencia, ale aj malí spravcovia nebudú donekonečna robiť toľko vecí zadarmo a keď budu vlastníci reptať, tak to radšej vzdajú. Toto je naozaj práca nedocenená i keď viem, že pri veľa ukonoch by ma ani nenapadlo zobrat také poplatky. Ak sa to dá robiť s mierou a vlastníci si túto prácu ocenia a správca to nepreháňa je spokojnosť na oboch stranách tým správnym impulzom pre dobré fungovanie SVB. Takýchto cenníkov v OSBD je na nete veľa ...až ma to desí
Ja viem Slávka zhruba aka je to ťažká práca- s pár správcami spolupracujem pri poistnych udalostiach a pod. a neboj sa vidím, že to nieje len brať čo ja viem 160skk za byt a nič nerobiť- vybavovačky a pod. a hlavne po vyúčtovaniach, keď chodia babky reklamovať položky a že prečo minula tolko a tolko vody a prečo sused sa vycikal pred bránou a všeličo iné...
Napríklad ti poviem , v decembri som sa jednému takemuto známemu správcovi ponúkol že mu odpíšem 3 vchody- stavy vodomerov.Hovorím si- to mám za 2 hodinky urobené ale kdeže, robil som to 6 hodín a ohučaný som bol jak piliňák a ja ti poviem , že nejak alkoholu neholdujem, ale musel som si dať hneď potom 2 džús- vodky alias vodkodžúsy a 4 cigaretky k tomu
A tento rok už určite nepojdem nič opisovať, asi náhle ochoriem

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Dobre som sa pobavila na tej tvojej historke s odpismi, vedela by som o tom rozprávať ojooooj, ...ešte že táto práca ma aj naplňa okrem toho, že som veľakrát vyždímaná ako ponožka ..idem dobiť baterky,pa

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som Jozef I
No mňa hlavne zaujali tieto položky:

"a/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri neodsúhlasení na schôdzi vlastníkov 2 499,- Sk
b/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri odsúhlasení na schôdzi vlastníkov 3 570,- Sk
c/ poplatok za práce spojené s vybavovaním úveru ŠFRB 5 950,- Sk"

Tým chceli čo povedať ??? Hlavne bod a)... To akože sa nejako vyspím a napadne ma, že by som mohol na schôdzi vlastníkov predniesť niečo o tom, že by sa mal v dome zaviesť systém snímania otlačkov prstov podla toho kto ide do domu a ked to vlastníci domu neschvália tak im naúčujem 2499 Sk ?????????

To nemyslia vážne !?!?!?

(Ale ved prečo nie? Ved ja som musel o tom tuho rozmýšlať !)
Elena Navrátilová
Jozef I Pozri príspevok
No mňa hlavne zaujali tieto položky:

"a/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri neodsúhlasení na schôdzi vlastníkov 2 499,- Sk
b/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri odsúhlasení na schôdzi vlastníkov 3 570,- Sk
c/ poplatok za práce spojené s vybavovaním úveru ŠFRB 5 950,- Sk"

Tým chceli čo povedať ??? Hlavne bod a)... To akože sa nejako vyspím a napadne ma, že by som mohol na schôdzi vlastníkov predniesť niečo o tom, že by sa mal v dome zaviesť systém snímania otlačkov prstov podla toho kto ide do domu a ked to vlastníci domu neschvália tak im naúčujem 2499 Sk ?????????

To nemyslia vážne !?!?!?

(Ale ved prečo nie? Ved ja som musel o tom tuho rozmýšlať !)
Zdenko, vieš si predstaviť ako som ja nato pozerala? Išli mi oči z jamiek vyskočiť. Všetky podklady som tlačila na mojej vlastnej tlačiarni, bez koruny na vyše. To slovo charita nevysthuje ako som si pripadala... ale aj v ZOO som také druhy videla. A to som na všetky podklady bola sama a nie ako to na bytových družstvách býva.

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
Jozef I Pozri príspevok
No mňa hlavne zaujali tieto položky:

"a/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri neodsúhlasení na schôdzi vlastníkov 2 499,- Sk
b/ poplatok za prípravné práce pri obnove a modernizácii bytového domu
pri odsúhlasení na schôdzi vlastníkov 3 570,- Sk
c/ poplatok za práce spojené s vybavovaním úveru ŠFRB 5 950,- Sk"

Tým chceli čo povedať ??? Hlavne bod a)... To akože sa nejako vyspím a napadne ma, že by som mohol na schôdzi vlastníkov predniesť niečo o tom, že by sa mal v dome zaviesť systém snímania otlačkov prstov podla toho kto ide do domu a ked to vlastníci domu neschvália tak im naúčujem 2499 Sk ?????????

To nemyslia vážne !?!?!?

(Ale ved prečo nie? Ved ja som musel o tom tuho rozmýšlať !)
Jožko, ja mám lepší navrh- navrhnúť vlastníkom domu zrušiť pivnice a namiesto nich tam vybudovať malé súkromné zoo a pri neschválení si ten poplatok naúčtovať za každé neschvalené zviera- a máš 50.000 vo vrecku

Popri tomto cenníku sme ako charita

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.