Zavrieť

Porady

spoluvlastnictvo

som vlastnik 6/8 z rodinneho domu v bezpodielovom spoluvl. chcel som vyplatit ostatnych vlastnikov ale ty s tym nesuhlasia pretoze dom vyuzivaju a devastuju .Nie je mozna ziadna dohoda s nimi a nechcem to riesit sudnou cestov.za odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Napadla ma IBA súdna cesta (ale za také konanie sú dosť veľké súdne poplatky)

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Nemôžeš byť vlastníkom podielu - v tvojom prípade 6/8 v bezpodielovom spoluvlastníctve. Provdepodobne si vlastníkom ideálnych 6/8. Teda napr. z každej tehly, vypínača, dverí, ap. vlastníš 6/8. To je dosť vysoký podiel, aby si pri jednaní uspel, ale keď nebude dohoda, asi ten súd bude nevyhnutný. Však im povedz, že to tak ideš riešiť a uvidíš. Na súde Ti dávam tak 99% úspešnosť.

    nelazz je offline (nepripojený) nelazz

    nelazz
    problem je s nimi nieje mozna dohoda nasiel som im aj nahradne ubytovanie ze im kupim druhi dom ktoreho vlastnici budu vyhradne oni ale nic bol som za advokatom a povedala mi ze mozno sud nevyhram pretoze oni dom uzivaju

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    choď za iným právnikom. Ale zase oni tiež nemôžu donekonečna odmietať náhradné ubytovanie, ktoré im poskytneš, len treba všetko podkladať písomne. Posielať im výzvy, aj keď bývajú vedľa a dokladovať ich neochotu a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.