Zavrieť

Porady

vstavané skrine

dlho tu nebola žiadna otázka,problém,tak ja teraz mám.
prosím pomôcť-ako vyrátať rozmery posuvnývh dverí,alebo,kde stiahnúť návody.
doteraz som ich len montoval a prispôsoboval,ale teraz je na mne aj výpočet.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    josiph68 Pozri príspevok
    dlho tu nebola žiadna otázka,problém,tak ja teraz mám.
    prosím pomôcť-ako vyrátať rozmery posuvnývh dverí,alebo,kde stiahnúť návody.
    doteraz som ich len montoval a prispôsoboval,ale teraz je na mne aj výpočet.ďakujem
    Neviem, či presne chápem tvoju otázku, ale pri výpočte veľkosti dverí predsa vychádzaš z otvoru, ktorý chceš dverami prekryť.

    Výšku určíš v súlade s použitými koľajnicami (väčšinou výrobca koľajníc v návode udáva montážne rozmery - koľko mm zhora a koľko zdola) plus nejaká tolerancia. Keď som robil vstavanú skriňu s posuvnými dverami na WC (slúži aj ako komora), tak som si kúpil v jednom nábytkovom obchode koľajnicové kovanie na posuvné dvere a v, návode boli všetky montážne rozmery. Takže nebol problém určiť výšku dverí.

    A šírku dverí - tiež podľa šírky otvoru. Otvor pri otvorení jedných dverí by mal byť aspoň 40 cm, takže na 1 m široký otvor treba max. dvojo dverí, na 1,5 m môžeš dať 2 alebo 3 dverí, na 2 m môžu ísť 2, 3 alebo 4 dvere atď.

    Takže ak máš otvor 1,2 m široký a dáš dvojo dverí, tak ešte pripočítaš prekrytie dverí a máš to. Napr. dvere by mali 60 cm plus prekrytie 6 cm, takže potrebuješ 2 dosky široké 63 cm.

    Alebo si mal na mysli niečo iné?

    josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

    josiph68
    diky,chobot,mal som na mysli niečo iné,ospravedlňujem sa,že až teraz odpovedám,ale mal som veľa roboty.išlo mi o zásuvky v skrini,tak aby otvorené dvere neprekrývali čielka a dali sa otvoriť.ale vyriešil som to.dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.