Zavrieť

Porady

Živnosť: zmena názvu podnikateľa

Dobry den
chcem sa opytat, co treba urobit pre zmenu obchodneho mena podnikatela a ci musi byt v obchodnom mene nevyhnutne meno podnikatela - fyzickej osoby, alebo je to uplne jedno... Vdaka.
R.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olmoj je offline (nepripojený) olmoj

    olmoj
    V obchodnom mene nemusí byť meno podnikateľa a zmenu obchodného mena by ti mali na základe tlačiva vykonať na živnostenskom úrade.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    romono Pozri príspevok
    Dobry den
    chcem sa opytat, co treba urobit pre zmenu obchodneho mena podnikatela a ci musi byt v obchodnom mene nevyhnutne meno podnikatela - fyzickej osoby, alebo je to uplne jedno... Vdaka.
    R.
    Podnikateľom myslíš FO alebo PO ?

    romono je offline (nepripojený) romono

    romono
    Myslim podnikatela FO - zivnostnik. Na internete som sa docital, ze obchodny nazov zivnostnika musi pozostavat z jeho mena a priezviska (a k tomu pripadne este nieco - nejaky nazov ...).

    R.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    romono Pozri príspevok
    Myslim podnikatela FO - zivnostnik. Na internete som sa docital, ze obchodny nazov zivnostnika musi pozostavat z jeho mena a priezviska (a k tomu pripadne este nieco - nejaky nazov ...).

    R.
    Tak to si sa dočítal dobre, pri FO musí byť vždy v tvare napr.: Ing. Jozef Marhuľa - KOKOS

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    romono Pozri príspevok
    Myslim podnikatela FO - zivnostnik. Na internete som sa docital, ze obchodny nazov zivnostnika musi pozostavat z jeho mena a priezviska (a k tomu pripadne este nieco - nejaky nazov ...).

    R.
    Obchodné meno živnostníka je jeho meno a priezvisko. K nemu si môžeš požiadať o dodatok obchodného mena, ktorý ti zapíšu na ŽU do živ.listu.

    paligr je offline (nepripojený) paligr

    paligr
    Takže ja nemôžem mať obchodné meno ako živnostník- FO, že napr. Autoservis+priezvisko? Musím mať len meno+priezvisko+Autoservis?
    paligr Alebo ešte prípadne, či by som ho mohol používať v takom skratenom znení ak sa to nedá takto?
    kn-alka áno

    Živnosť: zmena názvu podnikateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.