Zavrieť

Porady

Zle hojacia sa rana po operácii

Bola som na operácii maternice, a rana po reze sa mi zle hojila. Medzi stehmi sa mi otvorila a zapálila. V nemocnici mi odrezali ževraj "tukový vankúšik" (velkosti asi 1 cm), ktorý mi vychádzal von z rany. Po prepustení z nemocnice sa mi znova otvorila o kúsok vedla. Navštevovala som každý deň svojho doktora, ktorý ranu čistil drenážou. To trvalo 5 dní, no rana sa mi zväčšovala. Chirurg skonštatoval, že ranu treba otvoriť a vyčistiť, pretože telo zrejme neprijalo niť. Pri tomto mi vyrezali aj nejaké odumreté tkanivo. Teraz som 6 dní od operácie a posledné 2 dni ma rana pichá a opúcha, a okolie je veľmi citlivé na dotyk. Mám strach či nemôžem dostať otravu krvi a neviem prečo mám s tým stále také problémy. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Neviem ti s tým poradiť priamo, ale môj syn mal po operácii v nohe kovový aparát a doktori tvrdili, že všetko je OK. Rany okolo aparátu mal po operácii prekryté obväzom a cez ranu bolo citiť smrad - rana hnisala, pri operácii mu vniesli safylokoka. Dali mu antibiotiká, ale počas doby, kedy mal ten aparát v nohe to stále nebolo ono. Ja si myslím, že rana by ťa nemala pichať.

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    Treba uvariť čaj z repíka lekárskeho. Má podobné účinky ako rumanček, ale s tým rozdielom že nesúší. Pri každej umyvaní rany treba použit čerstvý čaj.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    strapusik Pozri príspevok
    Bola som na operácii maternice, a rana po reze sa mi zle hojila. Medzi stehmi sa mi otvorila a zapálila. V nemocnici mi odrezali ževraj "tukový vankúšik" (velkosti asi 1 cm), ktorý mi vychádzal von z rany. Po prepustení z nemocnice sa mi znova otvorila o kúsok vedla. Navštevovala som každý deň svojho doktora, ktorý ranu čistil drenážou. To trvalo 5 dní, no rana sa mi zväčšovala. Chirurg skonštatoval, že ranu treba otvoriť a vyčistiť, pretože telo zrejme neprijalo niť. Pri tomto mi vyrezali aj nejaké odumreté tkanivo. Teraz som 6 dní od operácie a posledné 2 dni ma rana pichá a opúcha, a okolie je veľmi citlivé na dotyk. Mám strach či nemôžem dostať otravu krvi a neviem prečo mám s tým stále také problémy. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.

    Podla mna tu niť mali nahradiť kovovými svorkami,podobné ako svorky na papier.Pacienti s tym nemaju thake problemy ako s niťami. Čo sa týka infekcie môžeš dostať aj sepsu = otravu krvi z toho,ale to človek môže dostať aj z porezaneho prstu. Nie je to dobre ked to stale hnisa a podobne. Odporúčam nájsť iného lekára alebo ich poriadne pobuzerovať nech s tym niečo robia. Držím palce

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a skús použiť na rany aj skorocelové listy, je to na zle hojace sa rany veľmi účinné. Treba ich riadne vyumývať, porušiť ich celistvosť , priložiť na ranu prekryť obväzom a prelepiť. Pravidelne vymieňať a malo by to rany vyčistiť a zaceliť.

    Zle hojacia sa rana po operácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.