Zavrieť

Porady

zmluva

Dobry den,
chcem sa opytat, ci predseda predstavenstva a clenovia predstavenstva musia mat zmluvu s a.s. o vykone funkcii, ak im za tuto funkciu nebola vyplatena ziadna odmena.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    Zmluvu o výkone funkcie uzatvárať netreba (zákon to neprikazuje), ale väčšinou je vhodné takú zmluvu uzavrieť.

    asta je offline (nepripojený) asta

    asta
    Akým spôsobom sa dá odvolať predseda predstavenstva? Akým spôsobom sa dá zistiť hodnota zaknihovaných - verejne neobchodovateľných akcii. Akým spôsobom sa dajú predať. Vlastním nadpolovičnú väčšinu týchto akcii. Akú právnu zodpovednosť má člen dozornej rady v prípade, keď by sa zistilo nejaké netransparentné hospodárenie a.s.

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    asta Pozri príspevok
    Akým spôsobom sa dá odvolať predseda predstavenstva? Akým spôsobom sa dá zistiť hodnota zaknihovaných - verejne neobchodovateľných akcii. Akým spôsobom sa dajú predať. Vlastním nadpolovičnú väčšinu týchto akcii. Akú právnu zodpovednosť má člen dozornej rady v prípade, keď by sa zistilo nejaké netransparentné hospodárenie a.s.
    1. Predsedu predstavenstva odvoláva valné zhromaždenie spoločnosti. Stanovy však môžu určiť, že členov predstavenstva volí a odvoláva dozorná rada - v takom prípade predsedu predstavenstva odvoláva dozorná rada. Závisí teda na tom, čo je v stanovách.

    2. Nominálnu hodnotu zaknihovaných verejne neobchodovateľných akcií samozrejme nie je problém určiť. Určiť ich reálnu (trhovú) hodnotu je však zložitejšie, keďže nie sú kótované na burze cenných papierov. V podstate ju je možné len odhadnúť, príp. určiť znaleckým posudkom, a to najmä podľa stavu danej akciovej spoločnosti. V konečnom dôsledku je trhovou cenou cena, ktorú je kupujúci za ne ochotný zaplatiť.

    3. Pokiaľ ide o spôsob predaja, pýtate sa na techniku (postup) predaja alebo na to, ako nájsť kupujúceho?

    4. Ak člen dozornej rady porušil svoje povinnosti a spôsobil tým akciovej spoločnosti škodu, zodpovedá za ňu obdobne ako zodpovedá člen predstavenstva. Závisí na tom, o aké porušenie ide a aké malo následky.

    asta je offline (nepripojený) asta

    asta
    Vďaka za informácie Celsus. Mám skôr záujem ako nájsť kupujúceho? To ostatné by prebehlo cez právnika. Taktiež určiť trhovú cenu. Komu mám poslať abdikačný list, som v dozornej rade - figúrka, jednej akciovej spoločnosti, ktorá je ešte zapísaná v ORSR, ale prakticky nefunguje. Takže nepripadá do úvahy zvolať nejaké valné zhromaždenie. Ako to mám urobiť, aby moje meno z ORSR vymazali?
    Naposledy upravil asta : 12.08.08 at 09:38

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.