Zavrieť

Porady

Prevod vlastnictva novobytu po dokonceni hrubej stavby

Dobry den,

kupujem novobyt v projekte, ktory sa nedavno zacal realizovat a skolauduje sa v druhej polovici buduceho roku.

Nakolko zaplatim vacsiu cast ceny bytu pri podpise zmluvy o buducej zmluvy o prevode vlastnictva, dohodol som sa s developerom, ze samotnu zmluvu o prevode vlastnictva podpiseme uz po dokonceni hrubej stavby a nie po samotnej kolaudacii - ako to bolo ustanove v zmluve prvotne.

Viete o pripadnych okolnostiach, na ktore by som si mal dat pozor pri tomto postupe? Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Prajem Vam prijemny a optimistricky den. Pravdepodobne je to Vasa prva investicia ktora Vam dava pravo verit ze kolaudacia bude v 2 polovici buduceho roku. Treba len dufat, ze investor nebude mat zaujem realizovat ,, zmenu stavby pocas vystavby,, ktora sposobi protireakciu dotknutych osob ( vid ,, partizanske ,, navysenie povolenej podlaznosti na Lubinskej , Sancovej ulici a inych miestach v Ba). V tom lepsom pripade budete stastnym vlastnikom nedokoncenej stavby.

    radoooo je offline (nepripojený) radoooo

    radoooo
    Dakujem. Neviem, ci som vas spravne pochopil, poukazovali ste na fakt, ze mnoho bytoviek sa dokoncuje v oneskorenych terminoch, zmeny projektov alebo nieco ine? Mozete byt prosim konkretnejsi?

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    1)Časť problémov spôsobuje nedostatok stavebných pracovníkov v SR.
    2)V lokalite, kde investor pocíti dostatočný záujem o byty ( možno to má v pláne už pri prvotnom stav. konaní, ale takto je to schodnejšie...), sa snaží využiť ,, zmenu stavby počas výstavby,,. V snahe vybudovať viac bytov s cieľom lepšieho zisku na pôvodnom pozemku, dochádza k navýšeniu pôvodnej podlažnosti, pripadne iným zásahom do okolia stavby. Týmto konaním spôsobí poškodenie práv vlastníkov v susedstve stavby. Spor sa často končí až na súde a pri známej rýchlosti našich súdov je čakanie na dokončenie stavby pre kupujúceho nekonečné. Vo Vašom prípade sú ,,kocky hodené,, a treba len veriť že to nebude Váš prípad. Možno by som v budúcnosti kupoval niečo čo je už postavené aj za pár % naviac.

    Prevod vlastnictva novobytu po dokonceni hrubej stavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.