Zavrieť

Porady

úhrada opravy vozidla poisťovňou

Potrebovala by som poradiť ohľadne vyučtovania opravy vozidla hradené cez poisťovňu. Môj klient má vozidlo kúpené na firmu, mal nehodu ktorú spôsobil iný účastník cest.premávky, opravu svojho vozidla si chce dať preplatiť zo svojej havarijnej poistky (je to rýchlejšie), a vozidlo si opravoval sám nakoľko má na to živnosť. Pri obhliadke vozidla mu bolo povedané že si to v tomto prípade môže dať preplatiť rozpočtom ktorý mu vystavili pri obhliadke vozidla. Dokončil opravu vozidla a odniesol rozpočet do poisťovne, a v poisťovni teraz od neho žiadajú faktúru aj napriek tomu že im vysvetli skutočnosť že sám sebe si faktúru vystaviť nemôže. Vedel by mi niekto poradiť ako by sa táto situacia dala vyriešiť?????. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    si myslím, že by to nemusel byť problém... však on si to opravoval ako živnostník a opravoval si to sebe ako fyzickej osobe... však zrejme použil nejaké náhradné diely, ale nejaký materiál, aj práca je platená - však to nejako musí vyúčtovať v zásobách materiálu a v účtovnej evidencii...

    osobne nie som expert na účtovníctvo, ale ak to vystaví ako živnostník fyzickej osobe - však je to pre účely poisťovne... takže transakcia bude čistá...

    však sa skúste popýtať na daňovom úrade, oni vám môžu urobiť kontrolu, že či by s tým bol nejaký problém...

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    AJ servis materiál na opravu zrejme nakúpil, takže má daňové doklady. Ak predloží poisťovni originály, uhradia ich vrátane DPH, ak kópie uhradia ich bez DPH.
    Prácu vie poisťovňa uhradiť aj bez faktúry, alebo rozpočtu samotného opravcu - servisu. Treba o tento spôsob likvidácie iba požiadať.

    úhrada opravy vozidla poisťovňou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.