Zavrieť

Porady

Krádež v hypemarkete.

Prajem všetkým dobrý deň. Tento problém veľmi nepatrí do tejto témy ale potrebujem poradiť. Včera sa mi stala nepríjemná vec. Vystrašená mi zavolala moja neter, v hypermarkete ju bezp. služba prichytila pri krádeži. Keďže nemala pri sebe peniaze šla som tam a po spísaní protokolu som tie veci uhradila. Bolo to 375,-Sk. Je to nepríjemná vec, hanbu som si tam prežila s ňou aj ja, ospravedlňovať ju nebudem je dospelá urobila hlúposť. Len by som chcela vedieť či hypermarkety v takýchto prípadoch takéto krádeže ešte niekam nahlasujú. A ešte, až doma som si uvedomila že na tom protokole kde boli spísané ukradnuté veci, neboli vyškrtnuté ďalšie prázdne kolónky, nemôžu tam dopísať že toho ukradla viac ? Kópiu toho protokolu mi nedali a ja som v tom momente nerozmýšľala. Chcela by som vedieť, či z toho môžu byť ďalšie následky. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    aja39 Pozri príspevok
    Prajem všetkým dobrý deň. Tento problém veľmi nepatrí do tejto témy ale potrebujem poradiť. Včera sa mi stala nepríjemná vec. Vystrašená mi zavolala moja neter, v hypermarkete ju bezp. služba prichytila pri krádeži. Keďže nemala pri sebe peniaze šla som tam a po spísaní protokolu som tie veci uhradila. Bolo to 375,-Sk. Je to nepríjemná vec, hanbu som si tam prežila s ňou aj ja, ospravedlňovať ju nebudem je dospelá urobila hlúposť. Len by som chcela vedieť či hypermarkety v takýchto prípadoch takéto krádeže ešte niekam nahlasujú. A ešte, až doma som si uvedomila že na tom protokole kde boli spísané ukradnuté veci, neboli vyškrtnuté ďalšie prázdne kolónky, nemôžu tam dopísať že toho ukradla viac ? Kópiu toho protokolu mi nedali a ja som v tom momente nerozmýšľala. Chcela by som vedieť, či z toho môžu byť ďalšie následky. Ďakujem
    Krádež do hodnoty minimálnej mzdy sa hodnotí iba ako priestupok a môže byť riešení maximálne v priestupkovom konaní (na polícií - pokiaľ to hypermarket nahlási - polícia udelí blokovú pokutu)

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    s 375,- sk sa nebude zaoberať ani polícia, je to mimoriadne nízka suma, a mám skúsenosti, že síce zlodeja naložili do auta, ale na políciu ho neodviezli a s patričným dohovorom za rohom pustili. Vzápätí sme ho mali v predajni znova.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    aja39 Pozri príspevok
    Prajem všetkým dobrý deň. Tento problém veľmi nepatrí do tejto témy ale potrebujem poradiť. Včera sa mi stala nepríjemná vec. Vystrašená mi zavolala moja neter, v hypermarkete ju bezp. služba prichytila pri krádeži. Keďže nemala pri sebe peniaze šla som tam a po spísaní protokolu som tie veci uhradila. Bolo to 375,-Sk. Je to nepríjemná vec, hanbu som si tam prežila s ňou aj ja, ospravedlňovať ju nebudem je dospelá urobila hlúposť. Len by som chcela vedieť či hypermarkety v takýchto prípadoch takéto krádeže ešte niekam nahlasujú. A ešte, až doma som si uvedomila že na tom protokole kde boli spísané ukradnuté veci, neboli vyškrtnuté ďalšie prázdne kolónky, nemôžu tam dopísať že toho ukradla viac ? Kópiu toho protokolu mi nedali a ja som v tom momente nerozmýšľala. Chcela by som vedieť, či z toho môžu byť ďalšie následky. Ďakujem
    Noo, aby tam nedopísali veci za vyššiu hodnotu, kedy by to už bol trestný čin....

    Ale hádam to neurobia...

    aja39 je offline (nepripojený) aja39

    aja39
    Veď práve o toto mi ide. V tom momente keď som podpísala protokol som nad tým nerozmýšĺala. Uhradila som to kartou s bankomatu takže doklad o úhrade mám. A teraz mám strach z toho aby na ten protokol nedopísali ďalšie veci.

    Krádež v hypemarkete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.