Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie

Dobrý deň.
Rád by som sa spýtal, či potrebujem stavebné povolenie na prácu so sadrokartónom.
Konkrétne na zateplenie podkrovia na vytvorenie detskej izby a jednu sadrokartónovu priečku, aby sa vytvoril priestor pre kúpeľňu a kuchyňu. A tiež na vloženie strešného okna.

Vďaka. Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Na zobytnenie doteraz neobývaného podkrovia budeš potrebovať stavebné povolenie.

    PeterDr je offline (nepripojený) PeterDr

    PeterDr
    Niekde som čítal,že väčšina úprav so sadrokartónom nepotrebuje stavebné povolenie. Že stačí iba ohlasenie miestne príslušnému stavebnému úradu.
    A čo v prípade,keď časť priestoru už obývaná bola ešte pred úpravou?
    Alebo čo v prípade,že úprava priestoru už bola vykonaná bez stavebného povolenia? Je možné oň požiadať aj v takomto prípade?

    Vďaka.

    peter7708 je offline (nepripojený) peter7708

    peter7708
    Na zobytnenie potrebuješ stavebné povolenie a hlavne projekt, kúrenie, elektrina.Na druhej strane do tvojho domu sa bez tvojho, alebo súdneho povolenie nikto nedostane takže nikto nemusí vedieť že si porušil zákon.Osobne by som to ohlásil na obecnom úrade.Daj si vypracovať projekt.Hlavne to kúrenie, odpady a elektrinu.Na sádrokartónové priečky povolenie a projekt nepotrebuješ ale spýtaj sa obecnom úrade.Všetko záleží na nich.

    PeterDr je offline (nepripojený) PeterDr

    PeterDr
    Jasné....
    Zákon som našťasie zatiaľ neporušil,úpravy ma ešte len čakajú.Ale troška sa asi oddialia.. zrejme.. Tie dalšie otázky boli skôr len také dodatočné...
    Vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.