Zavrieť

Porady

Nízkobielkovinová strava

obyčajný človiečik
Po diagnostikovaní mojej choroby mi lekár nariadil nízkobielkovinovú diétu. Dostala som od neho aj taký letáčik, kde je rozpis stravy na 7 dní. Toto stravovanie dodržujem už od júna a už sa mi žiada trošku zmeny. Prosím tých, ktorí majú skúsenosti s takýmto stravovaním, aby mi poradili. Vopred ďakujem za každú radu.
Usporiadat
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

PKU - fenylalanín ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
petmar Pozri príspevok
PKU - fenylalanín ?
Tomuto nerozumiem.....
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

To je šťastie, že nerozumieš, sú to indície na vážnu chorobu, pri ktorej sa drží nízkobielkovinová diéta. Je to však choroba vrodená a prejaví sa hneď v detskom veku. Tak posúvam...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
U mňa sa jedná o zlyhanie obličiek.
0 0
janka01 janka01

janka01 je offline (nepripojený) janka01

Má niekto konkrétne skúsenosti pri dodržiavaní nízkobielkovinovej diéte pri fenylketonúrii? Žiaľ táto choroba sa objavila v našej rodine.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Celkove považujem dodržiavanie nízkobielkovinovej diéty za veľmi náročné a nakoľko aj ja som v začiatkoch /od júna/ budem vďačná za každú radu.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

janka01 Pozri príspevok
Má niekto konkrétne skúsenosti pri dodržiavaní nízkobielkovinovej diéte pri fenylketonúrii? Žiaľ táto choroba sa objavila v našej rodine.
Najlepšie to bude cez SS a potom príp. e-mail, pošli otázky, čo Ťa zaujíma, je to veľmi široká téma
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Zlyhanie obličiek? Ste na dialýze? Môj manžel chodil 5 rokov (už dávno), je to veľmi veľmi ťažké, hlavne pre ženu.
Ak nikto nebude vedieť poradiť, skúsim sa popýtať. Prípadne sa spýtam jednej dialyzovanej pacientky, ktorá to má ešte v čerstvej pamäti.
Držím palce.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Janka "fenylketonúrnici" majú myslím svoju stránku (prípadne spolu s celiatikmi). Skús si to vygoogliť, dávnejšie som to čítala. Neviem presne, aký mala názov, možno to bolo na stránke zdravie. Boli tam diéty, recepty a vzájomné rady pre rodičov so skúsenosťami aj v oblasti sociálnej pomoci pri tomto ochorení. Jedna známa má takto chorú dcéru, tak viem že sa stretávajú v Bratislave a tam si aj osobne vymieňajú skúsenosti. Asi som veľmi nepomohla, no verím že niečo vyhľadáš.
Naposledy upravil mareko : 04.10.08 at 11:55
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Janka, predsa som niečo našla. Skús sa od toho odraziť a zrejme sa dozvieš čo potrebuješ vedieť. www.klubpku.wz.cz
0 0
tomas3 tomas3

tomas3 je offline (nepripojený) tomas3

Aj ja mám problémy s obličkami, prosil by som ťa o zaslanie Tvojej diety na 7 dní.
Ďakujem.
0 0
zuzana17 zuzana17

zuzana17 je offline (nepripojený) zuzana17

Ahojte, aj ja mám problém s obličkami, konkrétne mi pre 3 rokmi diagnostikovali polycystické obličky.
Takisto Vás chcem poprosiť o zaslanie tejto diéty na 7 dní na:1rocnik@azet.sk Ďakujem pekne.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Ako mohli by ste písať sem a nie po SS?
Na to tu je toto forum a nie iba na zháňanie kontaktov, ale aj na to, aby si niekto do budúcna našiel túto tému a aby mu aj pomohla.
Takže všetky info, jedlá, typy,... sem
dík
0 0
Juhaniakova Vladimíra Juhaniakova Vladimíra
Dobrý deň ja by som Vás chcela poprosiť o informácie z toho letáka na nízkobielkovinovú diétu, moja mama prekonala toxické zlyhanie obličiek a chcela by som jej pozhánať nejaké informácie o potravinách ktoré môže jesť
Velmi pekne Vám vopred ďakujem
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Ja som si prešla už všetkým od nizkobiekovej diety, zlyhanie obličiek, dialýzu až po terajší stav po transplantácií obličky. aj teraz po operácií sa snažím dodržiavať nízkobiekovinovú dietu na základe doporučenia nefrologičky. Základom je tiež veľa piť, minimálne 3 litre denne, ja sa vyhýbam strukovinám, sušeným hubám, treska viem že sa nemá moc jesť, oriešky a sušené ovocie, obmeziť mliečne výrobky a tak. Pokiaľ potrebuješ spýtaj sa na čo potrebuješ rada poradím.
0 0
Juhaniakova Vladimíra Juhaniakova Vladimíra
zdravím, potrebovala by som vediť či môže jesť kyslu kapustu, čalamády redkovka paprika paradajka a podobne a taktiež by som chcela vedieť či je nejaká konkrétna stránka na túto dietu ale po akútnom toxickom zlyhaní obličiek a pečene. Mne sa nepodarilo nájsť nič konkrétne
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Juhaniakova Vladimíra Pozri príspevok
zdravím, potrebovala by som vediť či môže jesť kyslu kapustu, čalamády redkovka paprika paradajka a podobne a taktiež by som chcela vedieť či je nejaká konkrétna stránka na túto dietu ale po akútnom toxickom zlyhaní obličiek a pečene. Mne sa nepodarilo nájsť nič konkrétne
kyslú kapustu možete jesť určite, aj čalamádu, zelenina je v pohode, ale platí aj tu , že všetko s mierou. ked som ochorele hladala som aj ja na internete nejakú stránku o tejto diete a aj napriek intenzívnemu snaženiu som nič nenašla, ale čo ja viem, tak v každej nefrologickej, ale aj metabolickej ambulancií by mali mať nejaké inforácie o tejto diete. Prajem pevné zdravie
0 0
Juhaniakova Vladimíra Juhaniakova Vladimíra
To budeme potrebovať, momentálne je nachladnutá, má zvýšenu teplotu a chytené hlasivky. Jej imunita bola vždy slabšia no teraz je to o to horšie že nemôže užívať žiadne lieky a jej obvodná doktorka ju chce poslať naspäť do nemocnice, lebo nevie ako ju liečiť. popri tom jej hodnoty myslím že je to karoten / ak sa nemýlim ??/ už pekne klesaju aj krvný obraz je už dobrý a teraz toto. Chcela som jej kupiť nejaké čaje, čitala som že čaj z lista maliny je vhodný pri prechladnutí no v predaji su tieto čaje miešané nejakymi stabilizátormy a kyselinami a tak som to radšej vzdala, aby som jej v snahe pomôcť neuškodila. Dakujem za informácie a držte sa
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Mne veľmi pomáha nasledovný čaj: šípky, koreň púpavy, zlatobyľ a breza previsnutá - kúpiš si všetky 4 druhy, zmiešaš ich a dáš vyluhovať 1 polievkovú lyžicu na liter vody - 5-8 min. - nie dlhšie lebo bude veľmi horký. Čo sa týka nízkobielkovinovej stravy skús si pozrieť nízkobielkovinové výrobky tu:[SEARCH]bezgluten.sk[/SEARCH]. Iné som zatiaľ nenašla.
0 0
Juhaniakova Vladimíra Juhaniakova Vladimíra
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať