Zavrieť

Porady

Jačmeň na viečku u malého dieťaťa, čo na to?

Hľadala som, ale túto tému som tu nenašla, tak sa teda pýtam. Čo na jačmeň na viečku u malého 3ročného dieťaťa?Nemáte nejaké prírodné recepty? Očná doktorka s kvapkami a mastičkami nám nepomohla, tak skúšame ďalej. Inak hrozí operácia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    kus bieleho pečiva namočiť do prevareného mlieka a čo najteplejšie priložiť na jačmeň, mal by prasknúť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mne na jačmeň pomáha nahriata-dobre vyžehlená vreckovka /u dieťaťa pozor aby sa nepopálilo/

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Dôležité je aby sa to nahrievalo hneď od začiatku. Nesmie to zatvrdnúť. Dobré je dávať aj nejakú očnú masť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Marta V Pozri príspevok
    Dôležité je aby sa to nahrievalo hneď od začiatku. Nesmie to zatvrdnúť. Dobré je dávať aj nejakú očnú masť.
    súhlasím, vždy som to začala nahrievať na začiatku a podarilo sa mi ho zlikvidovať

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Ako dieťa som jačmeň mávala veľmi často a pomáhal babkin liek na vatu dať teplú smotanu a priložiť na oko.

    Pekný deň

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    anawinka Pozri príspevok
    Hľadala som, ale túto tému som tu nenašla, tak sa teda pýtam. Čo na jačmeň na viečku u malého 3ročného dieťaťa?Nemáte nejaké prírodné recepty? Očná doktorka s kvapkami a mastičkami nám nepomohla, tak skúšame ďalej. Inak hrozí operácia.
    Neviem či za to nebudem pykať ale ja to viem od svojich rodičov a babky takže: ak Tvoje dieťa plynule rozpráva opýtaj sa ho 3x po sebe : citujem - "Čo to máš na očku? on by mal odpovedať "jačmeň" no a keď Ti to povie musíš mu s prepáčením povedať toto: hov.. nie jačmeň. Nezabudni 3x po sebe. Ak to nepopletieš - zmizne. Je to síce babský liek, ale stále pomohol.

    Jačmeň na viečku u malého dieťaťa, čo na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.