Zavrieť

Porady

Stavebne povolenie a vodarne

Ahojte,
viete niekto poradiť s nasledujúcou otázkou - v rámci stavebného povolenia mi z vodárni prišlo vyjadrenie, že "v súlade so schválenou dokumentáciou pre územné rozhodnutie je na mojej parcele navrhované trasovanie verejného vodovodu a žiadajú zapracovať do projektovej dokumentácie jeho navrhovanú polohu a preukázať rešpektovanie ochranného pásma" Zároveň ma informujú, že v ochrannom pásme je zakázané robiť napr. oplotenie, čo by v praxi znamenalo, že medzi pozemky nemôžem dať plot. Je toto v poriadku a môžu ma ako majiteľa takto obmedziť bez toho, aby som im stavbu vodovodu na mojom pozemku odsúhlasil? Alebo to naše zákony umožňujú? Poznámka pre istotu - na pozemku nie je žiadne vecné bremeno.

Vďaka za názory, pokiaľ ste niekto v tejto problematike doma.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HRman je offline (nepripojený) HRman

    HRman
    odpoveď je Ano, mozu. Lebo je to vo verejnom zaujme a ten je nad sukromny zaujem a vlastnik musi "strpiet". Hovori o tom aj stavebny zakon. Ak by sa napr.stala daka "havarka" a je to na sukromnom pozemku trebars aj oplotenom, vo verejnom zaujme aj bez suhlasu a vedomia majitela (ak nie je doma) plot rozsvakaju a zasiahnu (v primeranej miere tak aby minimalizovali skody na sukromnom pozemku. Skody su povinny opravit resp.odskodnit majitela). Snad je najjednoduchsie riesenie predat im ten kusok pozemku-ochranne pasmo. Ak maju oni zaujem to kupit a vy nemate zaujem to predat, tak nastupuje institut vyvlastnenia vo verejnom zaujme (tiez za peniaze)

    Stavebne povolenie a vodarne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.