Zavrieť

Porady

krajčírstvo

myslíte že sa ešte oplatí podnikať v krajčírstve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No asi podľa toho kde žiješ a aké ceny sú tam. Ja mám veľmi šikovnú krajčírku, ktorá sa týmto živí , ale nezávidím jej. Zaplatí nutné poplatky a nič moc...nemôže si dovoliť ani auto kúpiť a tak behá po okolitých väčších mestách, keď chce niečo lepšie ku svojej práci nakúpiť buď autobusmi alebo s jej klientami, ktorí ju vezmú autom. Nie zase , že by nemala z čoho žiť, ale na zbohatnutie to nie je. Keď si tak vezmem , že za ušitie nohavíc zoberie cca 380,-Sk...tak koľko jej treba nohavíc ušiť na zaplatenie svojich odvodov? No dajme tomu 10...a tých 10 nohavíc vieš sama koľko trvá ušiť.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Jej, kde tak lacno šijú? Kúpil som synovi nohavice, a keď že je trochu pri sebe musel som kúpiť väčšie aby mu sedeli v páse. Ale musel som ich dať skrátiť, čo s malou úpravou bola rovná tisícka. Hmmm

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    stormcatcher Pozri príspevok
    Jej, kde tak lacno šijú? Kúpil som synovi nohavice, a keď že je trochu pri sebe musel som kúpiť väčšie aby mu sedeli v páse. Ale musel som ich dať skrátiť, čo s malou úpravou bola rovná tisícka. Hmmm
    No veď som to napísala, že ceny sú na Slovensku rôzne ....známa dávala tiež skracovať nohavice a zaplatila stovku. A ešte sa jej to zdalo veľa. Je to podobne ako aj s cenami za účtovníctvo.
    Ja podnikám v krajčírstve. Ceny si treba upraviť, aby človek vyžil a nedrel zadarmo. Mne stačí na poplatky a taká normálna výplata.Začala som s rovnakými cenami ako konkurencia a keď som videla, že ľudí je dosť zdvihla som ceny, samozrejme že s mierou. Ľudí mám stále dosť. Akurát uvažujem že by ma bavilo viac robiť niečo iné, takže s tým chcem skončiť a začať inde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.