Zavrieť

Porady

S.r.o. pouzíva moju adresu na svoje podnikateslké úcely

Dobry den,

potrebujem poradit. S.r.o.pouzíva moju adresu na svoje podnikateslké úcely, napriek tomu, ze somnou nemajú uzavretú ani nájomnú ani inú zmluvu o tom aby moju adresu mohli pouzivat. S.r.o moju adresu má zapísanú i v obch. registri.

Nehnutelnost povodne patril konatelovi, súd ale urcil vlastníctvo mne. Samozrejme konatel bol úcastníkom súd. konania, cize vedomosti má o tom, ze mu to nepatrí.

Mojou otázkou je, ci mozem vycíslit nejakú sumu za pouzívanie mojej adresy s.r.o. i dozadu, i bez toho, ze nemáme nijakú zmluvu uzavretú. Ked áno, na aky zákon sa mozem odvolat?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Upozornite, s.r.o., že majú sídlo papierové na uvedenej adrese, ale v skutočnosti tu nesídlia.

    V súčasnosti je potrebná NZ, pre sídlo spoločnosti.

    MYslím si, že takýto spôsob sídlenia bez súhlasu je v rozpore so zákonom.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    betka Pozri príspevok
    Upozornite, s.r.o., že majú sídlo papierové na uvedenej adrese, ale v skutočnosti tu nesídlia.

    V súčasnosti je potrebná NZ, pre sídlo spoločnosti.

    MYslím si, že takýto spôsob sídlenia bez súhlasu je v rozpore so zákonom.
    Sídlom spoločnosti je adresa, z ktorej sa riadi činnosť spoločnosti./ Obchodný zákonník/ V čase vzniku s.r.o. to bol akutálny stav. Na základe zmeny vlastníckych pomerov bolo predsa aj jednanie o nájomnom vzťahu. Alebo aspoň malo byť.

    svetlo2 je offline (nepripojený) svetlo2

    svetlo2
    Ako som písala, pri zalození s.r.o. nehnutelnost patrila este jednému spolocníkovi. Nemusím ich upozornit, ze majú s.r.o. v obch. reg. zapísané na mojej adrese, lebo oni to vedia. Inak som uz aj upozornila. Ako mozem postupovat? ziadala som úrad ziv. aby zrusili ten zápis, no odpoved bola, ze nakolko nie som spolocníkom toho s.r.o. nemám kompetenciu takú ziadost podat. povinnostou s.r.o. je ohlásit kazdu zmenu.

    Ide mi teraz o to, ci im mozem vycíslit nejakú sumu za to obdobie, pocas ktoré moju adresu pouzivajú, hoci nemáme NZ, kym nezrusia sídlo z mojej adresy.

    dakuejm

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Tak buď hnusná aj ty Počkaj si na poštárku a vysvetli jej, že uvedená s.r.o. sa na tvojej adrese nenachádza. Nech listy pošle naspäť s poznámkou "adresát neznámy". Uvidíš ako rýchle si to dajú do poriadku.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    to asi pani poštárka neurobí, najmä ak tam nosí poštu pravidelne - mala by o tom vedomosť aj pošta / že tam nesídlia /
    ale oni sú oficiálne tam

    S.r.o. pouzíva moju adresu na svoje podnikateslké úcely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.