Zavrieť

Porady

URGENT - zápis sro - zmena predmetu podnikania zo strany ŽÚ !!!

Ahojte "PORAĎÁCI",
potreboval by som pomoc/radu...

Dňa 08.12.2008 bola na živnostenský úrad doručená žiadosť o vydanie ŽO ... všetko prebehlo v poriadku ...
Dnes (16.12.2008) bolo prevzaté rozhodnutie (orig. ŽO) ale ako ma informovali, museli vykonať v jednom predmete "malú" zmenu, keďže údajne - za tých pár dní - došlo k zmene - a predmet ORGANIZÁCIA ŠPORTOVÝCH, KULTÚRNYCH A INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ" - doteraz voľná ohlasovacia živnosť, bola zmenená - a to presnejšie rozdelená na dve: ORGANIZÁCIA ŠPORTOVÝCH PODUJATÍ (viazaná živnosť) a ORGANIZÁCIA KULTÚRNYCH A INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ (voľná ohlasovacia živnosť), takže z tohoto dôvodu vydali rozhodnutie s predmetom: ORGANIZÁCIA KULTÚRNYCH A INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ !!!

Moja otázka teda je: Bude z tohoto dôvodu potrebné robiť dodatok k spoločenskej zmluve alebo nie, nakoľko v spoločenskej zmluve logicky je uvedené podľa "starého označenia" (len pre zaujímavosť, deň pred podaním na ŽÚ som všetko, a hlavne predmety komunikoval s vedúcim úradu - bolo všetko v poriadku) ... Bude mať OR problém s tým, že v spoločenskej zmluve je jeden predmet inak ako vo vydanom živnostenskom liste - alebo to nie je problém, keďže v návrhu na zápis spoločnosti do OR sa už napíše tak, ako je v rozhodnutí ...

Prosím, poraďte čo robiť, a ak je potrebné spísať dodatok, prosím tiež o radu, čo je/nie je potrebné tam uvádzať ...

ĎAKUJEM krásne všetkým za odpoveď / radu - SOM ZÚFALÝ a ZNECHUTENÝ - zajtra mala byť na OR odovzdaná žiadosť spolu s prílohami, no po dnešnej "zmene" o tom pochybujem ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    ŽÚ písal tak preto, lebo nadobudol platnosť nový zákon. Podľa mňa budeš musieť ten doplnok spraviť, alebo si vybaviť potrebné doklady k ohlasovanej živnosti. To či OR bude mať s tým problém to neviem.
    Naposledy upravil wagner : 16.12.08 at 16:13 Dôvod: úprava viet

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    wagner Pozri príspevok
    ŽÚ písal tak preto, lebo nadobudol platnosť nový zákon. Podľa mňa budeš musieť tú zmluvu prepísať, alebo si vybaviť potrebné doklady k ohlasovanej živnosti.
    A bude postačovať DODATOK k spoločenskej zmluve - kde bude uvedená zmena konkrétneho predmetu podnikania ??? Samozrejme tento bude s overenými podpismi zakladateľov/spoločníkov ...

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    wagner Pozri príspevok
    ŽÚ písal tak preto, lebo nadobudol platnosť nový zákon. Podľa mňa budeš musieť ten doplnok spraviť, alebo si vybaviť potrebné doklady k ohlasovanej živnosti. To či OR bude mať s tým problém to neviem.

    A je k dispozicii novy zoznam volnych zivnosti? Pripadne, ake boli este zmeny?
    Dik

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    Ahojte,
    chcem len doplniť, že nakoniec sme to urobili formou Dodatku (odvolávka na zmenu živnost. zákona a jedného z predmetov podnikania) k spoločenskej zmluve (kt. bola samozrejme prílohou) a OS Nitra už aj zapísal spoločnosť do OR !

    Takže nebol s tým žiadny problém... :-)

    URGENT - zápis sro - zmena predmetu podnikania zo strany ŽÚ !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.