Zavrieť

Porady

Telovýchovná jednota - DP

Ahojte, naša TVJ má príjmy z obce, z darov, 2% z daní, zo vstupného na zápasy a taktiež aj z nájomného.
Nájomné je príjem ktorý sa zdaňuje, oni ho poberajú už niekoľko rokov a doteraz daň neplatili ani nepodávali daňové priznanie. Viem že boli nejaké zmeny v neziskovom sektore, môže mi niekto poradiť od kedy sú povinný platiť daň ak majú takéto príjmy ako som uviedla?
Naposledy upravil anna81 : 13.01.09 at 07:35
Usporiadat
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

nik sa nevenuje problematike TVJ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
JaLu JaLu

JaLu je offline (nepripojený) JaLu

Ja tiez robim TJ, podla mna jediný zdanitelný prijem je prijem z prenajmu, ostatne su NZP.
TJ neplatili dan aj preto (hlavne male), lebo do r. 2007 existovala moznost odpocitat si až 300000,- Sk ako odpocitatelnu položku zo zakladu dane, co sposobilo ze mensim TJckam nevznikla danova povinnost. Pre rok 2007 to bolo zrusene a tak vzniklla viacerým TJ danova povinnosť aj ked ich zdanitelne prijmy boli male. V roku 2008 je to podobné.
Existuje casopis Sportinform, urcený funkcionarom TJ, spytaj sa predsedu ci ho odoberaju, na inete je na adrese w w w .sporting . sk /sk / sportinform, su tam rady a aj navody co sa tyka uctovania, VELMI DOPORUCUJEM aj inym
www adresu mi odmietlo, tak sa ho pokusam osalit, ak nie vygooglite si "sportinform"
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ďakujem, časopis si pozriem. JaLu, protím ťa, to znamená, že ak tých 300 tis padlo už pre r. 2007 mali k 31.3.2008 podať Daňové priznanie?
0 0
JaLu JaLu

JaLu je offline (nepripojený) JaLu

Ak im vznikla daňova povinnosť tak určite, presnejsie vysvetlenie tiez najdes v sportinforme, maju dobrý zvyk ze v prvych cislach v roku ( maximalne do č. 3) sa vzdy venuju DP pre TJ a je tam aj vzorový príklad a rok 2008 cisla 1,2,3 su aj na inete,
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

JaLu, prosím ťa, zistila som že zamestnávali rozhodcov na Dohodu o vykonaní práce, daň odviedli, ale neprihlásili ich do sociálky, neposielali mesačné výkazy ani neodviedli odvody na UP a GP. Vraj majú TVJ nejakú výnimku pretože je problém s prihlásovaním, atd....ale doklad o tom nemajú žiaden! Je to pravda? Nemusia dohodárov prihlásiť, posielať výkaz ani platiť odvody? To sa mi zdá nejaké pritiahnuté za vlasy. Ešte som o takejto výnimke nepočula.
Stretla si sa s takým niečím?
ďakujem ti.
0 0
Eva Borecka Eva Borecka

Eva Borecka je offline (nepripojený) Eva Borecka

My v klube vyplacame rozhodcov na prikaznu zmluvu, neprihlasujeme do socialnej poistovne len odmenu im zrazkovou danou zdanime a odvedieme co vykazeme aj v kvartalnom prehlade o dani z prijmov.
Naposledy upravil Eva Borecka : 29.01.09 at 08:11
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Súhlasím s tebou. Poradíš mi kde by som našla vzor takej príkaznej zmluvy? Myslíš že by som tie dohody mohla zrušiť a vypracovať tie zmluvy?
ďakujem za rady
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Tak som tú príkaznú zmluvu našla. Na jej konci je potvrdenie o prevzatí odmeny a náhrad. Mám to brať ako doklad k výdavkovému pokladničnému dokladu? Alebo zvlášť vyhotoviť VPD na prevzatie odmeny?
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Poradíte mi aké účtovníctvo by bolo pre maličkú dedinskú TVJ najlepšie? Podvojné alebo jednoduché?
Keď vystavujete Príkazné zmluvy rozhodcom, dávate im potvrdenia o zdaniteľnej mzde?
Ešte jedna pikoška.. V r. 2008 vyplácali rozhodcov na Dohodu o vykonaní práce, daň im strhli ale neodviedli na daňový úrad ani nepodali tlačivá prehľadu. Čo s tým? Odviesť daň a podať tlačivá spätne alebo urobiť za r. 2008 čiaru? (pokuty si nemôžu dovoliť platiť).
Ďakujem za rady!
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Viem, že organizácia nezaložená na podnikanie ak má príjem, ktorý je predmetom dane ako napr. reklama, nájom, predaj majetku, si môže tento zdaniteľný príjem znížiť len o tie daňové výdavky, ktoré súvisia priamo s týmto príjmom. Kde je prosím opora v zákone na túto metódu? ďakujem
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

posúvam ďalej otázku, aj mňa by to zaujímalo..
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ahojte som rada, že som našla túto diskusiu týkajúcu sa TJ. I ja účtujem jednu malú dedinskú TJ. Som tam už 6 rokov a stále prichádzam na nové a nové veci. Práve teraz uvažujem, ako si zjednodušiť prácu. Doteraz sme rozhodcov vyplácali na základe Dohody o vykonaní práce, odvádzali daň, podávali prehľady, prihlasovali ich do SP a posielali výkazy a odvádzali poistné. No tento rok by som sa rada tomu vyhla. Je to dosť čo na vypisovanie a skoro každú nedeľu. Mňa by zaujímalo či nemáte niekto skúsenosť so Zmluvou o poskytovaní služieb. Takú nám dali k dispozícií na ObFZ.

Ďakujem.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ja tiež účtujem TVJ a vyhla som sa tým veciam čo opisuješ tak, že odmeňujeme rozhodcov na Príkazné zmluvy. Do soc. ich prihlásovať nemusíš, ale zraziť daň a odviesť na daňový úrad. Iné povinnosti z príkaznej zmluvy nevyplývajú, teda, aspom dúfam.
Dúfam že ti moja rada pomôže, ja som túto radu našla na porade a som za ňu fakt vďačná. Veľmi to uľahčí prácu - hlavne časovo.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ďakujem Anna81. Len som trochu neistá v tej časti o dani. Tak treba tú daň zrážať alebo nie? My čo máme nejaké usmernenie z ObFZ tak na základe tej Zmluvy o poskytovaní služby sa to nemusí ani zdaňovať. Za to je zodpovedný potom prijímateľ, ten vraj musí si vysporiadať vzťahy s daňovým úradom.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Saturejka Pozri príspevok
Viem, že organizácia nezaložená na podnikanie ak má príjem, ktorý je predmetom dane ako napr. reklama, nájom, predaj majetku, si môže tento zdaniteľný príjem znížiť len o tie daňové výdavky, ktoré súvisia priamo s týmto príjmom. Kde je prosím opora v zákone na túto metódu? ďakujem
Posúvam otazku ,aj mne by to zaujímalo.
Prosim Vás tie vydavky na rozhodcov dávate medzi danové alebo nedanové vydavky? Zavisi to s akým prijmom suvisia?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Problematika prikaznych zmluv je velmi osemetna a v poslednej dobe je velmi dobrym sustom pre kontrolorov danovych uradov. Pokial tvrdite ze zdanenie je na strane prijimatela - do akeho paragrafu si v danovom priznani tento prijem prijimatel uvedie ? Do § 5, 6 alebo 8 ? Podla mna jedine do § 8 ale tiez je to rozporuplne nakolko v § 8 su ostatne prijmy, vacsinou jednorazoveho charakteru alebo prijmy z prenajmu pody, vyhry a podobne ..... Pokial navyse z takehoto prijmu zrazate dan tak potom postupujete podla akeho § ? Povazujete to za prijem zo zavislej cinnosti ktory zaklada povinnost zrazat zrazkovu alebo preddavkovu dan ? Potom bolo ale obrazne povedane iba pismeno a danovi uradnici sa vas opytaju preco ste si vybrali iba zdanenie a kde su potom odvody do poistovni z prijmu zo zavislej cinnosti ? V pripade zrazkovej dane by sme este mohli brat do uvahy prijem podla § 6, pismeno o pouziti autorskych prav, ktore sa zrazaju zrazkovou danou ale navyse sa odvadza odvod do literarneho fondu. Preto by som sa pouzivaniu prikaznych zmluv velkym oblukom vyhla ak nechcete aby vas v pripade danovej kontroly preklasifikovali na zavislu cinnost a dorubili vam odvody do poistovni vratane penalov.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Aj sa som sa zo začiatku bála týchto príkazným zmlúv, ale po preštudovaní časopisu pre telovýchvné jednoty - Športinform, som pokojná. Tam všetko krásne a podrobne vysvetľujú. Daň z Príkazných zmlúv sa považuje za zrážkovú (do 5000,-), samozrejme že sa vystaví potvrdenie o príjme, uvádza sa do štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia. Odvody do soc. sa neodvádzajú - potvrdila som si to aj na sociálke.
Bola by som rada keby sa aj ostatní ozvali ako to robia a hlavne ako si uľahčiť prácu a prípadne či majú skúsenosti s kontrolou.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ahojte, mám ďalšiu otázku.
Dňa 17.5.2009 sa uzatvorila príkazná zmluva s rozhodcom, a v ten deň sa aj vyplatila odmena 20 eur. Do akého dátumu je potrebné odviesť zrážkovú daň na daňovú úrad? do 15.6.2009?
0 0
eva1907 eva1907

eva1907 je offline (nepripojený) eva1907

Áno, termín máš správny-do 15.6.2009 a v štvrťročnom prehľade za IV.-VI.2009 uvedieš zrážkovú daň do mesiaca máj 2009. S kontrolou skúsenosti nemám,ale tiež dlhé roky odoberáme v klube Športinform a opieram sa hlavne o informácie z neho. Prácu v tejto oblasti mám uľahčenú v tomto roku o to, že rozhodcov začal vyplácať centrálne VsFZ Košice. Počas roka som robila aj cez 120 takýchto zmlúv keď sme cez víkend mávali 4 futbalové zápasy. Ahoj, Eva /príspevok 7/
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

..a zasa tie štvrťročné prehľady..
Ahojte poraďáci, stojím pred ďalšou otázkou:
keď FK vyplatí v jednom mesiaci (napr. v júni) v dvoch termínoch rozhodcov na základe príkazných zmlúv, čiže prvý krát vypláca 14.6. a druhý krát vypláca 28.6, ktorý z dátumov uvediem do stĺpca 6?
0 0
Načítať ďalšie