Zavrieť

Porady

Devín - Ďurkovský ustúpil výstavbe v Devíne

Luebchenko, ty si tak pekne písala, ako bojujete za záchranu Devína, aj včera v téme pokuty si určite myslela na svojvôlu kompetentných práve ohľadne Devína. Ja aj ostatní sme držali palce, ale práve dnes na Sme je článok, z ktorého som veľmi veľmi zaskočená:

http://bratislava.sme.sk/clanok.asp?cl=2248843

V iných krajinách, napr. v Holandsku majú posledné slovo vždy občania. Obec niečo navrhne a posledné slovo majú občania, ktorí keď nesúhlasia, tak sa jednoducho nestavia. Je to logické, veď je to pre ľudí. Prečo to takto nemôže fungovať aj u nás???
Kritizovali komunistov, že zbúrali celé podhradie a oni v likvidácii pokračujú...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    pyton
    Luebchenko, ty si tak pekne písala, ako bojujete za záchranu Devína, aj včera v téme pokuty si určite myslela na svojvôlu kompetentných práve ohľadne Devína. Ja aj ostatní sme držali palce, ale práve dnes na Sme je článok, z ktorého som veľmi veľmi zaskočená:

    http://bratislava.sme.sk/clanok.asp?cl=2248843

    V iných krajinách, napr. v Holandsku majú posledné slovo vždy občania. Obec niečo navrhne a posledné slovo majú občania, ktorí keď nesúhlasia, tak sa jednoducho nestavia. Je to logické, veď je to pre ľudí. Prečo to takto nemôže fungovať aj u nás???
    Kritizovali komunistov, že zbúrali celé podhradie a oni v likvidácii pokračujú...
    určite si si však všimla, že to považujem za boj s veternými mlynmi, žiaľ! Tá občianka, ktorá v spomínanom článku podľa slov pani Polášovej nie je účastníčkou konania som ja. Podľa úradu sa ma táto výstavba vôbec nedotýka - možno si myslia, že mám na helikoptéru, žeby som v zápche netrčala cestou do práce Na tvoju otázku, prečo to takto nemôže fungovať aj u nás odpoveď neviem. No možno .... asi že sme ticho! Hundreme doma za pecou, či v krčme pri pive ale v podstate si myslíme, že to aj tak zmeniť nemôžme, že "oni" (často ani netušíme, kto tí oni sú) sú mocnejší a čučíme. Takisto čučíme, ak sa problém týka suseda a nie nás (tiež som v podstate neregistrovala problémy ľudí pri jednaní s magistrátom, kým sa mi cesta do práce nezačala predlžovať kvôli opakujúcim sa zápcham a kým som si neuvedomila, koľko nových áut spolu s ich majiteľmi po výstavbe Skanskej do Devína príde). Tak prečo by si to voči nám radní páni nedovoľovali keď si to necháme? A keď sa nájde zopár fanatikov idealistov čo sa ozvú - hneď je tu poruke armáda právnikov, ktorá ich umláti paragrafmi, ktoré vyhovujú "investičnému zámeru". O tiež paragrafoch, ktoré by však zámer brzdili sa diskrétne mlčí. Ale to je na dlhšiu debatu - pokiaľ bude záujem, rada sa podelím so svojimi skúsenosťami
    Len malá poznámka na záver - ľudia už na podobný projekt v Devíne doplatili. Poplatili nemalých pár stotisícov akciovke Miestneho úradu Devín za prísľub rodinných domov, ktoré Miestny úrad začal stavať. Dnes stoja vo svahu hnijúce kostry tohoto geniálneho zámeru a tí ľudia sa o svoje peniaze môžu akurát tak súdiť - Devín je pod nútenou správou a bez groša....A verím, že aj Skanska nájde dostatok ľudí ktorí sa nepoučia a naletia im na úsmev úspešného športovca

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    a vôbec! Má niekto podobnú skúsenosť? Poradíme si? alebo smola, mykneme plecom a do prírody budeme cestovať do Álp

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Čítajte dnešný (9.6.05) Nový čas a SME (ale mimobratislavskí len na internete- lebo je to v prílohe Bratislava )

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Mhm, pátram, čítam a prikladám linky


    http://www.bleskovky.sk/?aid=418111&...ref=sprava_box

    http://bratislava.sme.sk/c/2252347/D...sparentmi.html

    Som rada, že sa v tom angažuje aj strašne šikovná pani Šimončičová!!! Má dobrý návrh, aby bolo to rozhodnutie preskúmané a ZRUŠENÉ.

    Luebchenko daj vedieť dopredu, kde treba ísť protestovať a podpisovať.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Rada - ale hlavne možno pomôžete, ak budete upozorňovať čo najširšie okolie o celom tom svinstve, a prípadných záujemcov upozornili, aby si prípadnú investíciu ozaj dobre rozmysleli, nečítali len krásne reklamy firmy Skanska a nenaleteli na úsmevy zaplatených hokejistov (Skanska sponzoruje tuším Slaviu) a hlavne si overili isté fakty (občianska vybavenosť nulová, dopravné zápchy dennodenné, zákl. imanie firmy - s.r.o.!!!- ktorá sa predstavuje ako spoľahlivý a silný partner s rozsiahlym finančným zázemím je 200.000,- Sk!!!(www.orsr.sk firma ktorá má zatiaľ len územné rozhodnutie je Skanska Development s.r.o.), predávajú byty na ktoré ešte nemajú ani stavebné povolenie, v tesnom okolí sa chystá ďalšia masívna výstavba , takže žiadne romantické zelené údolie uprostred prírody ale sprosté sídlisko!...) Krásny príklad zneužitej dôverčivosti ľudí stojí kúsok nad kostolom v Devíne na Lomnickej v priestoroch bývalého družstva - hnijúce kostry rodinných domov, za ktoré ľudia zaplatili firme Devín Holding a.s. ťažké státisíce - peniaze dodnes nemajú späť! A tam myslím stavebné povolenie bolo . Pohľad na tie hnijúce milióny je na zaplakanie, ale ľudia sú nepoučiteľní...
    Naposledy upravil luebchenko : 10.06.05 at 11:56

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Zuzi, dík že tak na mňa myslíš, vieš ako dobre to padne?! Podnet na článok som pani Parkrovej do SME posielala ja, lebo žiaľ o tejto katastrofe viem už od štvrtku minulého týždňa a mám pocit totálnej beznádeje. Jasné že pôjdeme na prokuratúru - ale Skanska už obvoláva záujemcov o byty s tým, že v apríli začnú stavať (a to rozhodnutie, ktoré dalo min.výstavby sa týka len územného rozhodnutia a nie stavebného povolenia!!! ) a koncom decembra 2007 to má byť hotové! Je mi z toho do plaču, som totálne znechutená a čakám, kedy začnú podobné vkusné domčeky vyrastať napríklad na pešej zóne v historickom centre BA, Železnej studničke či niekde v srdci Čičmian. Podľa toho, kde sa mocnému investorovi zažiada a kde jeho právnici nájdu tú správnu dieru v zákone, či vo vrecku správneho správneho úradníka
    Naposledy upravil luebchenko : 13.02.06 at 12:44 Dôvod: gramatika

    Ružena je offline (nepripojený) Ružena

    Ružena
    Ľubi, nemám momentálne čas čítať, o čom tu teraz píšete, ale my vo Vajnorovh máme podobný problém s výstavbou ,,Cepitu,,. Rozbieha sa petičná akcia medzi občanmi, bola podaná sťažnosť na prokuratúru,vraj rozhodnutie o výstavbe museli pozastaviť. Skúšali ste petíciu občanov????Pa

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Ruženka, i petícia bola, i podania na stavebné úrady (krajský vyhovel občanom - len ministerstvo výstavby zasa vyhovelo Skanskej)... už len tá prokuratúra nám ostáva. Ale pripadám si ako tá zdochýňajúca kobyla. Asi si budeme musieť zvyknúť na novú panorámu Devína - viď hororvízia v prílohe Je to na grc, je to o moci a o peniazoch. Niekedy sa vážne zamýšľam nad tým, ako to, že nás zobrali do únie s takouto formou nie demokracie ale SKcashkracie
    Devin after Skanska.JPG  

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ...obnovujem túto tému.

    Naša poraďáčka stále "bojuje", tak dávam do pozornosti:
    http://devin.otvorene.sk/peticia/pro...skam-v-devine/

    P.S.
    Riško, dúfam, že som nič neporušila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.