Zavrieť

Porady

Vrátenie tovaru e-shop

Dobrý deň, mám otázku ohľadom lehoty určenej na vrátenie tovaru v prípade predaja cez e-shop. Zákazníčke som tovar odosielala 12.12.2008 doporučenou zásielkou (neviem, kedy balík prevzala, skúsim sa zajtra poinformovať na pošte). 15.1.2009 mi prišiel od nej balík s tovarom a s číslom účtu, kam si prosi peniaze vyplatiť. O tom, že tovar chce vrátiť, ma dopredu neinformovala. Zdá sa mi to už prehnané po mesiaci žiadať takéto niečo. Ako mám teraz postupovať? Je nejaká šanca, že má právo na vrátenie? Napríklad ak balík prevzala neskôr, úložná lehota je tuším 18 dní.
Keby som jej posielala ten tovar naspäť, ako je to s poštovným?
Ďakujem za každý dotaz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    erita Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám otázku ohľadom lehoty určenej na vrátenie tovaru v prípade predaja cez e-shop. Zákazníčke som tovar odosielala 12.12.2008 doporučenou zásielkou (neviem, kedy balík prevzala, skúsim sa zajtra poinformovať na pošte). 15.1.2009 mi prišiel od nej balík s tovarom a s číslom účtu, kam si prosi peniaze vyplatiť. O tom, že tovar chce vrátiť, ma dopredu neinformovala. Zdá sa mi to už prehnané po mesiaci žiadať takéto niečo. Ako mám teraz postupovať? Je nejaká šanca, že má právo na vrátenie? Napríklad ak balík prevzala neskôr, úložná lehota je tuším 18 dní.
    Keby som posielala ten tovar naspäť, ako je to s poštovným?
    Ďakujem za každý dotaz.
    zk

    Základná otázka, máš v obchodných podmienkach, že tovar možno vrátiť do 7 dní bez udania dôvodu?

    erita je offline (nepripojený) erita

    erita
    Ďakujem, nevie náhodou niekto, či mi na pošte poskytnú informáciu o tom, kedy bol balík prevzatý?
    Ešte mi je nejasné, či tou lehotou myslia 7 pracovných dní.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ano, jedná sa o pracovné dni.

    Tažké počítanie, ale myslím, že do lehoty sa moc nezmestia. Nebol to nahodou vianocny darcek?

    Nebola to nahodou dobierka? Tam by to bolo jednoduche.

    erita je offline (nepripojený) erita

    erita
    Vianočný darček to asi nebol, na jej platbu som totiž čakala od polovice novembra, trvalo takmer mesiac, kým zaplatila. Neverim, že by to kupovala tak popredu.
    Ďakujem ešte raz, uvidím, čo mi zajtra povedia na pošte.

    Vrátenie tovaru e-shop

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.