Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane rok 2008

Večne nespokojný človek :D
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať. Pracovali u nás dohodári, ktorí u nás nemali podpísané vyhlásenie a ich príjem bol menej ako 5 000,- Sk a tak bol zdanený zrážkou. Treba posielať potvrdenie o príjme aj im?+ mali sme zamestnanca, robil u nás na dohodu a od 1.6. nastúpil na trvalý PP. Je predčasný starobný dôchodca. Budem postupovať tak že od kedy je u nás na trvalý PP mu vystavím potvrdenie a tá časť ktorú u nás pracoval na dohodu nechám tak lebo je to už vyrovnané (zrážková daň). A uplatním mu celú nezdaniteľnú čiastku? (cez roku si ju neuplatňoval) JE TO TAK SPRÁVNE? + môže si aj takýto zamestnanec uplatniť manželku ako vyživovanú osobu???
A ešte jedna otázka ak mi zamestnanec povie, že si bude uplatňovať nezdaniteľnú časť za napr. životné poistenie, no nezdokladuje mi to do 15.2. tak mu nemusím vykonať RZD alebo musím, ale neuplatní si túto nezdaniteľnú časť? Robím s týmto prvý krát tak prosím o pomoc. Ďakujem!
Usporiadat
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Dobrý deň,
aj ja by som potrebovala pomôcť. V mzde za 2/2009 mi vyšlo : predd. daň = 3000,-; zrážková daň=200,-; bonus=1200,-. Ak tento mesiac urobím všetkým zam-ncom RZD (preplatky spolu cca 6000,-), môžem si to vysporiadať tým, že znížim alebo vôbec nezaplatím predd. ani zrážkovú daň a bonus si vyžiadam od DÚ?
Preddavková daň a bonus sú mi viac-menej jasné, len nie som si istá, či si môžem rovnako postupovať aj pri zrážkovej dani.
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Potrebujem radu. Mám zamestnanca, ktorý chodil v 01/2008 do školy, potom 1 mesiac nebol nikde zaregistrovaný ( čakal papier zo školy ). Od 1.3.2008 sa prihlásil na úrad práce. Od 08/2008 pracuje u nás. Môžem mu urobiť RZD za rok 2008?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JANAKU Pozri príspevok
Potrebujem radu. Mám zamestnanca, ktorý chodil v 01/2008 do školy, potom 1 mesiac nebol nikde zaregistrovaný ( čakal papier zo školy ). Od 1.3.2008 sa prihlásil na úrad práce. Od 08/2008 pracuje u nás. Môžem mu urobiť RZD za rok 2008?
Áno. Dokonca musíš, ak oň požiadal.
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Ďakujem za radu. Požiadala som ho aj čestné prehlásenie, že za ten mesiac nemal žiadny príjem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JANAKU Pozri príspevok
Ďakujem za radu. Požiadala som ho aj čestné prehlásenie, že za ten mesiac nemal žiadny príjem.
To čestné vyhlásenie Zákon o dani z príjmov neprikazuje. Nemala si teda žiaden dôvod na jeho vyžiadanie.
0 0
555 555

555 je offline (nepripojený) 555

prosim vas o radu:
1.odpocet na manzelku:
-ked pobera ciastocne invalidny dochodok (ide to do prijmu?)
2. ak zamestnanec pracuje u nas vo firme ale zaroven pobera aj sirotsky dochodok (ide to do prijmu?)
dik za odpoved
0 0
Maurícius Maurícius

Maurícius je offline (nepripojený) Maurícius

Chcela by som sa spýtať,že keď zamestnanec robil u zamestnavateľa 1-5.mesiac,tak nezdaniteľná časť sa mu ráta celých 98.496,- alebo len za tých 5 mesiacov/41.040/ v RZ?
Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Celá NČZD 98496
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

1. Áno 2. Nie
0 0
Maurícius Maurícius

Maurícius je offline (nepripojený) Maurícius

Ďakujem,tak som to dobre počítala.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

fipina Pozri príspevok
Dobrý deň,
aj ja by som potrebovala pomôcť. V mzde za 2/2009 mi vyšlo : predd. daň = 3000,-; zrážková daň=200,-; bonus=1200,-. Ak tento mesiac urobím všetkým zam-ncom RZD (preplatky spolu cca 6000,-), môžem si to vysporiadať tým, že znížim alebo vôbec nezaplatím predd. ani zrážkovú daň a bonus si vyžiadam od DÚ?
Preddavková daň a bonus sú mi viac-menej jasné, len nie som si istá, či si môžem rovnako postupovať aj pri zrážkovej dani.
prosím o radu.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Musíš to tak urobiť. Dokonca ti to vychádza tak, že ešte aj budúci mesiac budeš odvádzať nižšiu daň, nakoľko preplatok z RZD je vyšší ako daň, ktorú by si mala platiť za 2/2009.
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Prosím Vás o radu: Otec je dôchodca od r. 2007. Celý rok 2008 bol zamestnancom. Požiadal o RZD, ktoré mu vyšlo - nedoplatok 18 000,-- Sk/ z toho dôvodu, že účtovníčka mu celý rok uplatňovala nezd.položku a prišla na to až teraz, že nemala. Otec mal však ešte jeden príjem z dohody u iného zamestnávateľa a zabudol ho k RZD priniesť. Teda je nutné podať DP. Prosím Vás, akú zrazenú dať uvediem v DP /myslím, či ten nedoplatok to nejak ovplyvní, resp. kde ten nedoplatok uviesť?/ Vďaka za názory.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Hepi Pozri príspevok
Musíš to tak urobiť. Dokonca ti to vychádza tak, že ešte aj budúci mesiac budeš odvádzať nižšiu daň, nakoľko preplatok z RZD je vyšší ako daň, ktorú by si mala platiť za 2/2009.
áno, tomuto rozumiem. Nie som si však istá, či si môžem znížiť aj povinnosť zaplatiť zrážkovú daň (alebo mám túto daň normálne odviesť DÚ a preplatky vyrovnávať len cez preddavkovú daň dovtedy, kým sa to nevyrovná).
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Veď predsa zrážkovú daň si môžeš znížiť aj o vyplatený daňový bonus, prečo si myslíš, že by si toto nemohla použiť aj pri RZD. Ja to tak robím a zatiaľ je to v poriadku.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Hepi Pozri príspevok
Veď predsa zrážkovú daň si môžeš znížiť aj o vyplatený daňový bonus, prečo si myslíš, že by si toto nemohla použiť aj pri RZD. Ja to tak robím a zatiaľ je to v poriadku.
Doteraz som to nepotrebovala vedieť, nikdy som to takto nerobila.
Takže,ak tomu správne rozumiem :
zo mzdy za 2/2009 neodvediem ani zrážkovú, ani preddavkovú daň a daňový bonus si vyžiadam od DÚ.
Budúci mesiac si znížim odvod predd. a zrážkovej dane podľa potreby (podľa toho, aká výška preplatkov mi zostane na kompenzáciu). Správne?
0 0
beata02 beata02

beata02 je offline (nepripojený) beata02

Dobrý deň, zamestnanec si priniesol potvrdenie, že si platil v r. 2008 zdravotné poistenie ako samoplatiteľ. Môžem toto poistenie odpočítať z čiastkového základu dane?
Ďakujem za odpovede
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Ak zamestnanec pracoval časť roka v Čechách a potom sa zamestnal u nás na Slovensku musí podať Daňové priznanie na Slovensku?
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Prosím.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

beata02 Pozri príspevok
Dobrý deň, zamestnanec si priniesol potvrdenie, že si platil v r. 2008 zdravotné poistenie ako samoplatiteľ. Môžem toto poistenie odpočítať z čiastkového základu dane?
Ďakujem za odpovede

áno
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať