Zavrieť

Porady

prijem zo sro

vsetko ma boli :)
Ahojte,

prave som citala temu ineho poradaka a v suvislosti s tym ma napadlo nieco, co mi nie je jasne a preto sa obraciam s prosbou o pomoc na vas.

Ak budem mat sro kde budeme dvaja spolocnici a kazdy splati 100 000skk, jeden z konatelov nebude poberat ziadny plat ani nic(bude normalne zamestnany na TPP v inej firme) a druhy konatel tiez nebude poberat ziadnu odmenu z konatelstva ani plat(cize sro nebude mat zamestnancov).
..Predpokladajme ze trzby budu kazdy mesiac 30 000skk, co rocne vyjde na 360 000skk..z tejto sumy odvediem statu 19% a zostane nam 291600sk ako cisty zisk z cinnosti sro..co stymi peniazmi?moze si ich konatel kedykolvek vybrat pocas roka a pouzivat ako sukromne peniaze? alebo sa daju tieto peniaze vybrat len raz za rok? Alebo ich musim pouzit len na vydavky sro (ako nakup zariadenia, rozsirovanie vyroby, a podobne)?
Ak ma konatel nema mzdu, ako by sa dostal k tym cistym trzbam?.. musi si to dat ako nejaku mimoriadnu odmenu?..alebo mu staci si to vybrat z uctu?
Vedel by mi to niekto prosim objasnit?..resp.aj poopravit ak v mojich "vypoctoch" v tomto modelovom texte je nejaka chyba?
..lebo mam pocit ze mam v tom dobry hokej

Dakujem za pomoc.
Naposledy upravil bolacka : 26.01.09 at 20:22 Dôvod: zmenila som to, ze jeden konatel nebude mat minim.mzdu, pretoze nebude poberat ani jeden konatel ziadny plat ani odmenu z kon
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
[quote=bolacka;929564]1.zamestnat to urcite nie...a v com spociva konatelska odmena?to je to iste ako mzda?ze sa z toho odvedu dane statu a potom sa do da do nakladov spolocnosti? spravne som to pochopila? Áno, až na taký malý rozdiel, že odvody sa platia iba do ZP a daň z odmeny konateľa. Do SP nie.
2...to je jedno ze je konatel spolocnikom..a to vyplatenie podielu zo zisku sa da len raz za rok??No podiel na zisku sa môže vyplatiť až vtedy, keĎ budeš vedieť koľko vlastne máš zisku, logické.kedy presne to je? Po uzavretí a podaní DP, a po valnom zhromaždení spoločníkov, kde to musia odsúhlasiť.je to nejako stanovene datumom?
3.co by sa stalo keby si to konatel vybral len tak z uctu spolocnosti ako svoje sukromne peniaze?Z daňového a účtovného hľadiska by išlo o pôžičku pre konateľa, ktorú by mal vrátiť časom [/quote]


V citáte.
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
[QUOTE=smith;929872]
bolacka Pozri príspevok
1.zamestnat to urcite nie...a v com spociva konatelska odmena?to je to iste ako mzda?ze sa z toho odvedu dane statu a potom sa do da do nakladov spolocnosti? spravne som to pochopila? Áno, až na taký malý rozdiel, že odvody sa platia iba do ZP a daň z odmeny konateľa. Do SP nie.
2...to je jedno ze je konatel spolocnikom..a to vyplatenie podielu zo zisku sa da len raz za rok??No podiel na zisku sa môže vyplatiť až vtedy, keĎ budeš vedieť koľko vlastne máš zisku, logické.kedy presne to je? Po uzavretí a podaní DP, a po valnom zhromaždení spoločníkov, kde to musia odsúhlasiť.je to nejako stanovene datumom?
3.co by sa stalo keby si to konatel vybral len tak z uctu spolocnosti ako svoje sukromne peniaze?Z daňového a účtovného hľadiska by išlo o pôžičku pre konateľa, ktorú by mal vrátiť časom [/quote]


V citáte.
dakujem smith, velmi si mi pomohol..myslim ze tomu uz ako tak rozumiem..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať