Zavrieť

Porady

Užera???

OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Prajem príjemný deň všetkým poradákom.Ani neviem ako začat.Neviem čo mám robit,ako riešit môj problém.Prosím o radu!!!S manželom sme si zobrali (v núdzi-vydávala som dcéru) nebankovú pôžičku 50 000sk.Po pol roku splácania úveru,manžel prišiel o prácu a tento úver sme z finančných dôvodov neutiahli.Tak nám tam rástli úroky a po určitom čase od nás žiadali vyplatit jednorazovo celý zostatok úveru.Bohužial,tolko peňazí sme nemali.(Nehnevajte sa,ja sa snažím tak v skratke-ale,dúfam, že ma pochopíte).Táto nebankovka nás dala exekútorovi.Exekútor nám zaslal šek o zaplatení- ,,NEHORAZNYCH,, 215 000 sk.
Z 50 000sk!!!!!!! Vraj,nebankovke 144 000sk a ostatné exekútorovi!!!!!!!
Týchto 215 000.sk sme mu mali zaslat pred sviatkami.Po vzájomnej telefonickej dohode, sme mu zaslali (horko- tažko požičaných,kedže boli aj sviatky) 100 000sk.Včera nám prišiel od neho dop.list,že si dal záložné právo na kataster, na moju nehnutelnostVraj ak mu nevyplatíme zostatok-115 000 sk(no,vlastne už v eurach) teraz do piatku 30.1.09 tak nám predá dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chcem vás poprosit, moji milí poradáci-nie je toto ,, úžera,,??? Sú v práve?Prosím,poradte!Prosííííííííííím ,pomôžte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Usporiadat
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
A. Treba podat na sud zalobu o vyhlasenie zmluvy za neplatnu plus pripojit navrh na vydanie predbezneho opateenia ktorym sa bude na zmluvu hladiet ako na nepravoplatnu kym nebude rozhodnute vo veci samej.

B. Predbezne opatrenie treba dorucit exekutorovi ako aj sudu ktory exekuciu schvalil spolu aj s navrhom na prerusenie exekucie nakolko vo veci platnosti pravneho titulu na zaklade ktoreho bolo o exekucii rozhodnute sa vedie spor. Sud exekuciu prerusi.

C. Obratit sa na komisiu pre posudzovanie spotrebitelskych zmluv na Ministerstve Spravodlivosti SR, ktora urci v takomto pripade ze zmluva odporuje dobrym mravom vo veci neprimerane vysokych urokov.

D. Ked sud rozhodne ze zmluva je neplatna, podat na sud navrh na otvorenie konania vo veci zavazku z neplatnej zmluvy.

E. Po uspesnom spore sud sam ukonci exekuciu.

F. Prostriedky ktore si exekutorovi do teraz zaplatila si budes vymahat od tej nebankovej spolocnosti, nakolko prostriedky prijate exekutorom sa povazuju za prijem opravneneho.

Takyto je jediny mozny postup.
0 0
cmuq cmuq

cmuq je offline (nepripojený) cmuq

ahojte,

problem v mojej rodine je podobne na slucku..

nebankovka z 3500 eur po roku ziada naspat 8000 eur cez exekutora..ani byt uz nemame ani hnutelne veci nepresahuju tuto sumu aby sa dlh splatil. moja otazka, aj ked mozno x krat obmielana, ale som zmateny, je nasledovna..s cim mame zacat po obdrzani upovedomenia o zacati exekucie ? kam a s kym je mozne sa cloveku v hmotnej nudzi ktory pobera davky a je na dohode za smiesny peniaz poradit ako sa branit resp dostojne problem vyriesit? cital som o moznostiach odvolania , predlzenia alebo znizenia ale nic konkretne na nas pripad neviem dopasovat.. poradte prosim kedze najhorsie je ze cely tento mechanizmus sa dal do pohybu uz davnejsie predtym, ale pisomnosti nam chodia az teraz..vopred vdaka
0 0
alsasro alsasro

alsasro je offline (nepripojený) alsasro

Dobrý deň pani Oľga,
zaujal ma Váš príbeh ohľadom problémov s pôžičkami.
S kolegom pripravujeme publikáciu zameranú na ochranu ľudí pred týmito situáciami a dovoľujeme si Vás poprosiť o podrobnejší popis Vášho pôžičkového príbehu samozrejme bez uvádzania mien a názvovo inštitúcii ale s podrobnejším rozpisom jednotlivých súm, úrokov, poplatkov a pod.
Konečnú verziu budeme s vami konzultovať.
Taktiež uvítame aj ďalšie zaujímavé príbehy a podnety k uverejneniu.
Ďakujeme
Milan
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
Chcel by som sa opýtať, či niekto pozná nejaký rozsudok, aké úroky sú ešte pri spotrebiteľských úveroch promerané a aké nie. Mám pocit, že súdy nemajú ustálenú prax a rozhodujú dosť individuálne ....
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

doktor23 Pozri príspevok
Chcel by som sa opýtať, či niekto pozná nejaký rozsudok, aké úroky sú ešte pri spotrebiteľských úveroch promerané a aké nie. Mám pocit, že súdy nemajú ustálenú prax a rozhodujú dosť individuálne ....
pri spotrebiteľských zmluvách sa vo všeobecnosti priznávajú úroky vo výške zákonných úrokov z omeškania
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
čiže len 9 % ? Veď to má každá banka aj produkt s vyšším úrokom ... teraz láka UniCredit na úver s úrokom 9 % ..... bavýme sa pri tom o nebankovkách ...
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

doktor23 Pozri príspevok
čiže len 9 % ? Veď to má každá banka aj produkt s vyšším úrokom ... teraz láka UniCredit na úver s úrokom 9 % ..... bavýme sa pri tom o nebankovkách ...
treba rozlišovať dobu uzavretia zmluvy, do 10.6.2010 bolo účinné nariadenie vlády SR č. 238/2008 Z.z., ktoré ustanovuje výšku, ktorú nesmie prevýšiť odplata za poskytnutie spotrebiteľského úveru.

Áno banky aj nebankové spoločnosti majú kľudne RPMN 30% ročne a viac, ale tam je nielen úrok z omeškania ale aj všetky možné poplatky. Tvoja zmluvná sloboda nie je ničím obmedzená, ak si chceš zobrať úver s RPMN 30% je to tvoje rozhodnutie. V prípade súdneho sporu by však súdnu ochranu požívala iba výška úrokov vo výške zákonných úrokov z omeškania a prípadne iné položky ako poplatky za spracovanie, adekvátna zmluvná pokuta atď.
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
prečo nemajú právo účtovať si úroky podľa bonity klienta a svojho rizika? Bavíme sa ešte stále o úrokoch (odplate za poskytnutie úveru). Veď normálny spotrebák má 9 - 11 % p.a. Neobahjujem úroky viac ako 50 % p.a., ale chcel som poznať názor na nebankovú spoločnosť, registrovanú v NBS ..... čo sú podľa Vás primerané úroky ..... len úroky, nie zmluvné pokuty, nie úroky z omeškania ...
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

doktor23 Pozri príspevok
prečo nemajú právo účtovať si úroky podľa bonity klienta a svojho rizika? Bavíme sa ešte stále o úrokoch (odplate za poskytnutie úveru). Veď normálny spotrebák má 9 - 11 % p.a. Neobahjujem úroky viac ako 50 % p.a., ale chcel som poznať názor na nebankovú spoločnosť, registrovanú v NBS ..... čo sú podľa Vás primerané úroky ..... len úroky, nie zmluvné pokuty, nie úroky z omeškania ...
pýtal si sa na prax súdov pri rozhodovaní, čo mám vedomosti, súdy rozhodujú takto. Samozrejme, že to neplatí na všetky konania a určite sú rozsudky, ktoré sa vymykajú na jednej alebo druhej strane
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať