Zavrieť

Porady

Konatel, dan a nespravena registracia :(

Prosim Vas, v priebehu roka 2008 som kupil sukromne auto a pouzival ho na sluzobne cesty. (mam s.r.o. som konatel ale nie zamestnany)
Ale neoznamil som to danovemu uradu je to chyba? alebo to nevadi kedze auto nie je v majetku firmy?

staci ak teraz vyplnim danove priznanie za rok 2008 a zaplatim pomernu cast dane? nedostanem pokutu za to ze som ho neregistroval?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

robin78 Pozri príspevok
Vdaka. Pripada mi to dost zvlastne, ze podnikatel pouziva sukromne vozidlo, ktore nie je jeho na kazdodenne sluzobne cesty, nemusi nic oznamovat DU a uplatnuje si cestovne nahrady z titulu pouzitia sukromneho vozidla a akonahle uz ma auto v sukr. vlastnictve, tak uz dan plati a pritom ucel a rozsah vyuzitia je rovnaky. Nuz budiz...
Robin, si trocha zamotany.
Pôvodná otázka bola - konateľ, pracovné cesty, nezapísaný ako držiteľ MV v TP - tu nie je oznamovacia povinnosť.

V citovanom zrazu píšeš - PODNIKATEĽ - to je ale o niečom inom, to už ide o daňovníka dane z MV podľa § 85 ods.1 a ten nie je z oznamovacej povinnosti vylúčený ...
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Johanka Pozri príspevok
Robin, si trocha zamotany.
Pôvodná otázka bola - konateľ, pracovné cesty, nezapísaný ako držiteľ MV v TP - tu nie je oznamovacia povinnosť.

V citovanom zrazu píšeš - PODNIKATEĽ - to je ale o niečom inom, to už ide o daňovníka dane z MV podľa § 85 ods.1 a ten nie je z oznamovacej povinnosti vylúčený ...
No obcas som zamotany
Ospravedlnujem sa za nepresnost, pod tym PODNIKATELOM som myslel konatela, z prispevkov predtym mi je jasne ze tam nie je oznamovacia povinnost, ale ako uz bolo potvrdene aj vyssie ani danova povinnost (t.j konatel, sukr.auto, nie je drzitelom, vyplaca si cestovne nahrady).
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Otázky je potrebné formulovať presne, vidíš aká motanica môže vzniknúť z toho, že jedno myslíš a napíšeš druhé .
Hlavne, že sme sa vymotali .
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Johanka Pozri príspevok
Otázky je potrebné formulovať presne, vidíš aká motanica môže vzniknúť z toho, že jedno myslíš a napíšeš druhé .
Hlavne, že sme sa vymotali .
Obcas ani trosku zamotania nezaskodi .

Len ako sa vymotat z toho, ze ja som este v roku 2007 oznamil pouzivanie sukr. auta na podnikanie (konatel, drzitel sukr. MV, vyplacanie cestovnych nahrad), no a samozrejme som za jednotlive roky zaplatil aj dan resp. firma zaplatila. Ale ako som sa z temy dozvedel, tak nebolo nutne splnit oznamovaciu povinnost. Je lepsie oznamit ukoncenie pouzivania MV a samozrejme dalej platit dan z MV?
0 0