Zavrieť

Porady

"samovoľné" zaniknutie živnosti?

zdravim,

co ma podla Vas robit clovek, ktory si zriadil vo všeobecnej porevolučnej eufórií živnosť v roku 1992, vôbec ju nezačal vykonávať (je stále bez prerušenia zamestnancom v TPP)

nikde nebol zahlásiť, že mu živnostenský úrad vydal ŽL - ani na daňovom, ani v nijakej poisťovni

predmet podnikania ma len jeden a to: TLMOČNÍCKE A PREKLADATEĽSKÉ SLUŽBY

ak niekto viete čo s tým, prosím poraďte...či má ísť tú živnosť zrušiť, či sa má dodatočne ísť ozvať na daňový úrad, aj do poisťovní, alebo nerobiť vôbec nič

na odľahčenie jeho problému - tento môj známy sa teraz sťahuje a pri sťahovaní našiel v skrini svoj živnostenský list a spomenul si... (dolce vita)

vďaka

k.
Usporiadat
krikra krikra

krikra je offline (nepripojený) krikra

takže máme za sebou DÚ a čiastočne aj SP
a zatiaľ je to celkom dobre

DÚ: odhlásili sme sa (išli sme priamo za správkyňou dane, ku ktorej známy patrí); ona v tom nevidela žiadny problém a dostali sme potvrdenie, že známy nepodal od 1992 žiadne DP; samozrejme si pracovníčka najprv pozrela údaje v počítači, známy tam bol registrovaný aj keď sa sám nezaregistroval a mal aj nové DIČ - kartičku nikdy neposlali; nikdy ho nikto "nebonzol" keďže nemal príjmy zo živnosti

SP: tiež sú zatiaľ ústretoví, chcú od známeho doklad o tom, že celý čas bol v TPP, musí vyplniť všetky tlačivá - prihlášky, ktoré platili od 1992 - dodatočne ho zahlásia aj odhlásia (a vyzerá to tak, že bez pokuty)

Zatiaľ máme z toho taký dojem, že keď sa človek sám prizná a ohlási, tak aj oni dokážu pochopiť, že ich nechceme obabrať - samozrejme musíme všetko doložiť, že skutočne nemal žiadne príjmy zo živnosti a bol celý čas TPP.

no uvidíme, dúfam, že sa neteší predčasne
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Konecne nieco prijemne na citanie. V ktorej zupe sa to vlastne cele udialo?

Aha, prepac, v seneckej, jasne. No predcasne sa ozaj netes, ZP moze este chciet doplatit nejake roky i s urokmi. Viem, ze 95-6 sa museli platit odvody i ked mal zivnost popri zamestnani, potom nemusel a tak sa to striedalo. Roky 95-6 uz hadam pokutovat nebudu, ale v niektorom prispevku tu na Porade pisali, ze este nieco vymahaju za 1997.
Naposledy upravil Vevey : 20.06.05 at 19:53 Dôvod: doplnenie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať