Zavrieť

Porady

nárok na podporu v nezamestnanosti

Prosím vás o radu , ak sa pojdem zaevidovať na úrad práce, mám odrobených posledných 7 rokov, zaleží na tom , ak som pracový pomer ukončil so zamestnávateľom dohodou bez nároku na odstupné ,alebo to nieje podstatné ? Ďakujem
Usporiadat
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Noo, nešlo mi o vyjadrenie nejakých tónov v mojej otázke, chcel som len od niekoho konkrétnu skúsenosť, či sa niekto s týmto stretol - preplatenie nákladov u ÚP. A či je hľadanie zamestnania trestom? Ak máš dobré zamestnanie - možno to nevieš posúdiť, ale ak sa pomaly každý týždeň chodíš doslova "prosiť" na rôzne inštitúcie o zamestnanie, predkladáš žiadosti, chodíš na konkurzy a potom Ti napíšu, že Ťa nepríjmu, pretože toto miesto už obsadila iná "cicatá a nohatá tlačenka" a a so svojím VŠ diplomom a dlhoročnou praxou si tak akurát môžeš vytrieť ... , tak potom máš pravdu, hľadanie zamestnania je pre moju priateľku veľkým trestom ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dobrava Pozri príspevok
Noo, nešlo mi o vyjadrenie nejakých tónov v mojej otázke, chcel som len od niekoho konkrétnu skúsenosť, či sa niekto s týmto stretol - preplatenie nákladov u ÚP. A či je hľadanie zamestnania trestom? Ak máš dobré zamestnanie - možno to nevieš posúdiť, ale ak sa pomaly každý týždeň chodíš doslova "prosiť" na rôzne inštitúcie o zamestnanie, predkladáš žiadosti, chodíš na konkurzy a potom Ti napíšu, že Ťa nepríjmu, pretože toto miesto už obsadila iná "cicatá a nohatá tlačenka" a a so svojím VŠ diplomom a dlhoročnou praxou si tak akurát môžeš vytrieť ... , tak potom máš pravdu, hľadanie zamestnania je pre moju priateľku veľkým trestom ...
prepáč, nechcela som ťa uraziť, ani sa ťa dotknúť. Zažila som to krátko pred 50-kou na vlastnej koži. Po dvoch neúspešných pokusoch som sa rozhodla pre živnosť a dodnes tento krok nelutujem. Ale viem - každý nemôže byť účtovníkom ...
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Toto ma nedokáže uraziť, uráža a dotýka sa ma tá neskutočná arogancia a veľká moc peňazí, ktorá tu v tejto našej krásnej vlasti vládne. Asi je to tak, ako si napísala ... Ona tých pokusov už absolvovala viac ako dva, ale možno stačí len to rozhodnutie ...
Ale už dosť bolo, má niekto skúsenosť alebo vedomosť o tom, čo som sa pýtal v príspevku č.20 ?
0 0
turistka turistka

turistka je offline (nepripojený) turistka

Vedeli by ste mi poradiť, či má osoba nárok na podporu, ak má s.r.o. - ktorá však "nepodniká" t.z. nemá z nej žiadne príjmy, nevykonáva žiadnu činnosť - teda stojí "ľadom". Je zamestnaná normálne ako zamestnankyňa firmy, ktorý za ňu platia odvody.
0 0
beabea beabea

beabea je offline (nepripojený) beabea

turistka Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradiť, či má osoba nárok na podporu, ak má s.r.o. - ktorá však "nepodniká" t.z. nemá z nej žiadne príjmy, nevykonáva žiadnu činnosť - teda stojí "ľadom". Je zamestnaná normálne ako zamestnankyňa firmy, ktorý za ňu platia odvody.

Ak si spoločníčka s.r.o. pre Úrad práce si považovaná za SZČO a teda bohužiaľ nemáš nárok na podporu. Neviem, či má vplyv na to, že s.r.o.nemá žiadne príjmy...ale myslím, že nie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

turistka Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradiť, či má osoba nárok na podporu, ak má s.r.o. - ktorá však "nepodniká" t.z. nemá z nej žiadne príjmy, nevykonáva žiadnu činnosť - teda stojí "ľadom". Je zamestnaná normálne ako zamestnankyňa firmy, ktorý za ňu platia odvody.
je vo firme konatelom alebo spoločníkom ?
Spoločník sa pre účely zákona o službách zamestnanosti považuje za SZČO, nezaevidujú ho ako uchádzača o zamestnanie na UP.
0 0
turistka turistka

turistka je offline (nepripojený) turistka

je jedným z 2 konatelov, ale aj spoločníkom, ale firma uz 5 rokov nevykonava ziadnu cinnost. Trebalo by zrusit s.r.o., aby ho zaevidovali?
Naposledy upravil turistka : 04.05.11 at 06:54
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

turistka Pozri príspevok
je jediným konatelom, ale firma uz 5 rokov nevykonava ziadnu cinnost
bohužial, nezaevidujú ho na ÚP. Dôvod som napísala v predch.príspevku.
0 0
turistka turistka

turistka je offline (nepripojený) turistka

ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať