Zavrieť

Porady

Zateplenie stropov pivníc

Dobrý deň, prosil by som Vás o názor ohľadom zateplenia stropov pivníc. Navrhuje sa realizácia polystyrénovými doskami o hrúbke 50 mm, prestierkovanie so sklotextilnou mriežkou a povrchovou úpravou jemnou omietkou. Podľa výpočtov je hrúbka izolantu 50 mm postačujúca pri uvažovanom tepelnom odpore R=1,37 m2K/W. Chcem sa opýtať, či je navrhovaná hrúbka izolantu dostatočná? V prevažnej miere ide o pivničné priestory, ktoré sú bez temperovania.

Cena zateplenia 50 mm izolantom je 23,79 eur/m2. Cenový rozdiel medzi zateplením 50 mm izolantom a 70 mm izolantom je vyšší o cca 1,65 eur/m2
za Vaše rady a názory ďakujem
Pekný deň
Naposledy upravil majkii : 30.01.09 at 10:04
Usporiadat
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

jun2006 Pozri príspevok
drahe. Stavbari uz nemaju robotu - treba na nich pritlacit.

Tu mas kalkulaciu:

polystyren 10 cm = max 4€/m2
sietka = max 1 € /m2
omietka = max 4€/m2
farba = max 2 €/m2
CELKOM bez prace = 11 €/m2
naozaj chces zapltit za pracu tak vela?? Sialene!

PS: 5 cm je naozaj malo - rosny bod bude stale v strope - teda bude ti to plesniviet, resp. vhnt.

Najmenej 10 treba dat!
sú tu aj ďalšie materialovíé nákaldy
umelohmotne kotvy - 5 ks na m2 cca 1,5€
stavebne lepidlo na lepenie polystyrénu o strop
sieťk sa umietňuje do lepidla odhad 3-4 €/m2
polyuretánová pena na vypeneni okrajov.

No a do ceny práce sú zarátane preloženie sietí vedených v strope (mimo kúrenia, vody a plynu)
0 0
Latanka Latanka

Latanka je offline (nepripojený) Latanka

Dobrý deň všetkým!

Oživujem túto tému, nakoľko v našej panelovej bytovke sa práve odhlasovalo zateplenie pivničných stropov. Ideme osloviť firmy a preto prosím o radu.

Akým systémom (spôsobom) efektívne zatepliť do sumy 20-25 Eur/m2?

Ako a aké firmy osloviť?

Ďakujem za rady.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Latanka Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým!

Oživujem túto tému, nakoľko v našej panelovej bytovke sa práve odhlasovalo zateplenie pivničných stropov. Ideme osloviť firmy a preto prosím o radu.

Akým systémom (spôsobom) efektívne zatepliť do sumy 20-25 Eur/m2?

Ako a aké firmy osloviť?

Ďakujem za rady.
Ja by som odporučil zatepliť polystyrénom, v tej cene asi nebudete mať ani inú možnosť. Od februára až marca máme zrealizované zateplenie stropov prevažne polystyrénom 70 mm, na tom je siteťka bežná interiérová omietka.
Vyzerá to veľmi dobre a vlastníci prízemných bytov zväčša potvrdili zvýšenie tepelnej pohody v byte. Niektoré miestnosti suterénu (Vstupná chodba a miestnosti pre mopedy) boli v roku 2000 zateplené minerálnov vatou s hrúbkou 80 mm a sadrokartónom. Po čase sadrokartón začal "ovísať" zrejme vplyvom vlhkosti (vznikli bruchá) a začal sa odlupovať hlavne na spojoch a rohoch.
0 0
Latanka Latanka

Latanka je offline (nepripojený) Latanka

Ďakujem Vám za odpoveď. Čítal som celé tému, aj iné. Rád by som sa spýtal, či podľa Vás tých 7 cm stačí, alebo sa už oplatí doplatiť za 10 cm hrubý. A či stačí obyčajný polystyrén (niektorí tvrdia, že čoskoro spráchnivie. Je aj tvrdený zelený, český čierny, prípadne Isover a neviem čo ešte).

Pravdepodobne čoskoro oslovíme nejaké stavebné firmy. Pripravím podklady (pôdorys bytovky, fotky, popis,...) a budeme žiadať dve ponuky:
1, kompletnú cenu za zateplenie polystyrénom hrúbky 10cm (alebo menej)
2, inú alternatívu podľa odporúčania oslovenej firmy

Prosím Vás ešte, aký je postup? Zrejme: nalepenie polystyrenu na strop lepidlom, ukotvenie hmoždinkami (5 ks/m2 stačí?), natiahnutie sieťky a poteru, 1x základný náter bielou farbou. Môže to takto byť?

Ďakujem Vám (prípadne ostatným) za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať