Zavrieť

Porady

Je počúvanie hudby v bytovke trestné ?

Chcem sa vám zdôveriť s jedným problémom , ktorý ma už trápy dlhšie. Dúfam že mi pomôžete s týmto mojim problémom ( a neni to len môj problém ).No tak hádam aj začnem opisovať tento problém. Asi tak cca pred 3 rokmi sa do našeho vchodu nasťahovali nový susedia. Spočiatku som si myslel že to budú v pohodičke susedia , no mýlil som sa. No a čo im vadí je silnejšie či miernejšie pustená hudba od susedov. A na jedného aj podali trestné oznamenie ( no či " podali " to neviem , lebo im moc neverím ) a ževraj mu " prišiel " aj list od predsedu bytového družstva. No a druhého suseda napomína keď má troška silnejšie pustenú hudbu mobilom alebo osobne , a iných ktorých nepozná a nahlas si púšťajú hudbu búcha na stenu až kým neprestanú . No aj ja som som mal spočiatku s ním problém ale sme si to vydiskutovali a pre istotu radšej počúvam hudbu cez sluchátka aby som nemal potyčky so zákonom ( ak taký ovšem je ) Preto sa vás pýtam sú nejaké zákony ktoré sankcionujú počúvanie hudby trocha hlasnejšie ??? Ak áno rád si ich pozrem. PS : vadí mu aj hlasnejšie pustení televízor , vŕtanie.
Apropo všetko by to bolo oprávnené ale tá hudba mu vadí cez biely deň. Kebyže po 22:00 nepoviem nič , ani by som to tu nenapísal. Tak prosím poradte mi.
Usporiadat
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Eddy, ja si myslím, že tí susedia, o ktorých píšeš, že majú problém, lebo hlasite púšťajú hudbu ani tak nie sú tvoji susedia, ale je to tvoj problém, a hudbu púšťaš hlasite ty. Napísal si to tak iba preto aby ťa všetci hneď neodsúdili. A užívateľ Buffy, si asi tiež ty. Nebuď sebecký, a uvedom si že žiješ v bloku s ostatnými ľuďmi, tak sa tak chovaj, aby si ostatným neznepríjemňoval život. Na púšťaní hudby v bloku je najhoršie to, že cez steny prechádzajú väčšinou iba basy bez vysokých tónov, ktoré sa čiastočne utlmia. U susedov potom tvoja hudba zneje strašne nepríjemne. Zažil som to, viem o čo hovorím, je to na nervy.
Čo sa týka detí, myslím, že každý z nás kto mal resp. má malé deti má pre detský plač pochopenie a určite mu nevadí tak ako hlasná hudba.
0 0
Eddy.RBK Eddy.RBK

Eddy.RBK je offline (nepripojený) Eddy.RBK

re : ivka70 - No ten zvuk čo mu vadí , by som nenazval " nadmerným " prirovnávam ho k zvuku chladičov na mojom PC. V našom vchode a vedľajšom to nik z počúvaním hudby nikdy nepreháňal , za dobu 22 rokov čo žijem v paneláku. On je bohužiaľ iba podotýkam jedina osoba z našich dvoch vchodov , čo sa na hudbu televízorov a hifi-veží sťažuje. Ako som spomínal on žiadnych svedkov nemá a ani nemal , koná iba sám. Nikto ešte za tých 22 rokov nepúšťal hudbu " celý deň naplno " , len decentne a s mierou ( a ako som povedal , ten zvuk počujem od susedov ako zvuk ventilátorov na PC ). Áno , máš pravdu asi sa aj ja začnem sťažovať za to neodvovodnené jeho búchanie na stenu. Neboj , tie slúchadlá používam len občas. Ďalší súhlas s tebou - všetci tú hlasitosť považujú za normálnu ( taká ako má byť ) , len jemu a jeho manželke to VADÍ . " Čo by takýto sused robil , ak by mal niekto choré , prípadne postihnuté dieťa ... " v jeho prípade a jeho manželky - buď by sa zbláznili , alebo ako vravíš odsťahovali by sa niekde na samotu.
re : Arizona - Moji susedia vôbec nerobia nočné , robí len jej manžel a to len denné ( administrátor webu jednej nemenovanej firmy v našom meste ) a robí od 8:00 do 15:00 . Nie sú chorí a nikdy ani neboli ( ak nepočítam chrípku , nádchu ) sú zdraví ako rybičky. K tej tolerancii , ak bude aj on k nám ( susedom ) - čiže nebude búchať na stenu , alebo po radiatore , bude tá tolerancia aj z našej strany ( strany susedov ). Arizona kde by som tu na tomto fóre porada.sk našiel tie veci čo sa ľudia sťažujú na hluk v panelákoch ?
re : Buffy - Áno , máš pravdu " znalosť zákonov " majú ako " zbraň " na slabšie povahy , ktorým keď to povedia " stiahnu chvost " a už radšej nepúšťajú hudbu vôbec.
re: branislavp - No tá hudba neruší mňa , ani iných susedov , len jeho.
re : svojar - Pozor ! , aj zvieratká v lese chcú mať pokoj a kľud :-)
re : Ľubomír - No s tým 20 ročním adolescentom ti veru nezávidím a aj s tými deckami na tej hojdačke , ehm " hojdačka v paneláku " ? dosť od veci , ale budiš. Áno , je to o tolerancii , a máš pravdu , mi " panelák people " žijeme pod jednou strechou a nie na samode alebo vidieku.
re : majkii - K tým absurdnostiam pridám ešte jednu - Raz nám poslali sms že máme nahlas pustený televízor , a aby sme ho láskavo stíšili , no mi sme v danej dobe neboli doma. Áno , hlasitosť je bežná , normálna. Tolerancia je iba na strane jednej ( my ostatný susedia ) , tolerancia k hudbe a TV myslím , tá druhá strana " ON " robí problém.
re : slavica - Áno , ja som si to s ním poriešil , ale tu aj zastávam tých , čo sa to boja sem napísať alebo niekde inde na internete , a boja sa jeho a to myslím doslova a vážne , lebo mal som tú česť sa s nimi o tomto rozprávať . A boja sa hlavne v tom žeby platili vysoké pokuty a teda mali problém zo zákonom.
re : Elena Navratilova - No tak sa opravím do 21 hodiny majú byť TV , a hudba stíšené na hranicu počutelnosti , proste aby to človek počul , a kutilské práce priznám sa že neviem o ktorej majú byť ticho.

NO A TERAZ MOŽE DISKUSIA POKRAČOVAŤ ĎALEJ.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Re: Eddy, RbK... http://www.porada.sk/t36662-p6-sused...tml#post914415
http://www.porada.sk/t94050-p2-sused.html#post861568
http://www.porada.sk/t23892-p4-sused.html#post449475
Ešte sa tu nájdu témy kde sa riešilo niečo podobné ako "už neriešiš"... Len nechápem keď hudba ktorú počúvaš nie je hlučná, prečo ju počúvaš so slúchadlami. Ešte napíš ako máte v domovom poriadku určený nočný kľud. To môže byť v rôznej dobe. V konečnom dôsledku aj Ty sa môžeš brániť sťažnosťami na MU.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Zhoda náhod, že obaja sú registrovaní jeden deň? A dokonca sa aj poznajú......
Aj ja som to postrehla.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

No,
myslím si, že nočný kľud pre niekoho nemá význam. Zažil som už príklepovú vŕtačku po 22. hodine. Na Mikuláša, alebo Štedrý deň. Bežne večer, keď si sadáš k TV a pod. Ak máš suseda, ktorý považuje svoj byt za svoj nedobitný hrad, máš smolu a nepomôže ti žiadny zákon. Niekdy si myslím, že prestavbu byt. jadra budem realizovať výhradne po nociach, aby si poniektorí susedia uvedomili čo je to obťažovanie hlukom.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

jeden z absurdných prípadov obťažovania "hudbou" síce nie v bytovom dome bol vysielaný na lampárni 11.1.2009 tu je link - je to v druhej časti príspevku od minuty 9:45
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ľubomír Pozri príspevok
No,
myslím si, že nočný kľud pre niekoho nemá význam. Zažil som už príklepovú vŕtačku po 22. hodine. Na Mikuláša, alebo Štedrý deň. Bežne večer, keď si sadáš k TV a pod. Ak máš suseda, ktorý považuje svoj byt za svoj nedobitný hrad, máš smolu a nepomôže ti žiadny zákon. Niekdy si myslím, že prestavbu byt. jadra budem realizovať výhradne po nociach, aby si poniektorí susedia uvedomili čo je to obťažovanie hlukom.
Vieš o tom, že keď chceš robiť prestavbu musíš dodržiavať určité zákony? Ak ste pod výkonom správy musíš mať dokonca od susedov súhlas. Ak ste SVB máš upovedomiť o rozsahu prác a o dobe trvania.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Vieš o tom, že keď chceš robiť prestavbu musíš dodržiavať určité zákony? Ak ste pod výkonom správy musíš mať dokonca od susedov súhlas. Ak ste SVB máš upovedomiť o rozsahu prác a o dobe trvania.
Samozrejme, že viem. Nechápem prečo som mimo témy.Hlasná hudba je príjmnejší hluk ako od vrtačky?
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Vieš o tom, že keď chceš robiť prestavbu musíš dodržiavať určité zákony? Ak ste pod výkonom správy musíš mať dokonca od susedov súhlas. Ak ste SVB máš upovedomiť o rozsahu prác a o dobe trvania.
Samozrejme, že viem. Nechápem prečo som mimo témy.Hlasná hudba je príjmnejší hluk ako od vrtačky?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ľubomír Pozri príspevok
Samozrejme, že viem. Nechápem prečo som mimo témy.Hlasná hudba je príjmnejší hluk ako od vrtačky?
Ja som bola príspevkom mimo témy... preto som to označila aj patrične. Ale Ty si teraz tiež mimo témy. Neriešme tu prerábky bytov aby sme neboli
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ľubomír Pozri príspevok
Samozrejme, že viem. Nechápem prečo som mimo témy.Hlasná hudba je príjmnejší hluk ako od vrtačky?
sa označujú príspevky ktoré sú mimo témy. A ja som bola mimo témy keď som odpovedala na Tvoju plánovanú prerábku jadra. Téma je o probléme s hudbou.
0 0
Eddy.RBK Eddy.RBK

Eddy.RBK je offline (nepripojený) Eddy.RBK

re : marjankaj - " Ty chceš žalovať tvojich susedov za to, že počúvajú hudbu, ktorú ty púšťaš? Za čo? Snáď by ti mali za to platiť? " heh si vtipný , ja nechcem žalovať svojich susedov že počúvajú hudbu , ale to on.

re : anonym222 - EŚTE RAZ OPAKUJEM ( pre tých menejchápajúcich ) ja hudbu "HLASNE" NEPOĆÚVAM , A POĆUVAM JU TAK ABY SOM JU POČUL LEN JA , A NIKTO INÝ V PANELÁKU !!!!
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Myslím, že celé spolunažívanie v paneláku je o tolerancii. V žiadnom prípade nie o hodine do 22.00 sa môže všetko. To potom hovorím, že dotyčnému chýba prvých šesť rokov života. Mám s tým skúsenosť ani nie mesiac starú. Večer o pol desiatej som bola susedovi slušne zaklopať na piatom poschodí (my bývame na druhom) čo sa to už nedalo zniesť a deti sa sťažovali, že nemôžu spať. Jeho reakcia bola viac než arogantná s argumentom do 22.00 môžem. Povedala som zavolám mestskú políciu. Vtedy prestal. Zopakovalo sa to už niekoľkokrát. Posledny krát to už nevydržal niekto z bližších susedov a tu mestsku zavolal. A to bolo asi 18.00. "Skoro dospelý" musel podpísať, že bol upozornený, poučený. OD tej doby je relatívny kľud. Hudbu počuť, ale už nenadskakujeme v rytme basov. Neviem ako by sa páčilo jeho rodičom, keď prídu z nočnej a začne niekto vrtať. Však nie je 22.00. Naozaj je to všetko o tolerancii a dohode medzi dospelými.
0 0
Eddy.RBK Eddy.RBK

Eddy.RBK je offline (nepripojený) Eddy.RBK

re : katka s. - No v prvej vete máš pravdu , je to o tolerancii . Všetko nie ale hudba ( primerane počúvaná ) a telka ( primerane počúvaná ).
primerane počúvaná - aby bola počuteľná len tebou a nie aby bola podmazom pre susedov v bytovke.
-----
" že dotyčnému chýba prvých šesť rokov života " - skús mi to objasniť bo toto som ešte nepočul.
----
o 18:00 ??? a volala si políciu to čo robil za "hunbuk" ??? teda tvoji "bližší susedia"
-----
jasné že bol kľud , lebo dotyčný "skoro dospelý " mal v nohaviciach )) keď zbadal policajtov.
----
to ostatné čo si napísala je pravda tiež , hmm a veta na záver " Bože , prečo neni aj on tolerantný ako zvyšok ľudí v našom bloku " :-(
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

V prvom rade by si všetci bývajúci v bytových domoch mali uvedomiť, že majú susedov a cez deň bežný ruch ako je aj hlasnejšia hudba nemôže nikomu prekážať . Ticho a kľud má byť po 22,OO hod. Niekomu vadí aj to že vrchní susedia chodia - to som skúsila na vlastnej koži, nadávky spodných nemali konca. kto nevie s ľudmi dobre nažívať, by sa mal vysťahovať na samotu a možno by mu prekážal aj štebot vtáčat. Je tu ťažká rada, so zlým človekom, ktorý úmyselne vyhľadáva spor a zvadu nič moc neurobíš. len ho vždy vyprevadiť ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Eddy.RBK Pozri príspevok
re : marjankaj - " Ty chceš žalovať tvojich susedov za to, že počúvajú hudbu, ktorú ty púšťaš? Za čo? Snáď by ti mali za to platiť? " heh si vtipný , ja nechcem žalovať svojich susedov že počúvajú hudbu , ale to on.
On ťa asi chce žalovať za to , že hlasno púšťaš tú hudbu a nie , že ju počúvaš. Je možné, že to je notorický sťažovateľ, ale ak dokáže, že tú hudbu púšťaš príliš hlasno, asi budeš mať problém.
0 0
Eddy.RBK Eddy.RBK

Eddy.RBK je offline (nepripojený) Eddy.RBK

No počúvam tú hudbu cez sluchádka a nie cez reproduktory počítača.
---
marjankaj - no ja neviem ako ti to povedať , žeby po mongolsky ? keď slovenčine nechápeš Skúsim ti to znova napísať , a ešte ostatným menejchápavým ľuďom , čo to nevedia pochopiť ani za ...

Ja tu hudbu nepúšťam ako si ty myslíš , ale susedia z vedľajšieho vchodu , keď to je búchanie na stenu , ktorá nás spája s vedľajším vchodom , a neni až taká "hlučná" aby to niekomu vadilo až tak ako jemu.
-----
A tí čo to nepochopili ani po druhý , tretí , ... krát , nech sem ani nepíšu.
0 0
SandraM SandraM

SandraM je offline (nepripojený) SandraM

Eddy.RBK Pozri príspevok
No počúvam tú hudbu cez sluchádka a nie cez reproduktory počítača.
---
marjankaj - no ja neviem ako ti to povedať , žeby po mongolsky ? keď slovenčine nechápeš Skúsim ti to znova napísať , a ešte ostatným menejchápavým ľuďom , čo to nevedia pochopiť ani za ...

Ja tu hudbu nepúšťam ako si ty myslíš , ale susedia z vedľajšieho vchodu , keď to je búchanie na stenu , ktorá nás spája s vedľajším vchodom , a neni až taká "hlučná" aby to niekomu vadilo až tak ako jemu.
-----
A tí čo to nepochopili ani po druhý , tretí , ... krát , nech sem ani nepíšu.
Myslim ze je jedno ci pustas tak alebo onak. Kludne si pustaj co sches len pre seba. Ked niekdo da podnet na rusenie hluku robia sa merania od hygienikou. Kde oni meraju decibele hluku takze potom mas aj dokaz. No a sused ti asi pokoj neda a vobec nemusi byt vina na tebe o tomto viem svoje.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

SandraM Pozri príspevok
Myslim ze je jedno ci pustas tak alebo onak. Kludne si pustaj co sches len pre seba. Ked niekdo da podnet na rusenie hluku robia sa merania od hygienikou. Kde oni meraju decibele hluku takze potom mas aj dokaz. No a sused ti asi pokoj neda a vobec nemusi byt vina na tebe o tomto viem svoje.
to dôležité je v texte vyznačené.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Elena Navrátilová Pozri príspevok
sa označujú príspevky ktoré sú mimo témy. A ja som bola mimo témy keď som odpovedala na Tvoju plánovanú prerábku jadra. Téma je o probléme s hudbou.
Ja som myslel,že o hluku v bytovke. Mimochodom sa spomínali aj deti, to je tiež mimo tému?
0 0
Načítať ďalšie