Zavrieť

Porady

Je počúvanie hudby v bytovke trestné ?

Chcem sa vám zdôveriť s jedným problémom , ktorý ma už trápy dlhšie. Dúfam že mi pomôžete s týmto mojim problémom ( a neni to len môj problém ).No tak hádam aj začnem opisovať tento problém. Asi tak cca pred 3 rokmi sa do našeho vchodu nasťahovali nový susedia. Spočiatku som si myslel že to budú v pohodičke susedia , no mýlil som sa. No a čo im vadí je silnejšie či miernejšie pustená hudba od susedov. A na jedného aj podali trestné oznamenie ( no či " podali " to neviem , lebo im moc neverím ) a ževraj mu " prišiel " aj list od predsedu bytového družstva. No a druhého suseda napomína keď má troška silnejšie pustenú hudbu mobilom alebo osobne , a iných ktorých nepozná a nahlas si púšťajú hudbu búcha na stenu až kým neprestanú . No aj ja som som mal spočiatku s ním problém ale sme si to vydiskutovali a pre istotu radšej počúvam hudbu cez sluchátka aby som nemal potyčky so zákonom ( ak taký ovšem je ) Preto sa vás pýtam sú nejaké zákony ktoré sankcionujú počúvanie hudby trocha hlasnejšie ??? Ak áno rád si ich pozrem. PS : vadí mu aj hlasnejšie pustení televízor , vŕtanie.
Apropo všetko by to bolo oprávnené ale tá hudba mu vadí cez biely deň. Kebyže po 22:00 nepoviem nič , ani by som to tu nenapísal. Tak prosím poradte mi.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

blazonko Pozri príspevok

slavica - keďže si tú hudbu nemám ako inak pustiť, musím iba tak.
To myslíš vážne?? V Lidli mávajú tranzistoráky za 4 €...daj účet pošlem ti
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stačili mi len príspevky od č. 55 .....

Potom sa niekto čuduje , že to dopadne ako v Devínskej ....????

Ja nie ...
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ako hovorím, žiadny zo susedov sa zatiaľ mne sťažovať neprišiel. Samozrejme, ak by mi niekto prišiel povedať, aby som tú hudbu stíšila, tak by som to urobila. Vždy sa dá nejak dohodnúť. Žiaľ, to je nevýhoda bytoviek. Tak napr. rodičia robili nočnú a susedia prerábali byt. Myslíte si, že niekoho zaujímalo, či sa vyspia alebo nie??

Ak sa nejaké strpčovanie života susedom hlasnou hudbou opakuje pričasto, tak nepoviem. Ale ak sa to stane raz za uhorský rok, tak nevidím dôvod na sťažnosti ani nič podobné.

Ak sa niekto rozhodne bývať v bytovke, musí rátať s tým, že bude počuť susedovu hudbu či televízor a nikto sa ho nepríde opýtať na to, či náhodou nie je po nočnej.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
blazonko Pozri príspevok
Ako hovorím, žiadny zo susedov sa zatiaľ mne sťažovať neprišiel. Samozrejme, ak by mi niekto prišiel povedať, aby som tú hudbu stíšila, tak by som to urobila. Vždy sa dá nejak dohodnúť. Žiaľ, to je nevýhoda bytoviek. Tak napr. rodičia robili nočnú a susedia prerábali byt. Myslíte si, že niekoho zaujímalo, či sa vyspia alebo nie??

Ak sa nejaké strpčovanie života susedom hlasnou hudbou opakuje pričasto, tak nepoviem. Ale ak sa to stane raz za uhorský rok, tak nevidím dôvod na sťažnosti ani nič podobné.

Ak sa niekto rozhodne bývať v bytovke, musí rátať s tým, že bude počuť susedovu hudbu či televízor a nikto sa ho nepríde opýtať na to, či náhodou nie je po nočnej.
blazonko, myslím si, že ak človek žije v bytovke , mal by dodržiavať určité pravidlá. Nikdy som nebývala v bytovke, ale pri návštevách mojich známych som si prečítala / tuším že sa nemýlim v názve / Domový poriadok. A či sa na mňa nahneváš, alebo nie : ako ja mám vedieť, že keď Ťa upozorním,že si hlučná , budeš reagovať pokojne ? Na čele to predsa napísané nemáš.

PS: veď Ty si vlastne sama uvedomuješ, že rušíš okolie,tak prečo to neporiešiš sama so sebou ? Zaklop si na dvere a s úsmevom sa popros, aby si svoju obľúbenú hudbu nevnucovala iným.
Naposledy upravil Melnick : 02.09.10 at 13:49
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Melnick Pozri príspevok

PS: veď Ty si vlastne sama uvedomuješ, že rušíš okolie,tak prečo to neporiešiš sama so sebou ? Zaklop si na dvere a s úsmevom sa popros, aby si svoju obľúbenú hudbu nevnucovala iným.
Majka, 100 bodov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
blazonko Pozri príspevok
Ako hovorím, žiadny zo susedov sa zatiaľ mne sťažovať neprišiel.
Buď rada , že mňa za suseda nemáš ...
Samozrejme, ak by mi niekto prišiel povedať, aby som tú hudbu stíšila, tak by som to urobila. Vždy sa dá nejak dohodnúť. Žiaľ, to je nevýhoda bytoviek.
To je fakt ...
Tak napr. rodičia robili nočnú a susedia prerábali byt. Myslíte si, že niekoho zaujímalo, či sa vyspia alebo nie??
Pozor ...........to je niečo iné ....
Prestavba bytu trvá len určitý čas ...s tým sa človek vie ešte nejak zmieriť...
Ale nehnevaj sa , ak by mi nejaký čas ...dlhší čas , podotýkam znepríjemňoval niekto život nadmerným hlukom ?????...rýchlo , promtne by som riešil ...


Ak sa nejaké strpčovanie života susedom hlasnou hudbou opakuje pričasto, tak nepoviem. Ale ak sa to stane raz za uhorský rok, tak nevidím dôvod na sťažnosti ani nič podobné.

Ak sa niekto rozhodne bývať v bytovke, musí rátať s tým, že bude počuť susedovu hudbu či televízor a nikto sa ho nepríde opýtať na to, či náhodou nie je po nočnej.
Domový poriadok je , pokiaľ viem , aj uzákonený v Občianskom zákonníku , zákon č. 182/1993 Z.z....
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
,, Napr. Je sobota. Pri bytovke mám malú záhradku. Pustím si hudbu tak aby ju bolo počuť aj vonku a idem tam. Čiže podľa vašich názorov si na záhradku hudbu pustiť nemôžem, lebo susedom to vadí a ja mám proste smolu, že bývam až na treťom a keby som stíšila hudbu, tak ju nepočujem.,,


blazonko Za cca 55.- EUR sa da kupit bezdrotove sluchadla s dodsahom aj na tvoju zahradku. Stoji to za konflikt, alebo si chces nieco dokazovat ?

,,Ak sa niekto rozhodne bývať v bytovke, musí rátať s tým, že bude počuť susedovu hudbu či televízor a nikto sa ho nepríde opýtať na to, či náhodou nie je po nočnej.,,

blazonko Neviem ake mas financne moznosti, ale pokial poznam situaciu 99% obyvatelov bytoviek si byt v bytovke volila ako jedinu moznost pre byvanie s nadejou ze ich sudedia budu normalni.
Naposledy upravil felix1 : 02.09.10 at 19:19
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Za 55 EUR kúpim radšej MP3 prehrávač, lebo s bezdrátovými slúchadlami mám zlú skúsenosť - praskanie, šumenie. MP3 také nepozná
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

blazonko Pozri príspevok
Ako hovorím, žiadny zo susedov sa zatiaľ mne sťažovať neprišiel. Samozrejme, ak by mi niekto prišiel povedať, aby som tú hudbu stíšila, tak by som to urobila. Vždy sa dá nejak dohodnúť. Žiaľ, to je nevýhoda bytoviek. Tak napr. rodičia robili nočnú a susedia prerábali byt. Myslíte si, že niekoho zaujímalo, či sa vyspia alebo nie??...
Ty sa susedov chodíš pýtať, či nie sú po nočnej, aby si si mohla pustiť hlasnejšie hudbu alebo TV alebo robiť niečo v byte? Alebo sa chodíš pýtať, či náhodou nespia ich deti, aby si ich nezobudila hudbou alebo iným hlukom z bytu?
Ako písal Buchač, prestavba bytu trvá len nejaký čas, ale liezť pravidelne susedom na nervy hlasnou hudbou je niečo iné.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Llívia, ja tú hudbu tiež nepúšťam dennodenne, ale len občas. A nie som si vedomá toho, že by som ich rušila. Ak je to tak, tak nech mi to prídu povedať. Ja som tiež bola mojich podarených susedov upozorňovať. A ak sa niečo také stane len 2 - 3 krát do roka, tak kde je problém????

Niečo také ako domový poriadok ani nemáme, lebo vám na čokoľvek čo navrhnete i tak odpovedia "že doma si môžu robiť, čo chcú".

A žiaľ, ak som ja nútená každodenne počúvať hádky susedov, rachot na chodbe vďaka zopár expertom a aj susedovie obľúbenú hudbu, tak nevidím dôvod, aby si oni raz za čas nemohli pustiť tú moju.
Naposledy upravil blazonko : 03.09.10 at 06:35
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Nech je ako je, ale počúvať hudbu niekde vonku z 3 poschodia je trocha nezvyklé, nechcem uraziť - inak by som použil "čudácke".
Ešte pridám k tomu chodeniu k susedom. Moja nevesta to raz skúsila a než stihla všeko vypovedať tak už dostala od susedy facku. Susede sa to veľmi neoplatilo nakoľko nevesta aj syn sú právnici,tak vedeli ako ďalej, ale výsledok požiadania o trocha stíšenie môže byť aj inde rovnaký a každý nemá chuť volať políciu a naťahovať sa po súdoch.
Naposledy upravil svojar : 03.09.10 at 07:25
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ja sa ani trošku nehádam. Aj mne sa takmer od susedy ušlo, keď som ju upozorňovala. A tú hudbu si občas pustím aj doma.
Ako hovorím. Ak sa takéto niečo stane u hocikoho raz za čas. Tak to rešpektujem a nikomu sa sťažovať nechodím (iba ak je to dennodenné po dlhšiu dobu).
A ďalšia vec. Ak 5 susedia z 5 ma roky rokúce ignorujú a absolútne netolerujú, prečo ja by som mala brať na nich ohľady, ak si chcem niekedy pustiť hudbu hlasnejšie.
Osvedčilo sa staré dobré pravidlo, aké požič také vráť. Spravila som to 2-3 krát, naschvál. Odvtedy mám od hlučných susedov a skákajúcich pohárov svätý pokoj. Teraz si takto hudbu pustia len občas a povypínajú všetky basy, takže aj keď majú hudbu hlasnejšie, nikoho neruší.
Ja basy tiež nezapínam, takže ak počujú tí podomnou trochu hudby, tak žiaľ, s tým už nič nenarobím.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
,,A ďalšia vec. Ak 5 susedia z 5 ma roky rokúce ignorujú a absolútne netolerujú, prečo ja by som mala brať na nich ohľady, ak si chcem niekedy pustiť hudbu hlasnejšie.,,

Je to ako v tom hlaseni :

POZOR POZOR auto jazdi v protismere

Keby len jedno, VSETKY mi jazdia v protismere !!!
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ako som už napísala vyššie, vrátila som len požičané. Odvtedy si všetci susedia dávajú sakriš bacha na hluk. Takže to, že ja počujem susedovu hudbu alebo on moju, sa stáva naozaj len veľmi zriedka.

Či sa to už niekomu páči alebo nie, tak ak niečo nejde po dobrom, vyrieši sa to po zlom.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

A ešte som zabudla tým, ktorý si zrejme tie moje príspevky nečítali úplne. všade totiž píšem, že sa to stáva ZRIEDKA a nie často alebo pravidelne.

P.S.: Boli časy, keď jediné na čom som si mohla pustiť hudbu, bol stolový počítač. Nuž, hádam si nemyslíte, že ho potrepem do záhradky len preto, že chcem popri plení počúvať hudbu??!!!

A felix, nič si nedokazujem. Hovorím len svoj názor.

A čo sa týka odpovedí typu, kúp si, tak tým chcem len jedno. Vy si kúpite vec, hoci len za pár korún, ktorú budete využívať dohromady 36 hodín do roka? O tom pochybujem.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

felix1 Pozri príspevok
,,A ďalšia vec. Ak 5 susedia z 5 ma roky rokúce ignorujú a absolútne netolerujú, prečo ja by som mala brať na nich ohľady, ak si chcem niekedy pustiť hudbu hlasnejšie.,,

Je to ako v tom hlaseni :

POZOR POZOR auto jazdi v protismere

Keby len jedno, VSETKY mi jazdia v protismere !!!
Budem sa tváriť, že som to nepočula. Ako ja nepoznám tvojich susedov a ich prístup k tebe, tak ty nepoznáš mojich a ich prístup ku mne.
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

blazonko Pozri príspevok
A ešte som zabudla tým, ktorý si zrejme tie moje príspevky nečítali úplne. všade totiž píšem, že sa to stáva ZRIEDKA a nie často alebo pravidelne.

P.S.: Boli časy, keď jediné na čom som si mohla pustiť hudbu, bol stolový počítač. Nuž, hádam si nemyslíte, že ho potrepem do záhradky len preto, že chcem popri plení počúvať hudbu??!!!

A felix, nič si nedokazujem. Hovorím len svoj názor.

A čo sa týka odpovedí typu, kúp si, tak tým chcem len jedno. Vy si kúpite vec, hoci len za pár korún, ktorú budete využívať dohromady 36 hodín do roka? O tom pochybujem.
Ak bývaš v bytovom dome, tak ak ťa susedia obťažujú hlasnou hudbou, bola si sa im na to posťažovať osobne ? ... pokiaľ si iba frfleš doma, tak sa potom nečuduj, že ťa niekto ignoruje .... vprvomrade je komunikácia ... ja mám tiež suseda, ktorý si púšťa hudbu hlasnejšie ... pokiaľ však neruší nočný kľud je potrebná tolerancia, ak by mi to začalo vadiť tak mu určite pôjdem zaklopať a mu dohovorím ... existuje totiž aj domový poriadok .... viem že existujú ľudia (arogantní) ... no aj na nich existujú páky ... aj ja si občas pustím hudbu na mojej repro sústave (5+1 zosilovač ... ) že sa až trasú poháriky ale určite to nerobím v noci a nie vtedy ak by som tým niekoho obťažoval ...
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Súhlasím s tebou Matias. Osobne som bola niekoľkokrát a až keď som im to "vrátila", pochopili ako sa správajú. Ani ja si hudbu v noci nikdy nepúšťam. Maximálne v sobotu počas dňa, a aj to len výnimočne.
0 0