Zavrieť

Porady

Mzdy za január 2009 v Pohode

Robil už prosím niekto mzdy za január 2009 ? Opravila som minimálnu mzdu, nastavila odpočítateľnú položku podľa legislatívy a urobila výplatu. vo výkaze mi zaokrúhľuje jednotlivé fondy nahor, takže pri sociálnej poisťovni mám rozdiel voči zákonnom predpísanom odvode až 5,30 €. Treba niekde nastaviť zaokrúhlenie. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu 9006 z 20.1.2009.
Usporiadat
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Treba si počkať na CD, resp. kedy vyvesia na net aktualizáciu 9100a
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

V novej verzii 9100, ktorá má byť distribuovaná na CD v týchto dňoch, je už tento problém vyriešený:

> V súlade s odporúčaním DR SR boli v programe upravené nasledovné tlačové zostavy pre platiteľov dane z príjmov zo závislej činnosti:
- Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch (2008),
- Žiadosť o vykonanie výpočtu (2008),
- Potvrdenie o zaplatení dane (2008),
- Ročné zúčtovanie preddavkov na daň (2008),
- Vyhlásenie na zdanenie príjmov (2009).

> Ďalej boli upravené tlačové zostavy pre sociálnu a zdravotné poisťovne, platné od 01.01.2009:
- Mesačný výkaz poistného a príspevkov,
- Mesačný výkaz poistného a príspevkov – príloha,
- Mesačný výkaz preddavkov na zdravotné poistenie,
- Príloha k mesačnému výkazu preddavkov poistného.

> Do agendy Mzdy boli zapracované legislatívne zmeny účinné od 01.01.2009, a to:
- nezdaniteľná časť na daňovníka pre rok 2009 vo výške 3 435,27 €, pri výpočte preddavkov počítaná ako 1/12-ina tejto sumy, t.j. hodnota 286,27 €,
- daňový bonus vo výške 19,32 € mesačne, v záložke Dane a poistné zadaný ako 12-násobok hodnoty mesačnej výšky daňového bonusu, t.j. hodnota 231,84 €
- vo vystavovanej mzde od 01.01.2009 bolo zapracované zaokrúhľovanie nasledovne:
* na eurocenty nadol: vymeriavací základ na zdravotné poistenie, základ dane, preddavky na daň, zdaniteľná mzda a daň, preddavok na zdravotné poistenie,
* na eurocenty nahor: vymeriavací základ na sociálne poistenie, nezdaniteľné časti základu dane a daňový bonus,
* na eurocenty matematicky: ostatné prepočty,
* na 10 eurocentov nadol: poistné na sociálne poistenie.

> Zapracované bolo rozšírenie počtu desatinných miest pre údaje o výške mzdovej sadzby a o výške priemernej mzdy (použitého priemeru) v tlačových zostavách v agende Mzdy a Personalistika.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

aktualizácia je už na nete, takže prajem všetkým čo používajú Pohodu pohodovú prácu.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aktualizácia má jednu chybičku. Výkazy do zp a sp síce vyráta dobre, ale po zaúčtovaní miezd sa odvody za firmu / nie za zamestnanca/ náhle zaokrúhliana celé eurá. Takže v záväzkoch sú iné sumy, ako na výkazoch. Tiež tlačová zostava prehľad miezd vykazuje túto chybu, a to pri rekapitulácii. U jednotlivých zamestnancov je to dobre, odvody za nich aj za firmu, ale v rekapitulácii už nie. Robím v J.Ú. Volala som tam, že preveria, zatiaľ sa neozvali.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 02.02.09 at 13:53
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

EkoMax Pozri príspevok
aktualizácia je už na nete, takže prajem všetkým čo používajú Pohodu pohodovú prácu.

Verzia 9100 na nete ešte nie je, alebo som zle hľadala, mne to posielali mailom.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Musíš byť zaregistrovaná v zákazníckom centre. Tam si môžeš stiahnúť verziu 9100. Ale ja ju mám takú, ako som písala vyššie. Aj niekto iný má takú chybu?
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

je, ale musíš hľadať v zákazníckom centre, nové produkty.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tak som dostala odpoveď. Je tam chyba, výkazy ráta a tlačí dobre, ale zaúčtovaním miezd vznikne ostatný záväzok, ktorý má už zaokrúhlovanie nesprávne. Poradili mi prepísať ostatný záväzok podľa jednotlivých výkazov do ZP /chyba je len v sumách odvodov za firmu, nie za zamestnanca/, a až potom dať uhradiť, pretože aj prev. príkaz bol tým pádom nesprávny. Oprava bude v najbližšom upgrade.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Aktualizácia má jednu chybičku. Výkazy do zp a sp síce vyráta dobre, ale po zaúčtovaní miezd sa odvody za firmu / nie za zamestnanca/ náhle zaokrúhliana celé eurá. Takže v záväzkoch sú iné sumy, ako na výkazoch. Tiež tlačová zostava prehľad miezd vykazuje túto chybu, a to pri rekapitulácii. U jednotlivých zamestnancov je to dobre, odvody za nich aj za firmu, ale v rekapitulácii už nie. Robím v J.Ú. Volala som tam, že preveria, zatiaľ sa neozvali.
TAK, TAK TREBA NA TO DAŤ POZOR. TIEŽ SOM NA TO PRIŠLA Až PRI VYSTAVOVANÍ PRÍKAZU NA ÚHRADU. JE TO ZÁVAŽNÝ NEDSOSTATOK.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Aktualizácia má jednu chybičku. Výkazy do zp a sp síce vyráta dobre, ale po zaúčtovaní miezd sa odvody za firmu / nie za zamestnanca/ náhle zaokrúhliana celé eurá. Takže v záväzkoch sú iné sumy, ako na výkazoch. Tiež tlačová zostava prehľad miezd vykazuje túto chybu, a to pri rekapitulácii. U jednotlivých zamestnancov je to dobre, odvody za nich aj za firmu, ale v rekapitulácii už nie. Robím v J.Ú. Volala som tam, že preveria, zatiaľ sa neozvali.
TAK, TAK TREBA NA TO DAŤ POZOR. TIEŽ SOM NA TO PRIŠLA Až PRI VYSTAVOVANÍ PRÍKAZU NA ÚHRADU. JE TO ZÁVAŽNÝ NEDOSTATOK.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

A ešte mi ráta tvorbu soc. fondu na celé eurá. Neviete, ako by sa malo správne zaokrúhľovať?
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

ja som zistila,ze po nainstalovani novej verzie Pohody mi tlaci vykaz na socialnu poistovnu za jedneho zamestnanca tak,ze (ma takme min.mzdu) do SP mi vytlaci 296,30 ako vymeriavaci zaklad a do zdravotnej poistovne na vykaz v hodnote 296,29 ako vymeriavaci zaklad. nemali ste s tym niekto problem?co s tym mam urobit?Asi to bude schovane niekde v zaokruhlovani...
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

Ja mám nasledovný problém:
Zamestnávame čiastočného invalida s poklesom do 70 %. V personalistike v položke dane a poistné mám nastavené "Zmenená pracovná schopnosť 40 - 70 %" no v mzde za január mi vo výkaze preddavkov pre zdravotku počíta pri poistencoch so zdravotným postihnutím preddavok za zamestnávateľa namiesto 5 % až 10 % z vym. základu. Pri zamestnancovi je to v poriadku.

(Zamestnávateľ pri zamestnancovi s poklesom najviac 70 % by mal odvádzať preddavky – 5 % z príjmu)
Použitá verzia POHODA_9100_SK

"Ide o chybu v programe, ktorá bude opravená v update 9101. Update bude zverejnený na našej stránke najskôr 6. 1. 2009."
Naposledy upravil miro_l : 04.02.09 at 12:25 Dôvod: Doplnena odpoved z hotline Stormware
0 0
DARJA22 DARJA22

DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

Ja som dnes spracovala mzdy za január 2009, pre istotu som prekontrolovala všetky odvody, nemocenské poistenie mi SW zle vypočítal, resp. zaokrúhlil.
Stalo sa to niekomu?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja som zatiaľ len cvične vyrobila jednu výplatu, ale tam to mám zaokrúhlené v poriadku.
0 0
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

Mne zaokrúhlil výkazy a tým pádom aj odvody do SP a ZP na celé eurá!! Neviete čo sa s tým dá urobiť?? Ďakujem..
0 0
DARJA22 DARJA22

DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

bobotova Pozri príspevok
Mne zaokrúhlil výkazy a tým pádom aj odvody do SP a ZP na celé eurá!! Neviete čo sa s tým dá urobiť?? Ďakujem..

Robila si mzdy vo verzií 9100?

Mne toto robilo, pokiaľ som si nenahrala verziu pre rok 2009
Vtedy aj daň bola zaokrúhlená na celé eurá.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ak robíte ročné zúčtovanie dane, tak preplatky a nedoplaty na dani sú zle zaokrúhlené, preplatok nadol, nedoplatok nahor.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

bea Pozri príspevok
Ja som zatiaľ len cvične vyrobila jednu výplatu, ale tam to mám zaokrúhlené v poriadku.
Niečo robíme zle, keď Bea hovorí, že všetko má v poriadku...tiež mám všetko zaokrúhlené na celé Eurá.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

pokiaľ máš verziu 9100, tak zaokrúhľovanie je na celé eurá...napísali, že chyba bude odstránená v najbližšom upgrade, zatiaľ som ho ešte na nete nevidela...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať