Zavrieť

Porady

Mzdy za január 2009 v Pohode

Robil už prosím niekto mzdy za január 2009 ? Opravila som minimálnu mzdu, nastavila odpočítateľnú položku podľa legislatívy a urobila výplatu. vo výkaze mi zaokrúhľuje jednotlivé fondy nahor, takže pri sociálnej poisťovni mám rozdiel voči zákonnom predpísanom odvode až 5,30 €. Treba niekde nastaviť zaokrúhlenie. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu 9006 z 20.1.2009.
Usporiadat
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

som si chcela vygenerovať ELDP - a okrem osobných údajov zamestnanca je prázdny... čo nemám správne nastavené? zaujímavé, že mi to robí pre jednej firme a pri druhej je to v poriadku... viete mi prosím poradiť?
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Alenaa Pozri príspevok
Niečo robíme zle, keď Bea hovorí, že všetko má v poriadku...tiež mám všetko zaokrúhlené na celé Eurá.
Ja som sa tiež natrápila.
Kým som nemala nainštalovanú 9100, mala som odvody dokonca v Sk, po nainštalovaní celé EUR, zrušila som zaúčtovanie miezd, zavrela program, znovu som si ho otvorila, /treba si dávať pozor, aby sme mzdy zadávali na 4 desatinné čísla/.Teraz mám všetko v poriadku.
Sociálku mi zaokrúhlilo na 10 centov nadol, zdravotnú na centy.
..ešte sa potrápime s eurami...
Naposledy upravil Laura1 : 08.02.09 at 19:14
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

a ešte jedno zistenie.... včera som robila výplatu za január už s novou verziou a Pohoda to narátala takto: zamestnanec - dohodár s mesačnou mzdou 99,60€ (3.000,-) garančné 0,25% - 0,20€ a úrazové 0,8% - 0,70€ .........
ale zrážkovú daň už v správnej výške 18,92€
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ale ved to ti dobre vyratalo, na desat centov nadol...
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

no, keď som končila bolo už 22,30 hod, a stará kalkulačka v ruke a hlava plná "matematického zaokrúhľovania" ... ďakujem
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

great.zv Pozri príspevok
a ešte jedno zistenie.... včera som robila výplatu za január už s novou verziou a Pohoda to narátala takto: zamestnanec - dohodár s mesačnou mzdou 99,60€ (3.000,-) garančné 0,25% - 0,20€ a úrazové 0,8% - 0,70€ .........
ale zrážkovú daň už v správnej výške 18,92€
Pohoda to rátala dobre. Len mesačný zárobok/3.000/ by som zaokrúhlila na 99,58 €
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Mne všetko dalo dobre, len vymeriavací základ na zdravotné poistenie mi dalo o 1 cent menší ako vym. základy na sociálku. Prečo?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

VZ na ZP sa zaokrúhľuje ne € nadol
VZ na SP sa zaokrúhľuje na € nahor
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 09.02.09 at 09:38 Dôvod: oprava zaokrúhľovania
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Chcem upozorniť, pri dohodách kde je nízky vymeriavací základ a poistné na UP a garančné poistenie je 0, neťahá dobre do výkazu.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Presne tak, vo výkaze na 1. strane ich neuvádza. Už to reklamujem od piatka.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

To som si ani nevšimla, že na prvej strane ich neuvádza, mne ich neuvádza v prílohe, teda uvádza, ale s nulovým VZ a nie so skutočným.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Tak to som si neuvedomila, ja som robila zatiaľ tie výplaty len cvične, aby som zistila, čo ma čaká. Ešte mám trochu času "naostro". Tak to nie je dobre, lebo mám cca 300 dohodárov každý mesiac a z toho niektorí nemajú mzdu každý mesiac. Takže som si nevšimla, že keď sú v prílohe s nulou, majú aj nulový vymer. základ.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Potrebovala by som poradiť. Mám problém s nainštalovaním najnovšej verzie Pohody 9100 a súrne potrebujem urobiť výplaty. Urobí mi niečo zle, ak by som ich vystavila s verziou 9006? Ja robím v Pohode iba mzdy. Účtujem v inom programe. Potrebujem urobiť mzdy, vytlačiť výkazy a rekapituláciu miezd.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Tak teraz som si to pozrela lepšie, ako to POHODA do výkazu do soc.poist. vlastne dáva. A teda určite to nie je v poriadku.
Na 1. strane výkazu nie sú uvedení dohodári, ktorí majú taký nízky vymeriavací základ, že im vychádza poistné nula z UP, resp. aj GP.
V prílohe sú uvedení všetci dohodári, aj tí, ktorí v januári nepracovali. Ale tí s nízkym vymeriavacím základom, keď im vychádza poistenie nula, tak aj vymeriavací základ majú nulu.
Dúfam, že to odstránia v POHODE, kým budem musieť posielať výkazy :-)
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

GABAZ Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť. Mám problém s nainštalovaním najnovšej verzie Pohody 9100 a súrne potrebujem urobiť výplaty. Urobí mi niečo zle, ak by som ich vystavila s verziou 9006? Ja robím v Pohode iba mzdy. Účtujem v inom programe. Potrebujem urobiť mzdy, vytlačiť výkazy a rekapituláciu miezd.
Určite nespravíš vo verzii 9006 dobre mzdy za január. Musela by si všetko zaokrúhľovať nanovo, lebo Pohoda v tejto verzii všetko ráta na celé eurá.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Tak vďaka za odpoveď, aj keď ma nepotešila.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tak mi SP vrátila výkaz na prepracovanie.
Mala som aj dohodára a neviem akým činom mi do prílohy napísala Pohoda VZ na UP namiesto sumy 99,58 € sumu 100,58 €. Ostatné všetko dobre, aj výpočet, aj VZ na GP. Samozrejme že som si to nevšimla, kontrolovala som sumy vo mzdovom liste, a bolo tam všetko, ako má byť. Aj tieto vymer. základy. To už ozaj musím kontrolovať jednu a tú istú vec 2x?
Som sa teda naštvala
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Najhoršie je, že aj skontroluješ a aj tak môže niečo niekde vyletieť, kde človek s tým nepočíta.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

A teraz vysvetľuj klientovi, že chyba je v softe. Pomyslí si, že sa vyhováraš
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Chcela som urobiť príkaz na úhradu ku mzdám, ale nedajú sa zaúčtovať mzdy. Vraj je záznam uzamknutý iným užívateľom. Tak to už teda neviem, či som sa zdvojila, alebo kto okrem mňa tu ešte robí na tomto počítači .
Vo výkazoch do zdravotných poisťovní je na 1. strane poistné v celom čísle, aj keď vyšlo na desatinné miesta...

Asi nám POHODA teraz vynahradí všetku "pohodu", ktorú sme s ňou doteraz mali.
Naposledy upravil bea : 09.02.09 at 16:57
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať