Zavrieť

Porady

Mzdy za január 2009 v Pohode

Robil už prosím niekto mzdy za január 2009 ? Opravila som minimálnu mzdu, nastavila odpočítateľnú položku podľa legislatívy a urobila výplatu. vo výkaze mi zaokrúhľuje jednotlivé fondy nahor, takže pri sociálnej poisťovni mám rozdiel voči zákonnom predpísanom odvode až 5,30 €. Treba niekde nastaviť zaokrúhlenie. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu 9006 z 20.1.2009.
Usporiadat
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

Podarilo sa už niekomu prísť na to ako dostať vymeriavací základ dohodára s nízkym príjmom do mesačného výkazu? Pohoda ho síce vyráta a zaokrúhli správne, ale keď po zaokrúhlení výde odvod nula tak mu tam nedá ani vymeriavací základ a ten tam byť musí.
Viete mi niekto poradiť ako sa dá manuálne vstúpiť do výkazu a opraviť to tam?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ja som volala do Pohody, a upraviť sa to nedá, bude to už opravené v novej aktualizácii. Zatiaľ som na sociálku nahadzovala výkazy manuálne.
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

Takže jediná možnosť je poslať úhrady a čakať na aktualizáciu, lebo si neviem predstaviť hrajkať sa s ručným nahadzovaním tak aby som to nedorvala ešte viac ako to je teraz.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Myslím, že je dobré, keď si tu vymieňame skúsenosti o tom, čo v POHODE nejde. Keby som nevedela, že to nejde aj iným, tak by som sa trápila s tým a myslela, že to ja som úplne nemožná a niekde som niečo pobabrala.
Takto viem, že chyba je v POHODE a "trpezlivo" čakám na opravu, aby som potom zase hľadala, či sa niečo iné nepobabralo .
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dobrý deň, aj ja sa už (bohužiaľ) trápim so mzdami za 1/2009 v Pohode. Ide mi o zaokrúhlenie hrubej základnej mzdy, ktorá je uvedená v pracovnej zmluve. Soft ju pri preklopení zaokrúhlil automaticky podľa prednastavenia výrobcom matematicky na desaťcenty. Takže napr. hrubá mzda 15 000 Sk sa prepočítala na 497,9000 Eur. Na kalkulačke mi ale vychádza 497,90878 čo je po zaokrúhlení na eurocenty matematicky 497,91. Pri mzde 17 000 Sk prepočítal soft na 564,3000 Eur a podľa kalkulačky je to tiež 564,2966, čo po zaokrúhlení činí rovnako 564,30 na eurocenty. Ide mi o to, aby som nikoho neukrátila, aj keď len o drobné. Alebo môžem v internej smernici určiť, či základnú mzdu a ostatné zložky hrubej mzdy zaokrúhlime matematicky alebo nahor na eurocenty? Ako je to teda so zaokrúhlením mzdy? Zaokrúhlenie odvodov a daní určuje zákon, ale toto? Ďakujem.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

janeb Pozri príspevok
Takže jediná možnosť je poslať úhrady a čakať na aktualizáciu, lebo si neviem predstaviť hrajkať sa s ručným nahadzovaním tak aby som to nedorvala ešte viac ako to je teraz.
Ja som nahadzovala výkaz na SP - podateľna manuálne a ide to super a je to super kontrola výpočtu odvodov, nakoľko nahodíš len VZ a dopočíta ti poistné.
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

tak to skusim vecer v ramci "domacich uloh" ci sadneme s Pohodou.
A to som si minuly tyzden myslela, ze jaka som sikovna, ked to uz mam. Inak mne skonvertovalo vsetko, len vypocet nahrady mzdy pri PN nie - to boli vyplaty pre tych co marodovali :-)
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja som dnes prerobený výkaz odovzadala. Samozrejme, vyplnený ručne. Ale dobrý nápad Kája, dám si asi tú prácu a februárové výplaty prerátam aj na tlačivách SP podateľňa. Nechcem sa dožiť toho, že mi výkaz vrátia aj za február. Ale som vážne rozladená, Pohoďáci už radšej na pripomienky ani neodpovedajú.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Dobrý deň, aj ja sa už (bohužiaľ) trápim so mzdami za 1/2009 v Pohode. Ide mi o zaokrúhlenie hrubej základnej mzdy, ktorá je uvedená v pracovnej zmluve. Soft ju pri preklopení zaokrúhlil automaticky podľa prednastavenia výrobcom matematicky na desaťcenty. Takže napr. hrubá mzda 15 000 Sk sa prepočítala na 497,9000 Eur. Na kalkulačke mi ale vychádza 497,90878 čo je po zaokrúhlení na eurocenty matematicky 497,91. Pri mzde 17 000 Sk prepočítal soft na 564,3000 Eur a podľa kalkulačky je to tiež 564,2966, čo po zaokrúhlení činí rovnako 564,30 na eurocenty. Ide mi o to, aby som nikoho neukrátila, aj keď len o drobné. Alebo môžem v internej smernici určiť, či základnú mzdu a ostatné zložky hrubej mzdy zaokrúhlime matematicky alebo nahor na eurocenty? Ako je to teda so zaokrúhlením mzdy? Zaokrúhlenie odvodov a daní určuje zákon, ale toto? Ďakujem.
Posúvam.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Myslela som si, že mám všetko v poriadku, pri kontrole výkazu preddavkov na zdravotné poistenie som s hrôzou zistila, že ZPS-károv /40-70%/ mám vyznačený sprvány počet poistencov so zdravotným postihnutím, sadzba správne: 5% - ale výsledok je z 859,80 /85,97/ t.j. 10%. Musím to ručne opraviť.
Vyzerám ako "nešika" - konateľ sa čuduje, prečo som ešte nespravila mzdy, všetko kontrolujem radšej 3x - dúfam,že to je posledná chyba.
/na program nemôžem šomrať, ja som ich nahovorila na POHODU/
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Ja by som mala otázku na ostatných. Urobila som výplaty v Pohode a mám chybu vo výkazoch pre zdravotné poisťovne :
V prílohe výkazu do Apolla mám nečitateľné(akoby cez seba prepísané čísla) a zle natiahnuté hodnoty celkový príjem a vymeriavací základ u dvoch zamestnancov. Odvody boli vypočítané dobre. Tak som začala vyplňať výkaz na stránke Apolla, lebo to potrebujem rýchlo uzavrieť. Prišla som na to, že na prvej strane výkazov mi zle napočítava riadok 4 - celkový príjem - načítava tam súhrn vymeriavacích základov. Pozrela som sa do prílohy a robí to zle u zamestnancov s maximálnym vymeriavacím základom. Do stlpca celkový príjem dáva maximálny vymeriavací základ a potom to aj na prvej strane chybne načíta.
Teraz neviem, či mám niečo zadané zle ja, alebo je to chyba. Mohli by ste pozrieť aj ostatní ako Vám to napočítava? Ďakujem.
Naposledy upravil GABAZ : 10.02.09 at 13:19
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Podarilo sa mi drzým spôsobom dovolať na infolinku - je to chyba v programe. Bude odstránená dnes alebo zajtra.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Aj to si sa ich pýtala, že akým spôsobom nás chce POHODA odškodniť za hodiny strávené opravami, hľadaním, skúmaním???
Som znehutená. Neviem, kde mi hlava stojí a hrám sa so mzdami ...
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

To som sa už nepýtala, ale bola som veľmi veľmi nepríjemná, čo ja bežne nezvyknem. Keď som si čítala, aké ste už mali problémy, ja som mala včera problémy s inštaláciou a keď sa mi konečne podarilo nainštalovať program a urobiť mzdy sú chybné výkazy. Na stole mám hŕbu nezaúčtovaných dokladov a do štvrtku musím uzavrieť február, aby mohla prebehnúť fyzická konverzia dát v ešte lepšom sofvéri /SAP/. Už len čakám, čo ešte tam nebude fungovať.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Dobrý deň, aj ja sa už (bohužiaľ) trápim so mzdami za 1/2009 v Pohode. Ide mi o zaokrúhlenie hrubej základnej mzdy, ktorá je uvedená v pracovnej zmluve. Soft ju pri preklopení zaokrúhlil automaticky podľa prednastavenia výrobcom matematicky na desaťcenty. Takže napr. hrubá mzda 15 000 Sk sa prepočítala na 497,9000 Eur. Na kalkulačke mi ale vychádza 497,90878 čo je po zaokrúhlení na eurocenty matematicky 497,91. Pri mzde 17 000 Sk prepočítal soft na 564,3000 Eur a podľa kalkulačky je to tiež 564,2966, čo po zaokrúhlení činí rovnako 564,30 na eurocenty. Ide mi o to, aby som nikoho neukrátila, aj keď len o drobné. Alebo môžem v internej smernici určiť, či základnú mzdu a ostatné zložky hrubej mzdy zaokrúhlime matematicky alebo nahor na eurocenty? Ako je to teda so zaokrúhlením mzdy? Zaokrúhlenie odvodov a daní určuje zákon, ale toto? Ďakujem.
Nikto neporadí ?
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Len pre info - bola uverejnená nová aktualizácia a ani v tejto nenapočítava správne sumy vo výkazoch do ZP u zamestnancov s max.VZ. Vraj to opravia.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Dnes mi na POHODE vypisuje novú aktualizáciu
9101, myslíš tým túto, že ju musia opraviť?
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

babi2 Pozri príspevok
Dnes mi na POHODE vypisuje novú aktualizáciu
9101, myslíš tým túto, že ju musia opraviť?

Áno - na prvej strane výkazu do zdravotných poisťovní nenapočítava správne
súhrn celkových príjmov zamestnancov, berie tam súhrn vymeriavacích základov. Na prílohe sú už dobré sumy, lebo predtým boli zlé sumy aj na prílohe. Mne to robí zle - mám viac zamestnancov s väčším ako maximálnym vymeriavacím základom. U bežných zamestnancov to robí dobre - takže nemusí sa to týkať každého. Ja musím výkazy urobiť ručne, lebo dnes asi tá aktualizácia nebude.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

ďakujem
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Na výplatných listoch sú ešte stále iné vymeriavacie základy pre ZP ako pri SP /neberiem do úvahy minimum, ale keď by mal byť rovnaký/ - to som skúsila ručne cez úpravu VZ, zdá sa že to je OK. Ale ako opravím daň, keď mi vychádzajú centové rozdiely už v základe dane, v dôsledku čoho je u niektorých aj daň vypočítaná nesprávne. Tam sa nedostanem. To treba ozaj všetkých ručne prepočítať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať