Zavrieť

Porady

Mzdy za január 2009 v Pohode

Robil už prosím niekto mzdy za január 2009 ? Opravila som minimálnu mzdu, nastavila odpočítateľnú položku podľa legislatívy a urobila výplatu. vo výkaze mi zaokrúhľuje jednotlivé fondy nahor, takže pri sociálnej poisťovni mám rozdiel voči zákonnom predpísanom odvode až 5,30 €. Treba niekde nastaviť zaokrúhlenie. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu 9006 z 20.1.2009.
Usporiadat
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Rozdiel vo vymeriavacích základoch by mal byť z rôzneho zaokrúhľovania VZ pre SP na celé eurocenty nahor a pre ZP na celé eurocenty nadol. Pri hodinovej mzde počíta základ dane na 4 desatinné miesta a zaokrúhľuje na eurocenty nadol. Robila som už výplaty a pri tomto som problém so zaokrúhľovaním nemala.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Dnes som si stiahla aktualizáciu 9101 (10.2.2009), urobila výplaty (mám len mesačné mzdy) a vyšli mi v poriadku. Aj výkazy.
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Kája. Pozri príspevok
Rozdiel vo vymeriavacích základoch by mal byť z rôzneho zaokrúhľovania VZ pre SP na celé eurocenty nahor a pre ZP na celé eurocenty nadol. Pri hodinovej mzde počíta základ dane na 4 desatinné miesta a zaokrúhľuje na eurocenty nadol. Robila som už výplaty a pri tomto som problém so zaokrúhľovaním nemala.
Jasné, už som medzičasom zistila, to bol zase nápad! Už aj ja by som sa mala dopracovať k úspešnému koncu, len tá daň mi u dvoch nesedí, tak som ju prepísala, sú to 2 centy tak už nad tým nebudem rozmýšľať.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Mne už vypisuje, že je k dispozícii 9101k, dúfajme
že tam už nebudú mať chyby
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Už je vydaná záplata - skoro ako vo windowse :-)) s numerom 6101m
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj mne vyšiel centový rozdiel pri základe dane, ale, chvalabohu, daň mi vyšla dobre, mala som lepšie čísla :-))
Ale mali by aj toto vyriešiť...hmmm
0 0
jankafor jankafor

jankafor je offline (nepripojený) jankafor

Mohol by mi niekto z "pohoďákov" poradiť ohľadne ročného zúčtovania v programe POHODA premium? Treba úhrn príjmov zadať do roku 2008? Kde v personalistike? A čo treba označiť, aby sa to prenieslo do roku 2009. Ďakujem.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ročné zúčtovanie budeš spracovávať len v roku 2008, v kolonke dane a poistné si doplníš údaje o zaplatených životných poistkách, príjmoch od iných zamestnávateľov................, zaškrtneš políčko ročné zúčtovanie, vytvoríš ročné zúčtovanie cez povel záznam. Ak nemáš vykonanú uzávierku ročné zúčtovanie ti automaticky prenesie do roku 2009, ak si úzávierku robila, výsledok ročného zúčtovania musíš ručne doplniť v roku 2009 do kolonky preplatok/nedoplatok RZ. Preplatok + a nedoplatok -.
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Tá dnešná záplata asi nie je bohviečo!!! Na prehľade miezd mi nesedia mzdové náklady celkom, ak si to hodím do kalkulačky tak mi to vychádza inak / o pár drobných /
Takže softvérová firma dala do obehu niečo, čo si zrejme neodskúšala!!!
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Vie mi niekto prosím poradiť s chorobou prenesenou z minulého roka? V januári mi totiž vypočíta náhradu príjmu ako keby začínal prac. neschopnosť. V Pohode mi poradiť NEVEDIA. Vlastne vedia, ale to nefunguje.........
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

Pohoďaci, a kde je zverejnená tá zaplata 9101x? Aktualizovanie mi žiadnu novú aktualizáciu nehlási, na webe ani v zák.centre tiež nič nové okrem tej 9101 z 11.2.2009 ...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

No veď to je ona. Podľa dátumu 11.2.2009. Pôvodne bola z 10.2.2009.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Slim Pozri príspevok
Vie mi niekto prosím poradiť s chorobou prenesenou z minulého roka? V januári mi totiž vypočíta náhradu príjmu ako keby začínal prac. neschopnosť. V Pohode mi poradiť NEVEDIA. Vlastne vedia, ale to nefunguje.........

Ja som to opravila takto, sprav si u zamestnanca výplatu, vyfiltruj si ho (označíš krížikom s dáš vytiahnuť označené), pôjdeš cez záznam, editácia, uprav, vyskočí ti tabuľka, v pole agendy si nájdeš náhrada príjmu, do hodnoty zadáš 0, uložíš, potom ešte musíš upraviť tým istým spôsobom doplatok mzdy, kde do poľa hodnota zapíšeš skutočnú výšku doplatku a uložíš.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja si tu aktualizáciu 9101 neviem stiahnuť. Vy máte urobené údajové uzávierky, aby ste mohli urobiť januárové mzdy? Robila som skúšobne mzdy a všetko mám "pekne" v celých €. Je mi z toho smutno. Zajtra volám do SW firmy.
Naposledy upravil jozka56 : 15.02.09 at 16:46
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Mala by si mať údajovú uzávierku, lebo táto verzia je už pre rok 2009. Pokiaľ ju nebudeš mať nainštalovanú,tak ti bude rátať na celé eurá.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Mala by si mať údajovú uzávierku, lebo táto verzia je už pre rok 2009. Pokiaľ ju nebudeš mať nainštalovanú,tak ti bude rátať na celé eurá.
Zdenka0705 t.j. všetci čo robia v SW pohoda, už majú hotové všetky DP, iba ja nie???? Veď je len 15.2. a kde je 31.3.09
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja som to riešila tak, že som spravila zálohu pred údajovou uzávierkou, potom uzávierku, založený nový rok 2009. Potom som spravila obnovu firmy pred údajovou uzávierkou a mohla pokračovať v roku 2008. Len potom problém, resp. pozor pri počiatočných stavoch v PÚ rok 2009, musia sa ručne dohodiť, ktoré neprešli cez údajovú uzávierku. V JÚ skontrolovať pohľadávky a záväzky, resp. tiež doplniť ručne v roku 2009. Ináč som to spraviť nevedela. Myslím, že to takto robili viacerí.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zdenka 0705 asi to bude šikovný ťah, ale neviem, či to dokážem urobiť, takýto zásah som ešte nerobila. Aktívne s pohodou robím asi rok, tak neviem. Skúsim podľa Tvojho postupu. Ale je to naozaj nefér už v tomto období mať všetko tip-top.....a veľmi...zajtra telefonujem a...Dnes som mala mať hotové mzdy za január a nič, nič. Idem to skúsiť napíšem.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
jozka56 Pozri príspevok
Zdenka0705 t.j. všetci čo robia v SW pohoda, už majú hotové všetky DP, iba ja nie???? Veď je len 15.2. a kde je 31.3.09

Jožka nie ja tiež nemám urobené DP tiež robím tak ako Zdenka.Jožka urob kópiu firmy a môžeš skúšať môžeš urobiť aj viac kópií.
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

jozka56 Pozri príspevok
Zdenka0705 t.j. všetci čo robia v SW pohoda, už majú hotové všetky DP, iba ja nie???? Veď je len 15.2. a kde je 31.3.09
ja to riešim pomocou 2 PC.. na jednom mám fiktívne urobenú uzávierku a riešim mzdy, DPH momentálne za január a predpokladám že takto to to bude aj nasledujúci mesiac
a na druhom rok 2008 - ak ho ukončím a urobím "čistú" uzávierku, zrejme budem musieť nahadzovať všetko za rok 2009 znovu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať