Zavrieť

Porady

Mzdy za január 2009 v Pohode

Robil už prosím niekto mzdy za január 2009 ? Opravila som minimálnu mzdu, nastavila odpočítateľnú položku podľa legislatívy a urobila výplatu. vo výkaze mi zaokrúhľuje jednotlivé fondy nahor, takže pri sociálnej poisťovni mám rozdiel voči zákonnom predpísanom odvode až 5,30 €. Treba niekde nastaviť zaokrúhlenie. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu 9006 z 20.1.2009.
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Fiktívnu firmu som spravila cez zálohu dobre, ale naozajstnú mi vypisuje, že pri otvorení zálohy stratím údaje. Čo chce????....Po chvíli , riskla som to, čo už, je to OK. Skúsim vytvoriť mzdy.
Naposledy upravil jozka56 : 15.02.09 at 20:31
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

ja to robím tak, že som si spravila účtovnú uzávierku, uzávierku kurzových rozdielov následne údajovú uzávierku, vytvorilo mi rok 2009, kde som si spravila mzdy a dph za január. V roku 2008 som zrušila účtovnú uzávierku, odomkla účtovníctvo a dorábam uzávierky. Keď budem mať všetko hotové v roku 2008 spravím prechod na euro - synchronizácia, to by mala upraviť počiatočné stavy účtov v roku 2009 a porovnám pohľadávky a záväzky. Ešte ma napadla jedna možnosť, musím to skonzultovať so zákazníckou podporou a to keď budem mať dokončený rok 2008 spraviť uzávierku ešte raz, malo by druhý krát vytvoriť rok 2009, odtiaľ si vytlačiť začiatočné stavy, pohľadávky a záväzky a manuálne to poopravovať v prvej verzii 2009.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Odvody do poisťovní mám v celých €, čo teraz???
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Máš stiahnutú aktuálnu verziu 9101k?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Nemám, veď ju neviem stiahnuť.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Choď na stránku pohody, zákaznícke centrum, ak nie si zaregistrovaná zaregistruj sa a tam si musíš stiahnuť najprv 9100 a až potom ti dovolí nainšťalovať vyššie verzie.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja neviem, či som zaregistrovaná, ešte som tam nee-mailovala. Akú e-mailovú adresu tam mám napísať? Točím sa tam dokola. SW mám legálny. Aha už to vidím. Zaregistrujem sa. Vypisuje mi neočakávaná chyba.
Naposledy upravil jozka56 : 15.02.09 at 21:03
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Kája. Pozri príspevok
ja to robím tak, že som si spravila účtovnú uzávierku, uzávierku kurzových rozdielov následne údajovú uzávierku, vytvorilo mi rok 2009, kde som si spravila mzdy a dph za január. V roku 2008 som zrušila účtovnú uzávierku, odomkla účtovníctvo a dorábam uzávierky. Keď budem mať všetko hotové v roku 2008 spravím prechod na euro - synchronizácia, to by mala upraviť počiatočné stavy účtov v roku 2009 a porovnám pohľadávky a záväzky. Ešte ma napadla jedna možnosť, musím to skonzultovať so zákazníckou podporou a to keď budem mať dokončený rok 2008 spraviť uzávierku ešte raz, malo by druhý krát vytvoriť rok 2009, odtiaľ si vytlačiť začiatočné stavy, pohľadávky a záväzky a manuálne to poopravovať v prvej verzii 2009.
Postupujem tak ako ty a tiež by som potom chcela manuálne poopravovať počiatočné stavy. Dúfam, že to pôjde a nebudem mať z toho hlavu v smútku, že by som niekde hľadala jeden eurocent.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

cloe Pozri príspevok
Postupujem tak ako ty a tiež by som potom chcela manuálne poopravovať počiatočné stavy. Dúfam, že to pôjde a nebudem mať z toho hlavu v smútku, že by som niekde hľadala jeden eurocent.

Všetko zvládneme, eurocenty budeme hľadať v máji , teraz je dôležité spraviť uzávierky, mzdy a DPH za január. Eurocenty počkajú.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Som sa zaregistrovala, čakám na e-mail.
Ďakujem všetkým za rady.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Kája. Pozri príspevok
Máš stiahnutú aktuálnu verziu 9101k?
Ja mám 9101. Už je aj nejaká novšia? Ty píšeš 9101k, ale taká tam ani nie je.
Je to len preklep?
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

stormware na stranke stale uvadza ze posledna verzia je 9101, ale ked si ju stiahnas, pri aktualizacii vypise ze jeto verzia 9101x - tiez som to nechapal, odkial ludia stahuju tie pismenkove verzie
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Veď práve v pomocník - o aplikácii vypisuje len 9101 s dátumom, ale pri inštalácii tejto poslednej verzie mne vybehlo 9101 m a nie k. k som už mala. Táto posledná m-ková verzia je z 11.2.2009. Ja som predtým mala z 10.2.2009 k-čkovú verziu 9101. Dúfam, že to bude šlapať OK. Nič novšie som tam teraz nenašla.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Zdenka 0705 Pozri príspevok
VZ na ZP sa zaokrúhľuje ne € nadol
VZ na SP sa zaokrúhľuje na € nahor
> Do agendy Mzdy boli zapracované legislatívne zmeny účinné od 01.01.2009, a to:
- nezdaniteľná časť na daňovníka pre rok 2009 vo výške 3 435,27 €, pri výpočte preddavkov počítaná ako 1/12-ina tejto sumy, t.j. hodnota 286,27 €,
- daňový bonus vo výške 19,32 € mesačne, v záložke Dane a poistné zadaný ako 12-násobok hodnoty mesačnej výšky daňového bonusu, t.j. hodnota
231,84 €
- vo vystavovanej mzde od 01.01.2009 bolo zapracované zaokrúhľovanie nasledovne:
* na eurocenty nadol: vymeriavací základ na zdravotné poistenie, základ dane, preddavky na daň, zdaniteľná mzda a daň, preddavok na zdravotné poistenie,
* na eurocenty nahor: vymeriavací základ na sociálne poistenie, nezdaniteľné časti základu dane a daňový bonus,
* na eurocenty matematicky: ostatné prepočty,
* na 10 eurocentov nadol: poistné na sociálne poistenie.


Pozor, VZ nie na €, ale na eurocenty...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ďakujem za opravu, bolo to myslené na €centy, ale akosi som "nedopísala"....vďaka za upozornenie, aj za ostatných :-)
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Ďakujem za opravu, bolo to myslené na €centy, ale akosi som "nedopísala"....vďaka za upozornenie, aj za ostatných :-)
to len pre istotu, aby sme niekoho nezmiatli
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

ahojte, uz existuje aj verzia 9101n! mam aktualizaciu 9101m a doklady z jednej pokladne mi zmizli ked som sa prihlasil cez definovaneho uzivatela, cez admin boli viditelne. Dostal som zo Stormware link na verziu 9101n ktora by tuto chybu mala riesit http://www.stormware.cz/podpora/getF...ate9101SKn.upd
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

tých verzií bude ešte niekoľko, lebo doteraz neporiešili správne výkazy do Soc poisťovne, tak im držme palce, nech to poriešia dobre a hlavne rýchlo
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Slim Pozri príspevok
Vie mi niekto prosím poradiť s chorobou prenesenou z minulého roka? V januári mi totiž vypočíta náhradu príjmu ako keby začínal prac. neschopnosť. V Pohode mi poradiť NEVEDIA. Vlastne vedia, ale to nefunguje.........
V personalistike u daného zamestnanca si najprv vymaž chorobu ktorú maš zadanú za január.. následne na to si tam zadaj chorobu odkedy začal marodovať do 31.12. (ja mám zamestnanca kt. maroduje od 9.1.2008 - do 31.12.) softvér chorobu rozdelil podľa jednotlivých mesiacov.. v poslednom decembovom riadku som dala nadvňzovanie do ďalšieho mesiaca a ťaha to už správne.. takže nevyrátava znovu náhrady príjmu za prvých 10. dní
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať