Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie - rady, skúsenosti

pracujem v stavebnej agende
Ako na stavebnom úrade ? a pod.
Skúsim, ale len do časovej a vedomostnej možnosti.

CIMOM

PS : ak bude otázka, tak prosím formulovať čo najpresnejšie.
Naposledy upravil Dav : 01.10.10 at 18:06
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
miriam75 Pozri príspevok
Ahoj,
prosim Ta,potrebovala by som radu ohladom ciernej stavby.
Som vlastnikom pozemku /ornej pody/, ktoru som dala do prenajmu druzstvu na pestovanie poln.plodin.
Vcera som vsak zistila,ze je tam zabetonovany velky bilboard.
Mozu nieco take bez mojho suhlasu urobit?
Dakujem.

Výňatok zo stavebného zákona :

§ 71

(1) Povolenie stavebného úradu vyžadujú, pokiaľ na to nie sú príslušné podľa osobitných predpisov iné orgány,

c) informačné, reklamné a propagačné zariadenia, pokiaľ sa umiestňujú na miestach viditeľných z verejných priestorov a pokiaľ sú spojené so stavbou alebo pozemkom.


§ 72

(1) Podať žiadosť o povolenie terénnych, ťažobných a im podobných alebo s nimi súvisiacich prác, informačných, reklamných a propagačných zariadení je oprávnený vlastník pozemku alebo ten, kto má iné oprávnenie užívať pozemok na požadovaný účel.

(2) Podať žiadosť o povolenie informačných, reklamných a propagačných zariadení je oprávnená aj právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá má písomnú dohodu s vlastníkom stavby či pozemku alebo s tým, kto má časove neobmedzené právo užívať stavbu či pozemok, na ktorom sa má zariadenie umiestniť.


§ 73
Na konanie o povolení terénnych úprav, ťažobných a im podobných alebo s nimi súvisiacich prác, informačných, reklamných a propagačných zariadení sa vzťahujú primerane ustanovenia oddielu 4.
__________________________________________________ _______________

Takže :
1. Treba si pozrieť zmluvu.
2. Podľa toho porozmýšlať čo s tým. Nebudem túto vetu rozvádzať.
3. Jednoznačne, ak o tom nevieš došlo k porušeniu zákona. Povoleniu malo predchádzať konanie, t.j. oznámenie o začatí konania a až následne vydanie rozhodnutia. (táto info je k bodu 2)
__________________________________________________ _________
PS : Osobne ma to vcelku zaujíma, ako to bude pokračovať (človek sa učí celý život ).

CIMOM
0 0
miriam75 miriam75

miriam75 je offline (nepripojený) miriam75

vdaka za pomoc,citala som zmluvu,a tam je sice suhlas k prenajimaniu tretej osobe,ale len v ramci polnoh.prac...dozvedela som sa aj meno majitela toho bilboardu a paradoxne mu tu stavbu asi povolil starosta dediny,na ktorej pozemok sice lezi,ale katastralne patri do susednej dediny...takze zrejme o tom nevie ani moj najomnik pody...cele som si to nafotila a uvidim,co vyriesim...dam vediet
0 0
miriam75 miriam75

miriam75 je offline (nepripojený) miriam75

dobry vecer,registrovala som sa iba dnes,takze sa ozvem za 5 dni...rada mi velmi pomohla...este raz vdaka.
0 0
mak mak

mak je offline (nepripojený) mak

učtovník
ďakuje p. CIMON za odpoveď - ešte dotaz je potrebný k tomu súhlas susedov, keď budem od plota cca 0,5 m až 1 m a vôbec nebudem prechádzať cez jeho pozemok a ani ináč nebudem mať vplyv na jeho nehnuteľnosť. Pani na OU mi povedala, že áno a to kvôli tieneniu jej pozemku ....

mak
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
mak Pozri príspevok
ďakuje p. CIMON za odpoveď - ešte dotaz je potrebný k tomu súhlas susedov, keď budem od plota cca 0,5 m až 1 m a vôbec nebudem prechádzať cez jeho pozemok a ani ináč nebudem mať vplyv na jeho nehnuteľnosť. Pani na OU mi povedala, že áno a to kvôli tieneniu jej pozemku ....

mak
Nechcem uraziť tú pani. Nebudem to viac rozvádzať, ale dajte jej možnosť zarobiť si.
Pozrite si túto tému a keď mi do nej prispeje príspevkom, tak moja ponuka platí :
http://www.porada.sk/t106294-odmena-...rad-a-pre.html


CIMOM
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 17.07.09 at 22:37 Dôvod: preklep
0 0
lienocka235 lienocka235

lienocka235 je offline (nepripojený) lienocka235

[QUOTE=CIMOM;973701]1. Ak som správne pochopil, tak musíte ísť jednoznačne cestou stavebného povolenia.

2. Ak ste doteraz mali presah strechy na susedný pozemok, tak bez súhlasu suseda nemôžete presah strechy nanovo zrealizovať. Ide o to isté ako stavba na cudzom pozemku, t.j. musíte mať nájomnú zmluvu, resp doklad o inom práve (§ 139b ods. 1 SZ). Ak nebudete mať súhlas, musíte PD spraviť tak, že nebudete mať presah na susedný pozemok.

3. Prístavba na hranici ? Môže byť, ale záleží to od situácie v teréne. Neviem posúpdiť, aký vplyv môže mať Vaša prístavba na susednú nehnuteľnosť, čo je na tomto pozemku a pod. Treba ísť postupom podľa § 6 vyhl. č. 532/2002, v danom prípade ods. 4, resp. pravdepodobne ods. 5, t.j. cestou "iného riešenia".

Existuje možnosť, ako by mohla byť strecha aj nad susedným pozemkom bez súhlasu suseda, myslím tým v tomto prípade, ak už presah existuje. Je to na dlhé lakte.
Pozrite si judikatúru č. 35/2003 - rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, v ktorom je mimo iného uvedené, že ak je presah dlhotrvajúci, mohol mať vplyv na právny stav veci - vydržanie bremena, či zmenu vlastníctva k časti pozemku.
pozrela som si ten odkaz na tu judikaturu... to znamena ze ak budem suhlasit s presahom strechy je mozne že sa to uplatni?

len s skratke pre doplnenie:
1. sused postavil ciernu stavbu na hranici pozemku (poschodovu) s presahom strechy na nas pozemok a pravdepodobne aj zakladov ziaden suhlas nemal ani sa s nami o tom nebavil..
2. pri stavbe v pohode vyuzival nas pozemok.. aj pre stroje a tak..
3. stavba uplne tieni nas stary dom kt. vyuzivame na chalupu
4. teraz nam prisiel papier ze stretnutie lebo sused poziadal o dodatocne stav. konanie.. ci ako.. sused s nami o tom nekomunikuje.. pritom sme na chalupe boli vaickrat aj on tam bol
5. zrusil plot a volne sa pohybuje aj po nasom pozemku dvore atd
6. v buducnosti (ca 2 roky) chcem postavit aj my na tom pozemku novy dom pricom ak pojdeme na 2 metre od susedy.. dom ma 8 metrov.. a ostanu nam 4 metre k hranici pozemku .. teda k jeho murom.. projekt sme vybrali taky ze nie su k nemu ziadne okna (pojde o stiesnene pomery takze tie vzdialenosti stacia bude sa potom ratat ta 4 m. vzdialenost od hranice v kat. mape alebo od realneho stavu.. kedze nam cast zabral
7. stavbu ma zastavenu ale samozrejme v nej pokracuje...
8. ako sa zachovat v pripade takehoto suseda?


CIMOM viem ze si mi radil viacere moznosti velmi pekne ti dakujem... ale on proste odmieta komunikaciu o tom.. a ja nevidim dovod pchat sa mu do... ked tuto situaciu sposobil on... a termin toho stretnutia o tom konani je termine ked sme na dovolenke.. a proste ja si dovolenku kvoli nemu rusit nebudem...
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
lienocka235 Pozri príspevok
.......
....

CIMOM viem ze si mi radil viacere moznosti velmi pekne ti dakujem... ale on proste odmieta komunikaciu o tom.. a ja nevidim dovod pchat sa mu do... ked tuto situaciu sposobil on... a termin toho stretnutia o tom konani je termine ked sme na dovolenke.. a proste ja si dovolenku kvoli nemu rusit nebudem...
Pri všetkej snahe neviem presne na čo mám reagovať.


CIMOM
0 0
lienocka235 lienocka235

lienocka235 je offline (nepripojený) lienocka235

CIMOM.. mozno sa spytam blbo ale co by si urobil ty v nasej situacii za daných okolností?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
lienocka235 Pozri príspevok
CIMOM.. mozno sa spytam blbo ale co by si urobil ty v nasej situacii za daných okolností?
Ak nie je dohoda so susedom možná, tak nič.
Na ústne konanie sa ísť nemusí a stavebný úrad je povinný podľa § 88a ods. 3 SZ konanie prerušiť.
Povolenie - dodatočné nemôže byť vydané bez Vášho súhlasu.

Po dovolenke si to v kľude rozmyslite.



CIMOM
0 0
iskander iskander

iskander je offline (nepripojený) iskander

Ahoj CIMOM,

Mozno sa to uz v tejto tematike spominalo,ale chcel by som ta poziadat o radu ohladom povolenia stavby v blizkosti cintorina. Znamy ma pozemok priamo vedla cintorina, a na obecnom urade tvrdia ze na pozemku sa nemoze stavat,kedze minimum je 50 m od cintorina. Mne sa ale zda ze som o tom cital ze obecne urady si to vysvetluju dost svojrazne,kedze v zakone je to dost hmlisto definovane, a niekde sa to uplatnuje len na cintoriny otvorene po roku 2002...?Aky mas na to prosim ta nazor ty?Dakujem
0 0
nikanaj nikanaj

nikanaj je offline (nepripojený) nikanaj

studentka na bani:)
ahoj,
chcem sa opytat...povazuje sa za jednoduchu stavbu rodinny dom, ktory po rekonstrukcii a nadstavbe bude mat dokopy 123 m2? ak ano, potrebujem k nemu dokladat nejaky protipoziarny certifikat, energeticky certifikat a dokonca aj nieco ohladom civilnej ochrany? ak to nie je jednoducha stavba, tak to tam vsetko musim dolozit?
ta rekonstrukcia sa tyka zhodenia starej strechy, nahodenia novej, potom su tam uz len interierove upravy a samozrejme vsetky rozvody.
vdaka za pomoc. a dal by si mi aj presne paragrafy, aby som sa mohla pred tetou uradnockou v pripade jednoduchej stavby ubranit? vdakaaaa
nika
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
iskander Pozri príspevok
Ahoj CIMOM,

Mozno sa to uz v tejto tematike spominalo,ale chcel by som ta poziadat o radu ohladom povolenia stavby v blizkosti cintorina. Znamy ma pozemok priamo vedla cintorina, a na obecnom urade tvrdia ze na pozemku sa nemoze stavat,kedze minimum je 50 m od cintorina. Mne sa ale zda ze som o tom cital ze obecne urady si to vysvetluju dost svojrazne,kedze v zakone je to dost hmlisto definovane, a niekde sa to uplatnuje len na cintoriny otvorene po roku 2002...?Aky mas na to prosim ta nazor ty?Dakujem

Výňatok :zákon 470/2005 Z. z. o pohrebníctve a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov

§ 16
Zriadenie pohrebiska

8) Ochranné pásmo pohrebiska je 50 m; v ochrannom pásme sa nesmú povoľovať ani umiestňovať budovy.

§ 33
Prechodné ustanovenia

(4) Šírka ochranného pásma pohrebiska 50 m sa nevyžaduje pre pohrebiská zriadené pred nadobudnutím účinnosti tohto zákona. Ak má pohrebisko dom smútku bez chladiaceho zariadenia, prevádzkovateľ pohrebiska je povinný do troch rokov odo dňa nadobudnutia účinnosti tohto zákona zabezpečiť vybavenie domu smútku chladiacim zariadením.


Myslím, že netreba mať vlastný názor, ale zákon to definuje jednoznačne. Účinnosťou zákona.

CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
nikanaj Pozri príspevok
ahoj,
1. povazuje sa za jednoduchu stavbu rodinny dom, ktory po rekonstrukcii a nadstavbe bude mat dokopy 123 m2?
2. ak ano, potrebujem k nemu dokladat nejaky protipoziarny certifikat, energeticky certifikat a dokonca aj nieco ohladom civilnej ochrany?
3. ak to nie je jednoducha stavba, tak to tam vsetko musim dolozit?
4. ta rekonstrukcia sa tyka zhodenia starej strechy, nahodenia novej, potom su tam uz len interierove upravy a samozrejme vsetky rozvody.
nika
K jednotlivým bodom : 1.
Výňatok : zo stavebného zákona :
§ 139b
Pojmy stavebného poriadku

(1) Jednoduché stavby sú
a) bytové budovy, ktorých zastavaná plocha nepresahuje 300 m2, majú jedno nadzemné podlažie, môžu mať aj jedno podzemné podlažie a podkrovie,

2. Nie !
Výňatok : zo zákona 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi

§ 25

1) Štátny požiarny dozor sa vykonáva
b) posudzovaním projektovej dokumentácie stavieb v rámci územného a stavebného konania z hľadiska ich protipožiarnej bezpečnosti a posudzovaním stavieb v kolaudačnom konaní z hľadiska splnenia požiadaviek protipožiarnej bezpečnosti podľa schválenej projektovej dokumentácie,

(4) Štátny požiarny dozor podľa odseku 1 písm. b) sa nevykonáva na jednoduchých a drobných stavbách.4)

3.
Doložiť stanovisko ORHaZZ, resp. môže sa vyjadriť vrámci kolaudačného konania.

4.
Výňatok : zo zákona č. 555/2005 Z.z. o energetickej hospodárnosti budov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 17/2007 Z.z

Energetická certifikácia
§ 5

(2) Energetická certifikácia je povinná

a) pri predaji budovy,
b) pri prenájme budovy,
c) pri dokončení novej budovy alebo významnej obnovy existujúcej budovy; inak je dobrovoľná.

§ 2
Postupy a opatrenia na zlepšenie energetickej hospodárnosti budov

(7) Významnou obnovou budovy na účely tohto zákona sú stavebné úpravy2) existujúcej budovy alebo jej samostatne užívanej časti, ktorými sa vykonáva zásah do tepelnej ochrany zateplením jej obvodového a strešného plášťa, výmenou pôvodných otvorových výplní budovy alebo energetického vybavenia budovy takým spôsobom, že to má vplyv na energetickú hospodárnosť budovy. Významnú obnovu budovy možno uskutočniť jej jednorazovou stavebnou úpravou alebo postupnými čiastkovými stavebnými úpravami.

Ak bola len výmena strechy bez zatepľovania, tak to nespadá pod zákon 555.


Poznámka (rada) :


Výňatok : link : http://www.build.gov.sk/mvrrsr/index...sk&docfld=1302

U s m e r n e n i e
(zo dňa 20. 3. 2008)

Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR, odboru stavebníctva
a odboru štátnej stavebnej správy a územného plánovania k uplatneniu § 14 zákona
č. 555/2005 Z. z. o energetickej hospodárnosti budov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 17/2007 Z. z.

1. Stavebný úrad môže na základe písomného dokladu podľa bodu 1 stanoviť primeranú lehotu na odstránenie tohto nedostatku, najviac 6 mesiacov podľa veľkosti a kategórie budovy. Uvedený nedostatok v intenciách § 82 ods. 2 stavebného zákona, pokiaľ sú splnené ostatné podmienky v kolaudačnom konaní, nebráni vydaniu kolaudačného rozhodnutia. Nepredloženie energetického certifikátu v kolaudačnom konaní (kým nebude dostatok oprávnených osôb na energetickú certifikáciu) možno akceptovať ako nedostatok, ktorý nebráni vo svojom súhrne riadnemu a nerušenému užívaniu stavby na určený účel podľa § 82 ods. 2 stavebného zákona s tým, že v kolaudačnom rozhodnutí sa určí primeraná lehota na odstránenie tohto nedostatku.

__________________________________________________ _-
Za ocenenie vopred ďakujem. Ak niekto so mnou nesúhlasí, nech mi to uvedie prosím písomne.
CIMOM
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 20.07.09 at 11:34
0 0
iskander iskander

iskander je offline (nepripojený) iskander

Uff,tak to je rana pod pas. Takto dopadnu vsetci nevedomi a ti co uveria inylm, bez toho aby si to overili. My sme si kvoli tomuto vytrpeli svoje, dom sme museli umiestnit uplne dozadu nasho pozemku a pristavba sa zmestila len na 4,5 m od nasho domu,takze nam bude tienit do 2 izieb..tak fakt dobre. Ale vediac toto aspon mozem zachranit nasho suseda, ktoremu sa kvoli tomuto nepodarilo predat pozemok, lebo obecny urad tvrdi ze tych 50 m asa vztahuje na vsetky cintoriny..Dakujem CIMOM, mohol som sa opytat aj skor,ale kedze to nas projektant a obecny urad tvrdili tak samozrejme a jednoznacne-vobec ma nenapadlo pochybovat..ja blazon
0 0
nikanaj nikanaj

nikanaj je offline (nepripojený) nikanaj

studentka na bani:)
2. Nie !
Výňatok : zo zákona 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi

to znamena, ze ten protipoziarny certifikat nemusim dokladat?
inac dakujem velmi pekne za pomoc....
nika
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
nikanaj Pozri príspevok
2. Nie !
Výňatok : zo zákona 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi

to znamena, ze ten protipoziarny certifikat nemusim dokladat? inac dakujem velmi pekne za pomoc....
nika
Neviem aký protipoziarny certifikat ? Inak taký pojem ani nepoznám.

Za ocenenie ďakujem, môže byť aj bodík . Dík


CIMOM
0 0
nikanaj nikanaj

nikanaj je offline (nepripojený) nikanaj

studentka na bani:)
ja tiez neviem co to je, opravujem po prvy krat, ale chcu to uz na kazdu jednu ziadost a pri tych "mudrych" tetach na stavenom urade sa clovek nic nedozvie...takze asi tak...neboj pridam bodik stoji to zato...
nika
0 0
Pedro0007 Pedro0007

Pedro0007 je offline (nepripojený) Pedro0007

Dobrý deň
Prosím o radu. Chceme stavať rodinný dom , ktorý bude napojený na žumpu keďže v obci nieje kanalizácia. Potrebujem k žiadosti o stavebne povolenie aj projekt pripojenia RD na žumpu a projekt žumpy , alebo stačí situačný plán osadenia stavby na pozemku na ktorom je zakreslená aj žumpa.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Jano
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Pedro0007 Pozri príspevok
Dobrý deň
Prosím o radu. Chceme stavať rodinný dom , ktorý bude napojený na žumpu keďže v obci nieje kanalizácia. Potrebujem k žiadosti o stavebne povolenie aj projekt pripojenia RD na žumpu a projekt žumpy , alebo stačí situačný plán osadenia stavby na pozemku na ktorom je zakreslená aj žumpa.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Jano
Môžu požadovať situačný plán s osadením.
Inak napojenie je len jedna čiara.
Môžu od Vás požadovať aj PD žumpy, t.j. nejaký rez s technickou správou. Ak je prefabrikovaná, tak výrobca má technickú dokumentáciu.

Takáto požiadavka stavebného úradu by bola oprávnená, lebo nato stavebný úrad je.

Mimochodom dotknutý orgán z hľadiska ochrany vôd pri stavbe rodinného domu je obec, teda nie obvodný úrad.

Vo vodnom zákone je to niekde okolo § 60, neviem teraz narýchlo.

CIMOM
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

radek666 Pozri príspevok
Ahoj Cimom, budem sa ti snažit odpovedat na tvoje otázky aby si nám dokázal nejako poradit nakolko sme sa dostali do neriešitelnej a zúfalej situácie. Informácie o susednom dome sa mi podarili získať len okrajové nakolko ide o starý dom a dokumentácia od toho nieje žiadna a nedokážem to zistiť. len na základe tvrdenia susedy kedy sme s nou boli ešte za dobre bol dom postavený a skolaudovaný pred rokom 1976 čiže neriešili ho podľa súčastnej legislatívy ale podla predchádzajúceho zákona alebo podla čoho sa stavalo. či je postavený podľa stavebného povolenia na to mi uradníčka povedala že pokial je to taký starý dom podklady a projekty už nikto k tomu nenajde a v podstate to vyznelo tak že ani sa s tým nikto nebude zaoberat nakolko je to stávajúci stav a susedný rodinný dom je starý cez 50 rokov.

situáciu aj zameranie hraníc pozemku a stavby od geodeta spolu s fotodokumentáciou mám pripravené len neviem ako alebo kam ti tie obrázky mám naposielať. poprosil by som ta o info kam ti to poslať nakolko v porade som amtér a neviem ako sa sem vkladaju prílohy.

Teraz k vysvetleniu nášho neriešitelného problému:
Ako som ti spomínal náš dom je v radovej zástavbe do tvaru L čiže domy musia byt na hraniciach pozemku. Stávajúce domy máme aj ja aj sused na hraniciach len kedysi sa stavalo tak že aby bolo možné odvodniť daždovú vodu zo strechy tak zo strechy ktorá je smerovaná na moj dvor sa obvodová stena odsunula o 30cm aby sa tam dal dat žlab (asi vtedy neexistovali nástrešné žlaby). Ja teraz pri prestavbe nášho domu potrebujem natiahuť garáž dozadu aby som tam vobec dal nejaké auto ale problém vzniká v tom že tam zostáva tá 30 cm medzera nevyplnená v dĺžke 1,9 metra. S domom som na hranici pozemku ale na stavebnom úrade mi povedali že tam tá medzera nemože zostať že musíme byt nalepený na susedovy. dalšia vec je že sused má práve v tej časti okienko z neobytnej miestosti kde plánuje wc ale v súčastnej dobe je to nevyuživané nakolko neni ešte namontovane. technicky to bolo vyriešené s tým že by sa to zastavalo naplno ale s tým sused nesúhlasil. dalšia vec bola tá že náš sused mal z tej časti strechy orientovanej k nášmu pozemku zvedenú daždovú vodu na náš pozemok a nemal to ako vyriešiť s tou vodou. Tak som mu navrhol dohodu že my mu odvedieme daždovú vodu a on nám povolí tú zástavbu aby bolo na urade všetko ok. lenže on že s tým nesúhlasí a že on si vodu nejako zvedie na svoj pozemok a zbavý sa jej (síce neviem ako lebo technicky je to dost náročné) a že to okienko nech tam zostane.

Takže problém je to okno a tá 30cm medzera nakolko teraz sa tam bijú dva zákony.ja chcem stavat na svojom pozemku ale nemožem nakolko tam zostáva medzera ktorá je v súčastnej legislatíve neprístupná. sused má ku mne okno čo ma obmedzuje v realizácii mojho zámeru aj ked nijako nezasahujem do jeho pozemku.
sme teraz na mrtvom bode lebo nevieme ako dalej a prekreslovať plány sa nám moc nechce lebo to sú dalšie peniaze naviac a ani nemáme ako to inak dispozične vyriešit. a v neposlednom rade by sme musely bývať v dome z ktorého budeme neštastný kvoli nedokonalým zákonom a okienku 50x50cm.

Potrebovali by sme nejaku radu aby nám vydali stavebné povolenie a sused sa nemohol odvolať na kraj lebo to tento rok nezačneme robiť nič.

Napíš mi prosím kam by som mohol poslat tie podklady aby si sa vedel zorientovať. ak by si potreboval ešte dalšie informácie budem robiť všetko pre to aby som to zabezpečil. Nevie nám nikto poradiť čo s tým ked sused nemá absolutne záujem spolupracovat takže si naša posledná nádej inak musíme prekreslovať plány.

Zatiaľ Ďakujem a ospravedlňujem sa za dlhý príspevok ale snažil som sa na pochopenie našej situácie to napísať čo najpodrobnejšie.
ahoj SIMOM.Chcel by som ti touto cestu podakovat za tvoj zaujem nam pomoct. Tvoje rady si velmi cenime budeme dufat ze na urade to zaberie a stavebne povolenie dostaneme. je to momentalne na mrtvom bode lebo uradnicka ma tyzden dovolenku. dali sme tvoje (odpovede,rady)zatial precitat projektantovi zatial sa nevyjadril. tak uz nam zostava len dufat. budem informovat ako to dopadlo. este raz dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať