Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie - rady, skúsenosti

pracujem v stavebnej agende
Ako na stavebnom úrade ? a pod.
Skúsim, ale len do časovej a vedomostnej možnosti.

CIMOM

PS : ak bude otázka, tak prosím formulovať čo najpresnejšie.
Naposledy upravil Dav : 01.10.10 at 18:06
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
radEg Pozri príspevok
Ahoj. Ešte mám doplňujúcu otázku.
Ak má mesto spravený územný plán obce do ktorej patrí ja môj pozemok ale nemá plán zóny kde chcem stavať RD môžu ma nejakým zákonným spôsobom nútiť aby som dal ja vypracovať ten plán zóny alebo inak môžu mi zamietnuť stavebne povolenie s odôvodnením, že nie je vypracovaný plán zóny ?
Ďakujem za odpoveď.

Na tomto linku je usmernenie MVaRR SR : http://www.build.gov.sk/mvrrsr/index...sk&docfld=1302

Ide o usmernenie s názvom :

Metodické usmernenie k postupu v konaní o umiestnení a povoľovaní stavieb z hľadiska súčinnosti stavebného úradu s dotknutými orgánmi (63.6 Kb)


DOPORUČUJEM

_________________________________________



Výňatok :

....To isté platí pre nesúhlasné záväzné stanovisko obce apelujúce na absenciu územného plánu zóny, ktoré nemožno považovať za právne relevantné. A to vzhľadom nato, že ustanovenie § 11 ods. 6 stavebného zákona, v zmysle ktorého územný plán obce ustanovuje v jeho záväznej časti, pre ktoré častí je potrebné obstarať a schváliť územný plán zóny, nemožno považovať za obligatórnu povinnosť stavebníka, ale za možnosť obce ako orgánu územného plánovania zabezpečiť takúto územnoplánovaciu dokumentáciu ( §12 ods. 1 stavebného zákona ). V prípade potreby obce zamedziť neregulovanej výstavbe , prichádza do úvahy možnosť vyhlásenia stavebnej uzávery podľa § 39d stavebného zákona, podľa ktorého rozhodnutím o stavebnej uzávere sa dočasne zakazuje alebo obmedzuje nová stavebná činnosť , najmä z dôvodov obstarávania územného plánu obce alebo zóny.......




CIMOM
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Zdravím CIMOM, prosím Ťa, potrebujem stavebné povolenie na zasklenie loggie v byte?

Mám 2 loggie, jedna z nich je zasklená normálnym plastovým oknom a tam kde bolo pôvodné okno mám teraz stôl, teda sa mi zväčšila kuchyňa, no bez zásahu do panelov..., len som proste vybral komplet staré okno s dverami a zasklil plastovým oknom tu loggiu.

Mám totiž problém so sudedom hore, ktorý je právnik a mne zateká z jeho balkóna. Dohoda nie je možná a má silné reči, že mám podať žalobu. Tak si potrebujem overiť zopár veci pred tým než ju podám.

Zatiaľ ďakujem.
DSC00467.jpg  
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Vlado.s Pozri príspevok
.................. potrebujem stavebné povolenie na zasklenie loggie v byte?

Zatiaľ ďakujem.
Nerozumiem tomu problému so susedom, ale odpoviem na otázku.

Stavebný zákon pojednáva mimo iného aj o stavebných úpravách. Konkrétne aj v § 55.

Výňatok :


2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;

Na uvedené si treba odpovedať. Ja to z fotky z bytu neviem posúdiť.


Z praxe :

Takáto formulácia dáva stavebnému úradu veľmi veľkú škálu možnosti. Ak stavebný úrad rozhodne, že takáto stavebná úprava vyžaduje stavebné povolenie, tak je to plne v jeho kompetencii. Takže rozhoduje o tom stavebný úrad. Je to v jeho kompetencii a dobrý stavebný úrad to posudzuje komplexne a hlavne rovnako v obdobných prípadoch.

Jerdnoznačne môžem uviesť, že ak by to bol balkón, tak sa stavebnému povoleniu nedá vyhnúť. Mám za to, že stavebný úrad by postupoval v rozpore so zákonom (pri balkóne), ak by povolil jeho presklenie formou ohlásenia.


POZNÁMKA :

Ak sa jedná o bytový dom (čo je samozrejme), treba postupovať aj podľa zákona 182/1993 Z.z., t.j. treba mať aj súhlas spoluvlastníkov.


Zatiaľ toľko.


CIMOM
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

CIMOM Pozri príspevok
Doporučujem nerobiť nič.
Na "ťahu" je stavebný úrad. Mal by začať konanie podľa § 88a SZ. Podľa ods. 1 vyzvať na predloženie žiadosti o dod. povolenie stavby.
Nemôže to skončiť nijak inak ako podľa § 88a ods. 3 SZ s odkazom na súd.

Ešte raz. Nerobil by som nič.


CIMOM
takže ťah stavebného úradu trval 4. mesiace....:-) ale teraz mám inú otázku, v priebehu celého "ňaťahovania sa" so susedmi nám jeden stavbár povedal, že vlastne ani nejde o stavbu, nakoľko podľa §43 stavebného zákona nespĺňa náležitosti stavby
Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie

a) spojenie pevným základom nie je, stoji na obrubníku parkovacej plochy-je tam len položený
b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu, nie je , je to samonosná konštrukcia
c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe,nie je
d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia, nemá
e) umiestnenie pod zemou.nie je
Podotýkam, že ten obrubník tam bol pripravený už dávno.

...aj napriek tomu, stavebný úrad rozhodol o dodatočnom stavebnom povolení. Moja otázka znie, či je možné takto rozhodnúť , aj napriek tomu, že naozaj nespĺňame ani jeden bod §43. A či a kde je možné sa odvolať....ono v podstate mi to pripadá ako "boj s veternými mlynmi", keď jeden odborný pracovník úradu potvrdil, že naozaj prístrešok nespĺňa kritéria stavby a následne jeho nadriadená trvá na stavebnom konaní....

DOPLNENIE: cimom...medzitým sme už obehli hasičov, cestárov, pozemkový úrad, hygienu, životné prostredie ...a všade sme dostali vyjadrenie, že k premetnej stavbe sa ani jedna inštutícia nevyjadruje....takže k dodatočnému stavebnému máme všetky podklady pripravené, ale aj tak ma zaujíma odpoveď na vyššie položenú otázku :-)
Naposledy upravil zamako : 04.12.09 at 11:42 Dôvod: doplnenie
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
zamako Pozri príspevok
takže ťah stavebného úradu trval 4. mesiace....:-) ale teraz mám inú otázku,.................. položenú otázku :-)
Potrebujem doplniť presné údaje, 4 mesiace dozadu si ozaj nepamätám.

CIMOM
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

CIMOM Pozri príspevok
Potrebujem doplniť presné údaje, 4 mesiace dozadu si ozaj nepamätám.

CIMOM
TOTO TO BOLO:
Aj ja musim riesit problem zo susedom, ale trosku komplikovany..ale to su vlastne vsetky. Sused ma postaveny svoj dom asi uz od roku 1950??? - neviem presne na hranici pozemku, zasahuje samozrejme nad nas castou strechy a odkvapovou rúrou. Samozrejme uz roky, my sme vlastnikmi pozemku 7 rokov a nejako zvlast nam to neprekazalo, ani nas to neobmedzovalo. Ked sme robili nejake stavebne upravy , nechali sme si spracovat aj geometricky plan a prisli sme na to, ze cely dom je postaveny zle a zasahuje cca 15 m2 do nasho pozemku... no a my dobri susedia sme to nechali upravit na zaklade skutocneho stavu, aj zo spravnym zapisom do katastra :-) teraz sme sa rozhodli postavit si pristresok na auta....a nastal problem! Ten pristresok sme postavili na hranici svojho pozemku, nepresahujeme strechou nad suseda, len cast odňkvapovej rury prekryva jeho plot, cca 5 cm. No a ten cirkus si neviete predstavit...ze zburat cely pristresok!!! Stavbu sme robili na zaklade povolenia obecneho uradu, ako ohlasenu drobnu stavbu. Lenze sme v priebehu stavby pridali prestresenie na odpadove nadoby a teda sme presiahli 25 m2 o nejke 2 metre. Nesplname teraz podmienky na drobnu stavbu, co poradis ??? Dodatocne stavebne povolenie , myslim si, s tym problem nie je ...ale co so susedom?
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

Vlado.s Pozri príspevok
Zdravím CIMOM, prosím Ťa, potrebujem stavebné povolenie na zasklenie loggie v byte?

Mám 2 loggie, jedna z nich je zasklená normálnym plastovým oknom a tam kde bolo pôvodné okno mám teraz stôl, teda sa mi zväčšila kuchyňa, no bez zásahu do panelov..., len som proste vybral komplet staré okno s dverami a zasklil plastovým oknom tu loggiu.

Mám totiž problém so sudedom hore, ktorý je právnik a mne zateká z jeho balkóna. Dohoda nie je možná a má silné reči, že mám podať žalobu. Tak si potrebujem overiť zopár veci pred tým než ju podám.

Zatiaľ ďakujem.
Ja by som odporucal aspon ohlasit spravcovi bytu...A ked mate zlych susedov, tak duplom by som oznamil. Ak sa nezasahuje do statiky tak nie je potrebne povolenie. To sa da ziskat na pockanie.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
petmac Pozri príspevok
Ja by som odporucal aspon ohlasit spravcovi bytu...A ked mate zlych susedov, tak duplom by som oznamil. Ak sa nezasahuje do statiky tak nie je potrebne povolenie. To sa da ziskat na pockanie.
Správca bytu nič nie je !!!!!!!!


CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
zamako Pozri príspevok
TOTO TO BOLO:
Aj ja musim riesit problem zo susedom,....................povolenie , myslim si, s tym problem nie je ...ale co so susedom?
Stále trvám na tom, čo som uviedol. Konať musí stavebný úrad, t.j. musí oznámiť začatie konania o dodatočnom povolení stavby podľa § 61 ods. 1 v spojení s § 88a stavebného zákona. Ak tak nekoná, tak nie je čo riešiť.

Či je to stavba ??? Je to zhotovené zo stavebných výrobkov - určite. Takže, stavba to je. Mimochodom v tejto téme, neviem na ktorej strane som uviedol, kedy "stavba" nie je stavbou.


Mám iný názor na jednu vec.
Ak je preukázané, že susedná stavba je na Vašom pozemku, tak prečo platíte dane za pozemok, ktorý nie je Vami užívaný?
Sused sa k tomu pozemku pravdepodobne "dostane" vydržaním, ale Vy to určite riešte.
Je to vec na dohodu, ak je možná. GP a následným zápisom do katastra na základe zmluvy sa to dá riešiť. Ak nie je konsenzus, tak potom cez advokáta, ale to je už iná parketa.




CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Je to úplne od veci - stavebnej.

Neodpustil som si to, aby som to nedal do éteru, sme len ľudia, možno na zamyslenie a .....


ODPORUČUJEM



http://www.wimp.com/crazysand/



CIMOM
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

Podla toho aka rekonstrukcia je. Ak nie je zasah do nosnych konstrukcii nie je potrebne ziadat o stavebne povolenie, len ohlasit stavbu. Robim s tym uz 7 rokov.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
petmac, to bola odpoveď pre mňa?

Nič to. Sú tu protichodné rady, tak ja zájdem na príslušný stavebný úrad a zistím čo a ako. Len dúfam, že nenatrafím na čerstvého absolventa.

Zatial ďakujem všetkým, dám vedieť ako to je.

Tak dnes som bol na Stavebnom úrade a tu je info ako som sľúbil:

Nie je potrebný súhlas susedov, čo potrebujem je Posudok od statika (60 Eur) a na základe toho stavebný úrad rozhodne či to pôjde len cez ohlasovanie alebo cez normálne stavebné povolenie. AK cez ohlasovanie tak to bude 16,6 Eur, ak cez stavebné tak 33 Eur. Keďže tam nie je zásah do konštrukcie, tak na 95% bude stačiť aj ohlasovacia povinnosť.
Naposledy upravil Vlado.s : 07.12.09 at 14:14 Dôvod: Doplnenie
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

Vlado.s Pozri príspevok
petmac, to bola odpoveď pre mňa?

Nič to. Sú tu protichodné rady, tak ja zájdem na príslušný stavebný úrad a zistím čo a ako. Len dúfam, že nenatrafím na čerstvého absolventa.

Zatial ďakujem všetkým, dám vedieť ako to je.

Tak dnes som bol na Stavebnom úrade a tu je info ako som sľúbil:

Nie je potrebný súhlas susedov, čo potrebujem je Posudok od statika (60 Eur) a na základe toho stavebný úrad rozhodne či to pôjde len cez ohlasovanie alebo cez normálne stavebné povolenie. AK cez ohlasovanie tak to bude 16,6 Eur, ak cez stavebné tak 33 Eur. Keďže tam nie je zásah do konštrukcie, tak na 95% bude stačiť aj ohlasovacia povinnosť.

Takze predsa moje skusenosti su OK :-)

Ale odporucam Vam dat zakreslit stary a novy stav.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
petmac Pozri príspevok
Podla toho aka rekonstrukcia je. Ak nie je zasah do nosnych konstrukcii nie je potrebne ziadat o stavebne povolenie, len ohlasit stavbu. Robim s tym uz 7 rokov.
Výňatok z § 55 stavebného zákona:


2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti
__________________________________________________ ____________________________________________


Uvedená dopĺňam preto, lebo nie je to len o zásahu do nosnej konštrukcie.


CIMOM
0 0
stavbár2 stavbár2

stavbár2 je offline (nepripojený) stavbár2

Dobrý deň.
Moja otázka sa týka pridelenia popisného čísla domu.
Na OcÚ mi povedali, že mi nemôžu prideliť číslo domu pokiaľ nebude skolaudovaná ulica na ktorej stavba stojí. Majú pravdu?
Ďakujem.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
stavbár2 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Moja otázka sa týka pridelenia popisného čísla domu.
Na OcÚ mi povedali, že mi nemôžu prideliť číslo domu pokiaľ nebude skolaudovaná ulica na ktorej stavba stojí. Majú pravdu?
Ďakujem.
Určite nie !!!


Prikladám vyhlášku - celú, nakoľko nie je dlhá :

31/2003 Z.z.

VYHLÁŠKA
Ministerstva vnútra Slovenskej republiky

z 30. januára 2003,


ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a o číslovaní stavieb



Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky podľa § 27a ods. 1 zákona Slovenskej národnej rady č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení zákona č. 453/2001 Z. z. ustanovuje:

Označovanie ulíc a iných verejných priestranstiev
§ 1

(1) V obci, v ktorej je viac ulíc alebo iných verejných priestranstiev (ďalej len "ulica"), má každá ulica názov.1) V obci, ktorá sa člení na časti, nemôžu byť v rôznych častiach obce ulice s rovnakým názvom.

(2) Ulice sa označujú názvami na orientačných tabuliach rovnakého typu.

(3) Orientačná tabuľa s názvom ulice sa umiestňuje na pozemnú stavbu2) (ďalej len "budova"), ktorá sa nachádza najbližšie k miestu vyústenia ulice do stredu obce, a na budovu, ktorou sa ulica končí. Ak do ulice vyúsťuje iná ulica, označuje sa orientačnou tabuľou s názvom ulice aj najbližšia budova pri takomto vyústení ulice.


§ 2

(1) Obec môže označiť ulice okrem orientačných tabúľ s názvami ulíc aj ďalšími orientačnými údajmi na samostatných informačných tabuliach rovnakého typu. Ďalšími orientačnými údajmi sú názvy sídlisk, označenie smeru ulice, umiestnenie významných inštitúcií, budov a iné údaje, ktoré uľahčujú orientáciu v obci.

(2) Informačné tabule na označenie ulice ďalšími orientačnými údajmi sa umiestňujú spravidla na križovatke ulíc tak, aby neprekážali viditeľnosti dopravných značiek. Osadzujú sa na samostatných stojanoch zapustených do zeme, výnimočne sa môžu umiestniť aj na budovy alebo na iné vhodné miesta.

§ 3

(1) Názvy ulíc a ďalšie orientačné údaje sa uvádzajú v štátnom jazyku.3)

(2) Obce, ktoré sú uvedené v osobitnom predpise, 4) môžu označiť názvy ulíc a ďalšie orientačné údaje aj v jazyku národnostnej menšiny.5)

(3) Názvy ulíc v jazyku národnostnej menšiny sa uvádzajú spravidla na jednej orientačnej tabuli pod názvom ulice v štátnom jazyku; to platí aj o označovaní ulíc ďalšími orientačnými údajmi v jazyku národnostnej menšiny.

Číslovanie budov
§ 4

Súpisné číslo sa určuje každej budove.

§ 5

(1) Orientačné číslo sa určuje budove na účely orientácie na ulici. Ak má budova viac vstupov z ulice, určuje sa orientačné číslo každému vstupu.

(2) Každá ulica označená názvom má samostatný číselný rad orientačných čísiel, ktorý sa začína číslom 1.

(3) Pri lineárnej zástavbe majú budovy v smere od stredu obce na ľavej strane ulice nepárne čísla a na pravej strane ulice párne čísla číselného radu orientačných čísiel.

(4) Pri bodovej zástavbe sa orientačné číslo určí tak, aby bolo čo najvýhodnejšie z orientačného hľadiska, ako aj z hľadiska jeho začlenenia do číselného radu orientačných čísiel ulice.

(5) Ak sú na ulici pozemky určené na zastavanie, je potrebné vyčleniť v číselnom rade orientačné čísla pre budúce budovy.

(6) V číselnom rade orientačných čísiel sa nové orientačné číslo utvorí tak, že k najbližšiemu nižšiemu zo susediacich orientačných čísiel sa pridá veľké písmeno abecedy.

§ 6

(1) Žiadosť stavebníka o určenie súpisného čísla a orientačného čísla obsahuje

a) meno, priezvisko a trvalý pobyt stavebníka, ak je fyzickou osobou, alebo názov, sídlo a identifikačné číslo organizácie, ak je právnickou osobou,
b) predmet žiadosti,
c) označenie budovy a termín jej dokončenia,
d) prílohy, ktorými sú doklad o vlastníctve pozemku alebo doklad o inom práve k pozemku6) a kolaudačné rozhodnutie.7)

(2) Súpisné číslo a orientačné číslo sa určuje budove podľa poradia, v akom sa obci doručila žiadosť stavebníka podľa odseku 1.

(3) Rozhodnutie o určení, zmene alebo zrušení súpisného čísla alebo orientačného čísla budove obsahuje

a) názov obce a jej číselný kód, 8)
b) názov časti obce, ak sa obec člení na časti, názov ulice a názov katastrálneho územia, v ktorých sa budova nachádza,
c) parcelné číslo pozemku, na ktorom je budova postavená; ak je budova postavená na viacerých pozemkoch, uvedú sa všetky parcelné čísla týchto pozemkov,
d) označenie budovy,
e) dátum vydania a číslo kolaudačného rozhodnutia7) a názov orgánu, ktorý ho vydal,
f) meno, priezvisko a trvalý pobyt stavebníka, ak je fyzickou osobou, alebo názov, sídlo a identifikačné číslo organizácie, ak je právnickou osobou,
g) výrok o určení, zmene alebo zrušení súpisného čísla alebo orientačného čísla,
h) odôvodnenie,
i) poučenie o opravnom prostriedku,
j) dátum, meno, priezvisko, funkciu a podpis oprávnenej osoby a odtlačok úradnej pečiatky s erbom obce.

(4) Zmeniť alebo zrušiť súpisné číslo alebo orientačné číslo možno len výnimočne po predchádzajúcom upovedomení vlastníka budovy.

(5) Obec zašle rovnopis rozhodnutia o určení, zmene alebo zrušení súpisného čísla alebo orientačného čísla príslušnej správe katastra.9)

§ 7

(1) Tabuľky so súpisným číslom obstaráva obec na vlastné náklady.10) Tabuľku s orientačným číslom obstaráva na vlastné náklady stavebník; zabezpečuje tiež pripevnenie a údržbu tabuľky so súpisným číslom a tabuľky s orientačným číslom na vlastné náklady.

(2) Tabuľka so súpisným číslom a tabuľka s orientačným číslom sa umiestňujú vedľa seba tak, aby boli z ulice dobre viditeľné a nepôsobili rušivo na vzhľad budovy.


§ 8

(1) Evidencia súpisných čísiel a orientačných čísiel sa vedie na evidenčných listoch alebo v elektronických médiách.

(2) Evidencia súpisných čísiel a orientačných čísiel obsahuje údaje uvedené v rozhodnutí o určení, zmene alebo zrušení súpisného čísla alebo orientačného čísla (§ 6 ods. 3).

Spoločné, prechodné a záverečné ustanovenia
§ 9

(1) Časť obce, ktorá má vlastné katastrálne územie, môže mať samostatné číslovanie budov súpisnými číslami a orientačnými číslami.

(2) Určiť, zmeniť alebo zrušiť súpisné číslo a orientačné číslo možno aj jedným rozhodnutím.

(3) Súpisné číslo a orientačné číslo možno určiť aj bez kolaudačného rozhodnutia, 7) ak tak ustanovuje osobitný predpis11) alebo ak sa budova nekolauduje alebo príslušný orgán od jej kolaudácie upustil.12)

§ 10

Súpisné čísla a orientačné čísla určené pred účinnosťou tejto vyhlášky sa považujú za súpisné čísla a orientačné čísla podľa tejto vyhlášky.

§ 11

Zrušuje sa vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 347/1997 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a číslovaní stavieb.

§ 12

Táto vyhláška nadobúda účinnosť 1. marca 2003.


Vladimír Palko v. r.


_________________________________


Výňatok zo zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v platnom znení :


§ 2c
Číslovanie stavieb


(1) Obec určuje stavbám súpisné číslo a orientačné číslo, vedie evidenciu súpisných čísiel a evidenciu orientačných čísiel a udržiava ju v súlade so skutočným stavom.

(2) Na označovanie stavieb súpisnými číslami obstaráva obec na vlastné náklady tabuľky rovnakého vzoru. Obec môže rozhodnúť o označovaní stavieb orientačnými číslami na tabuľkách rovnakého vzoru.

(3) Na účely prevodu vlastníctva k stavbe a poistenia stavby môže obec určiť stavebníkovi súpisné číslo a orientačné číslo aj bez kolaudačného rozhodnutia.



CIMOM
0 0
stavbár2 stavbár2

stavbár2 je offline (nepripojený) stavbár2

Ďakujem za odpoveď, veľmi mi to pomohlo.
Pekný deň.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Vlado.s Pozri príspevok
petmac, to bola odpoveď pre mňa?

Nič to. Sú tu protichodné rady, tak ja zájdem na príslušný stavebný úrad a zistím čo a ako. Len dúfam, že nenatrafím na čerstvého absolventa.

Zatial ďakujem všetkým, dám vedieť ako to je.

Tak dnes som bol na Stavebnom úrade a tu je info ako som sľúbil:

Nie je potrebný súhlas susedov, čo potrebujem je Posudok od statika (60 Eur) a na základe toho stavebný úrad rozhodne či to pôjde len cez ohlasovanie alebo cez normálne stavebné povolenie. AK cez ohlasovanie tak to bude 16,6 Eur, ak cez stavebné tak 33 Eur. Keďže tam nie je zásah do konštrukcie, tak na 95% bude stačiť aj ohlasovacia povinnosť.
Za čo by chceli na stavebnom úrade platiť 16,6 € pri ohlasovaní drobnej stavby? Neviem o tom, že by sa za to malo platiť. Alebo sa mýlim?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
wagner Pozri príspevok
Za čo by chceli na stavebnom úrade platiť 16,6 € pri ohlasovaní drobnej stavby? Neviem o tom, že by sa za to malo platiť. Alebo sa mýlim?
Za ohlásenie drobnej stavby sa neplatí !!! (Ak bude niekto tvrdiť opak, nech Vám ukáže zákon o správnych poplatkoch - č. 145/1995 Z.z., konkrétne jeho prílohu - sadzobník a konkrétne položku, podľa ktorej chce zaplatiť správny poplatok).

ani za stavebné úpravy ani za udržiavacie práce


CIMOM
0 0
jsroslav jsroslav

jsroslav je offline (nepripojený) jsroslav

Dobrý deň. Poprosil by som Vás o radu. Stavebný úrad obce v správnom konaní vo veci susedovej stavby realizovanej bez stavebného povolenia a na pozemku, ktorého som spoluvlastníkom, ma ako účastníka konania odkázal na súd. Do doby, pokiaľ rozhodnutie súdu vo veci nenadobudne pravoplatnosť, konanie prerušil. Rozhodnutie odôvodnil tým, že vo veci stavby na cudzom pozemku prináleží rozhodnutie súdu a konanie o dodatočnom povolení stavby nemožno uplatniť, kedže v konaní o tejto veci sa medzi účastníkmi nedosiahla dohoda.
Zaujímalo by ma, v akej lehote mám podať podnet na súd, resp. podať návrh žaloby od doručenia rozhodnutia stavebného úradu. Poznamenávam, že stavebný úrad vo svojom rozhodnutí mi nestanovil lehotu na podanie podnetu na súd.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať