Zavrieť

Porady

kupa noveho auta v zahranici

takze chcem sa spytat ci nemate skusenosti

planujeme si kupit sukromne auto, obehali sme autosalony, surfovali po nete a chceme sa spytat ci nemate skusenosti:

zistili sme ze v polsku kupime nove auto s namontovanym lpg vyhodnejsie ako u nas.

Nemate skusenosti čo všetko budeme musieť ohľadom zapisu vybavovať, Je mi jasné že budeme musieť zaplatiť DPH u nas nakoľko ide o nove auto. Nemate skusenosti či nebude mať zahraničný predajca problem predať auto bez ich DPH. Taktiež či nemate skusenosti či bude možne bezproblémov zapisať auto s lpg do TP. Samozrejme ratame s tým že budeme musieť dať úradne dat preložiť dokumenty. A na druhej strane ako sa k zaruke postavia nase zmluvne servisy. Myslim si že sme v EU a mali by sme mať rovnake celoeuropske zaruky.. Ale fakt neviem.. Tak ak mate skusenosti napiste nam
Vdaka
Usporiadat
Branusko Branusko

Branusko je offline (nepripojený) Branusko

peggy Pozri príspevok
Pardon, ten odpočet DPH je omyl, bolo to myslené ako pôvodná cena znížená o 22%. Nie som podnikateľ. Takže ešte raz, keď mám záujem o japonské auto, tiež mi odpočítajú daň? Niekde som čítala, že sa to týka len áut vyrobených v únii. Ďakujem
Dobry clanok tykajuci sa kupy noveho auta v zahranici je tu auto(bodka)sme(bodka)sk/c/3839808/Oplati-sa-doviezt-nove-auto.html

porovnanie cien aut aj so zohladnenim rozdielov v DPH je zase tu www(bodka)sme(bodka)sk/cdata/3839808/tabulka_big.jpg (to Suzuki tiez nebude je asi EU auto, aj ked sa mozne vyraba v HU)

V zasade sa jedna o to, ze pri novom aute (jedno kde bolo vyrobene) = menej ako 6 mesiacov a 6.000 km, kupenom v niektorej z clenskych EU krajin sa DPH plati az na SK.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

prepravne znacky (tablice tymczasowe) sa vybavuju na starostwo wojatove (nieco ako obecny urad) na rejestraciji vozidiel - stoja 93zl + casove povolenie (taka karticka k tym znackam) na 30dni - 11zl. k tomu poistenie (ubezpecenie, 66zl. tiez na 30 dni. znacky sa nevracaju.
0 0
monikammm monikammm

monikammm je offline (nepripojený) monikammm

Aj my riešime nákup auta v Poľsku. V sobotu sme si boli auto objednať, vybrali sme si konkrétne auto, doplnky, dali sme zálohu 3000 Zl. v hotovosti. Včera som previedla na účet ďalšie zloté a zvyšok cca 10% ceny auta doplatím pri preberaní auta v hotovosti. Vybrali sme si Nissan Qashqai, v Martine stojí ten konkrétny model, v tej istej výbave, 1,5l Dci 24 tis.Eur. Toto nás vyjde aj so všetkými poplatkami a DPH do 16 tis.Eur. Taký je rozdiel.
Poistenie si vybavím tu,ked mi nafaxujú TP a faktúru (musia to vyžiadať z centrály Nissanu) a už so zelenou kartou si pôjdeme preň.
My to vybavujeme na dvakrát, pretože som nechcela dať peniaze za auto,ktoré nevidím na vlastné oči. Ale myslím, že tá úspora stojí aj za tie dve cesty.
Tak snáď ho v sobotu šťastne dovezieme.
0 0
tupon tupon

tupon je offline (nepripojený) tupon

martinapo77 Pozri príspevok
a my sme sa stretli ze uprednostnuju platbu v hotovosti, alebo cez prevod, ale tam su nejake poplatky
ahoj martina,
tak ako, podarilo sa kupit nove auticko v Polsku?..dufam, ze ano a uz si ho uzivate apropos ake ste si kupili?...my o tom uvazujeme takisto, len vsade je tolko rozdielnych informacii, ze uz v tom zacinam mat zmatok
Preto by som ta chcel poprosit o podrobny popis vsetkych krokov ktore treba urobit pri kupe auta v PL...dufam ze sem z casu na cas chodis a skoro mi napises, pretoze som sa pokusal napisat ti priamo na email, ale tusim ze si to neprajes a sukromnu spravu ti zase poslat nemozem ja, lebo mam udajne malo prispevkov

kazdopadne ti vopred dakujem za cas pri citani a dufam ze aj pri pisani dpovede pre mna

tupon
0 0
Branusko Branusko

Branusko je offline (nepripojený) Branusko

martinapo77 Pozri príspevok
prepravne znacky (tablice tymczasowe) sa vybavuju na starostwo wojatove (nieco ako obecny urad) na rejestraciji vozidiel - stoja 93zl + casove povolenie (taka karticka k tym znackam) na 30dni - 11zl. k tomu poistenie (ubezpecenie, 66zl. tiez na 30 dni. znacky sa nevracaju.
Vdaka za info, od polskeho paradoxne polsky predajca mi zase povedal, ze prepravne znacky si mam vybavit na SK a priniest so sebou v den vydania auta. Zda sa, ze tuto informaciu budem musiet este overit, aj ked som mozno ocakaval ze prepravnu znacku mi zabezpeci predajca v PL.

Ak su teda treba polske prepravne znacky, mozem na tychto znackach jazdit na SK, prihlasovacie miesto mam cca. 40 km a planoval som tam prist "po svojich".

P.S.: Ak sa smiem este opytat, aku dlhu mate cakaciu dobu na tu Octaviu? Ja mam termin do 30.4., co je mierne viac ako dva mesiace od zavaznej objednavky a zlozenia zalohy.

Vdaka,
Brano
0 0
qwer qwer

qwer je offline (nepripojený) qwer

dobre vediet
0 0
peggy peggy

peggy je offline (nepripojený) peggy

Ja som sa informovala tiež u poľského predajcu na prepravné značky a povedal mi, že je problém ich vybaviť. Auto si máme odviezť odťahovkou. Vraj to tak riešia všetci, lebo poľskí policajti robia problém s prenosnými značkami (pri kontrole). Ak som dobre pochopila, tieto sa nemôžu z krajiny vyvážať. Aj keby som tú odťahovaciu službu zaplatila, stále sa to auto kúpiť oplatí. Môjho manžela to dosť odradilo a včera sme boli pozriť nami vybratú značku v Maďarsku v Gyori. Je to pre nás z juhozápadu oveľa bližšie. Auto vyjde síce o niečo drahšie, ale vraj všetky doklady budeme mať pripravené pri preberaní auta, aj prenosné značky a poistku (na 30 dní). Dali sme zálohu 500 EUR, auto by malo byť do 2 týždňov. Uvidíme.
0 0
tereza28 tereza28

tereza28 je offline (nepripojený) tereza28

monikammm Pozri príspevok
Aj my riešime nákup auta v Poľsku. V sobotu sme si boli auto objednať, vybrali sme si konkrétne auto, doplnky, dali sme zálohu 3000 Zl. v hotovosti. Včera som previedla na účet ďalšie zloté a zvyšok cca 10% ceny auta doplatím pri preberaní auta v hotovosti. Vybrali sme si Nissan Qashqai, v Martine stojí ten konkrétny model, v tej istej výbave, 1,5l Dci 24 tis.Eur. Toto nás vyjde aj so všetkými poplatkami a DPH do 16 tis.Eur. Taký je rozdiel.
Poistenie si vybavím tu,ked mi nafaxujú TP a faktúru (musia to vyžiadať z centrály Nissanu) a už so zelenou kartou si pôjdeme preň.
My to vybavujeme na dvakrát, pretože som nechcela dať peniaze za auto,ktoré nevidím na vlastné oči. Ale myslím, že tá úspora stojí aj za tie dve cesty.
Tak snáď ho v sobotu šťastne dovezieme.
ahoj monika, rada by som sa ta opytala ci sa vam uz podarilo priviezt toho Nissana domov. Tiez sa chcem opytat, ci by si mi nemohla napisat ako ste na to isli...pretoze my sa snazime kontaktovat nejakych predajcov v polsku cez email, ale zatial sme ziadnu odpoved nedostali...asi budeme musiet ist osobne...takisto by ma zaujimalo ako to cele prebehlo, ci vas nieco prekvapilo atd. ak mozes napis mi na moj email: tereza28"zavinac"gmail.com
dakujem
tereza
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

no tiez sme rozmyslali nad nissanom ale stare modely QQ uz boli vypredane a na nove bz sme dlho cakali.... pokial viem oplati sa telefonovat.. na maily malokto odpovie
0 0
rumcajs rumcajs

rumcajs je offline (nepripojený) rumcajs

zdravim vsetkych, aj ja uvazujem o kupe auta z polska, no nejedna sa o nove auto ale o ojazdene (rv 2005, ma holandske poznavacie znacky). ako je to v tomto pripade ohladom dph, prevoznych znaciek, dokumentov a dokladov potrebnych na zapisanie do evidencie na slovensku? dakujem
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

rozhodne v tomto pripade nebudes sa musiet u nas registrovat podavat danove priznanie a platit dph na slovensku.. zaplatis ju v polsku ...dph sa plati len pri novych autach a to v krajine kde bude auto prihlasene..
viac info na roznych stránkach napr.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=159
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

Branusko Pozri príspevok
Pozdravujem,
zda sa, ze sme sa rozhodli rovnako, aj my sme pred tyzdnom objednali v Polsku Novu Octaviu TSI Mint, nakolko sa to tam pri momentalnom kurze EUR/PLN naozaj oplati.

Vopred vdaka za upresnenia/korekcie a pripadne dalsie informacie,
Brano
Ahoj Branusko,

ako ste dopadli s tou octaviou TSI v PL?
Nam predvcerom predajca oznamil, ze vraj 1,4 TSi nebude mozne dodat do konca roka, ze si mame vybrat iny motor. Dovod nevieme, tak preto sa pytam, ake mate skusenosti...

Zaujimalo by ma tiez, ktore TSi ste objednavali, predpokladam tiez 1,4 TSi, lebo je tam aj silnejsi 1,8 TSI

A tiez u ktoreho predajcu a v ktorom meste, pripadne aj datum objednavky.

Ak Vam to uz dodali, radi by sme predsa ten TSi, ako 1,6 MPI, kedze je medzi nimi rozdiel zhruma len 20 tis. SKK.

Diki moc za skoru odpoved.
0 0
Branusko Branusko

Branusko je offline (nepripojený) Branusko

martinapo77 Pozri príspevok
Ahoj Branusko,

ako ste dopadli s tou octaviou TSI v PL?
Nam predvcerom predajca oznamil, ze vraj 1,4 TSi nebude mozne dodat do konca roka, ze si mame vybrat iny motor. Dovod nevieme, tak preto sa pytam, ake mate skusenosti...

Zaujimalo by ma tiez, ktore TSi ste objednavali, predpokladam tiez 1,4 TSi, lebo je tam aj silnejsi 1,8 TSI

A tiez u ktoreho predajcu a v ktorom meste, pripadne aj datum objednavky.

Ak Vam to uz dodali, radi by sme predsa ten TSi, ako 1,6 MPI, kedze je medzi nimi rozdiel zhruma len 20 tis. SKK.

Diki moc za skoru odpoved.
Ahoj Martina,

zatial cakame na dodanie, ktore mame do konca aprila, t.j. 8-10 tyzdnov od datumu objednavky. Detaily som Vam poslal v sukromnej sprave.

Brano
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Kto vie poradiť ako to je s kúpov N1 pre s.r.o. v zahraničí - konkrétne v Maďarsku nakolko tam Renult Master stojí o 3500 EUR menej!
Vopred ďakujem za rady ako postupovať.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

no ak nakupujes N1 a si podnikatelom tak musis zaplatit DPH tu a zaroven mas narok na odpocet z vozidla N1, tzn. z ceny netto v Madarsku zaradis auto do podnikania a budes odpisovat

ak nie si podnikatel tak nemas narok na odpocet a plati u teba to iste ako pri osobnych autach DPh sa plati na DU v mieste bydliska
0 0
superoman superoman

superoman je offline (nepripojený) superoman

monikammm Pozri príspevok
Aj my riešime nákup auta v Poľsku. V sobotu sme si boli auto objednať, vybrali sme si konkrétne auto, doplnky, dali sme zálohu 3000 Zl. v hotovosti. Včera som previedla na účet ďalšie zloté a zvyšok cca 10% ceny auta doplatím pri preberaní auta v hotovosti. Vybrali sme si Nissan Qashqai, v Martine stojí ten konkrétny model, v tej istej výbave, 1,5l Dci 24 tis.Eur. Toto nás vyjde aj so všetkými poplatkami a DPH do 16 tis.Eur. Taký je rozdiel.
Poistenie si vybavím tu,ked mi nafaxujú TP a faktúru (musia to vyžiadať z centrály Nissanu) a už so zelenou kartou si pôjdeme preň.
My to vybavujeme na dvakrát, pretože som nechcela dať peniaze za auto,ktoré nevidím na vlastné oči. Ale myslím, že tá úspora stojí aj za tie dve cesty.
Tak snáď ho v sobotu šťastne dovezieme.
Monika, chcel by som sa spytat, ci ste potrebovali prepravne znacky. Ak ano, kde ste ich vybavovali?
Dakujem
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Tak toto zaujima aj mna. Prenosne znacky ste nakoniec vybavovali v PL alebo na slovensku???
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

viete mi niekto poradiť či v Čechách sa dá od 1.4.09 kúpiť auto bez DPH - samozrejme myslím osobu žijúcu v Čechách. Neviem či rozmýšlam správne: Ak si kúpi súkromná osoba v Čechách auto /mioesto štrotovného odpustenie DPH/ a vzápätí mi ho predá. Ja už nebudem platiť DPH? Auto som vlastne kupila od fyzickej osoby. Je to tak správne? Ďakujem Aldan
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

podla mna ak chces auto priviest sem tak potrebujes prenosne znacky, jedine ze by ste ho nalozili na odtahove vozidlo a doviezli do SR.
podla mna nie je mozne zaregistrovat auto bez auta na slovensku takze musis mat prepravne znacky... uz som o tom pisala na druhej strane diskusie

prepravne znacky (tablice tymczasowe) sa vybavuju na starostwo wojatove (nieco ako obecny urad) na rejestraciji vozidiel - stoja 93zl + casove povolenie (taka karticka k tym znackam) na 30dni - 11zl. k tomu poistenie (ubezpecenie, 66zl. tiez na 30 dni. znacky sa nevracaju.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

no to fakt neviem, auto bude splnať podmienky na nove auto podla zakona o DPH resp. smernice EU tzn. 6mes.od prveho prihlasenia alebo najazdených 6tis. km. može sa stať že na polícii ti ho odmietnu zaregistrovať kym nezaplatiš dph na DU....

ale to je len moj nazor
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať