Zavrieť

Porady

kupa noveho auta v zahranici

takze chcem sa spytat ci nemate skusenosti

planujeme si kupit sukromne auto, obehali sme autosalony, surfovali po nete a chceme sa spytat ci nemate skusenosti:

zistili sme ze v polsku kupime nove auto s namontovanym lpg vyhodnejsie ako u nas.

Nemate skusenosti čo všetko budeme musieť ohľadom zapisu vybavovať, Je mi jasné že budeme musieť zaplatiť DPH u nas nakoľko ide o nove auto. Nemate skusenosti či nebude mať zahraničný predajca problem predať auto bez ich DPH. Taktiež či nemate skusenosti či bude možne bezproblémov zapisať auto s lpg do TP. Samozrejme ratame s tým že budeme musieť dať úradne dat preložiť dokumenty. A na druhej strane ako sa k zaruke postavia nase zmluvne servisy. Myslim si že sme v EU a mali by sme mať rovnake celoeuropske zaruky.. Ale fakt neviem.. Tak ak mate skusenosti napiste nam
Vdaka
Usporiadat
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Hadam toto niekomu pomoze:
http://www.atmag.sk/data/File/PDF/3-...anie%20aut.pdf
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
S dovozom auta zo zahranicia nie je problem kym v nom nie je LPG. Na SK je povolne LPG iba v dvoch znackach (Skoda, Daewoo). Auta dovezene - prerobene na plyn sa prihlasuju akoze bez plynu a majitelia ho maju tzv: nacierno. Od jula by mali Ti nasi vzacni schvalit upravu zakona o mot. vozidlach a povolit LPG v autach, niekde som o tom cital... Tak uvidime.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Kupoval niekto v Maďarsku ako súkromná osoba SUZUKY SX4.
Pozeral som cenník a vychádza cca o 3.000 EUR lacnejšie ako u nás.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

kyblik Pozri príspevok
S dovozom auta zo zahranicia nie je problem kym v nom nie je LPG. Na SK je povolne LPG iba v dvoch znackach (Skoda, Daewoo). Auta dovezene - prerobene na plyn sa prihlasuju akoze bez plynu a majitelia ho maju tzv: nacierno. Od jula by mali Ti nasi vzacni schvalit upravu zakona o mot. vozidlach a povolit LPG v autach, niekde som o tom cital... Tak uvidime.
to neviem kde si na to prisiel, ze LPG je povolene iba na dvoch znackach , tych znaciek je pokrytych dost (ale samozrejme nie vsetky modely tej ktorej znacky),

rovnako nie je problem s dovozom aut na LPG, niekedy je to praveze riesenim, kedze u nas namontovat LPG na dane auto by casto znamenalo individualne schvalovanie prestavby, co je casovo aj financne dost narocne... ked sa dovaza auto ktore ma v TP LPG tak rovnako sa zapise LPG aj do slovenskeho TP, nie je potrebne mat nic na cierno...
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

martinapo77 Pozri príspevok
takze chcem sa spytat ci nemate skusenosti

planujeme si kupit sukromne auto, obehali sme autosalony, surfovali po nete a chceme sa spytat ci nemate skusenosti:

zistili sme ze v polsku kupime nove auto s namontovanym lpg vyhodnejsie ako u nas.

Nemate skusenosti čo všetko budeme musieť ohľadom zapisu vybavovať, Je mi jasné že budeme musieť zaplatiť DPH u nas nakoľko ide o nove auto. Nemate skusenosti či nebude mať zahraničný predajca problem predať auto bez ich DPH. Taktiež či nemate skusenosti či bude možne bezproblémov zapisať auto s lpg do TP. Samozrejme ratame s tým že budeme musieť dať úradne dat preložiť dokumenty. A na druhej strane ako sa k zaruke postavia nase zmluvne servisy. Myslim si že sme v EU a mali by sme mať rovnake celoeuropske zaruky.. Ale fakt neviem.. Tak ak mate skusenosti napiste nam
Vdaka
Kúpil som nové auto v PL .DPH v PL môžeš ale nemusíš zaplatiť(u nás ušetríš 3%).Záruka platí v celéj EU.
Je dobre uzatvoriť poistku doma deň pred kúpou ,treba k tomu číslo karosérie.V PL som mal možnosť uzatvoriť poistku ale načo keď doma by som aj tak poisťoval.Do siedmích dní od dátumu na faktúre treba vyplatiť DPH,na Odbore Dopravy Okres. ú. vyžiadať tlačivá.skontrolujú číslo ,úradne preložiť faktúru a preukaz od PL značiek.kúpiť kolky 66e, 4,5e ,po vydaní (pár dní)technyčáku obhliadka na polícii a zápis +značky 66eur.PL značky bez ich poistenia stoja 104 zlote platia 30 dní.Pozor na kurzy ak by som kupoval dnes ušetril by som 600 e .Najlepší kurz je v zmenárniach u nich ,pri takéj veľkéj sume trvajte na lepšom kurze. Zhruba všetko ,ak by na to niekto nenašiel odvahu a chce ušetriť môžem pomôcť.Dnes už viem ako kúpiť lacnejšie ako som kúpil ja ,ušetril som 3000 eur.
0 0
devetak devetak

devetak je offline (nepripojený) devetak

Ja mám tiež vyhliadnuté nové auto v Poľsku, chcem ho kúpiť na živnosť, otvára sa mi tu dosť otáznikov, ako postupovať po dovoze, ak by si mi bližšie poradil, bol by som vďačný, prípadne aj telefonicky.
Zatiaľ vďaka.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

no skus napisat tie otazniky...
0 0
devetak devetak

devetak je offline (nepripojený) devetak

Možno to už niekde popísané je, ale som nehľadal, tak skúsim:
Musím platiť DPH, aj keď to chcem na živnosť a som platcom DPH? Niekde som počul, že nemusím, ale nie som si istý. Niektorí predajcovia u nás vravia, že keď dovezieme auto zo zahraničia, záručný servis, prípadne záručné opravy budú robiť, ale za platby. Ako je to z prekladom tých dokladov, ktoré treba preložiť do Slovenčiny? Je to dlhší proces, alebo to ide rýchlo? Ešte ani neviem kde ich zoženiem, - tlmočníkov a koľko to stojí. Celková suma spojená s dovozom a prihlásením, ako som čítal vyššie je cca 140 €, plus prevozné značky cca 100 zl. A čo poistka v dobe dovozu a do vtedy kým sa nevybavia všetky papiere? No je toho dosť, čo som popísal. Ďakujem vopred
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

devetak Pozri príspevok
Možno to už niekde popísané je, ale som nehľadal, tak skúsim:
Musím platiť DPH, aj keď to chcem na živnosť a som platcom DPH? Niekde som počul, že nemusím, ale nie som si istý. Niektorí predajcovia u nás vravia, že keď dovezieme auto zo zahraničia, záručný servis, prípadne záručné opravy budú robiť, ale za platby. Ako je to z prekladom tých dokladov, ktoré treba preložiť do Slovenčiny? Je to dlhší proces, alebo to ide rýchlo? Ešte ani neviem kde ich zoženiem, - tlmočníkov a koľko to stojí. Celková suma spojená s dovozom a prihlásením, ako som čítal vyššie je cca 140 €, plus prevozné značky cca 100 zl. A čo poistka v dobe dovozu a do vtedy kým sa nevybavia všetky papiere? No je toho dosť, čo som popísal. Ďakujem vopred

DPH sa plati u noveho auta v mieste jeho uzivania teda na Slovensku a to aj pri platiteloch aj pri neplatiteloch. Tzn. polsky predajca vystavi fakturu na tvoje IC DPH a to v sume netto. Podla mojich informacii na auta plati celoeruopska zaruka hoci kvoli cenam ake maju na servis v polsku by sa asi oplatilo servisovat u nich ked to je zarohom. Prekladat treba pre odbor dopravy len doklad o nadobudnuti a ked je easy faktura a este po polsky tak jej preklad ani nechcu. Objednas auto u predajcu a cakas potom si po neho do polska prides zaplatis za neho daju ti ich prevozne znacky poistenie zakonne bud ti vybavi predajca u nich v polsku na urade na 30 dni alebo si auto uz mozes pred tym zakonne poistit doma ak ti oznami cislo VIN auta. V polsku platis za prevozne znacky ktore platia mesiac a ak tak za to poistenie, s poliakmi nie je problem sa dohovorit, oni su zvyknuti ze kupuju u nich auta slovaci.
U nas vyplnis ziadost na obvod dopravy kde ti vystavia slovensky technicak. Kolky su 66 a 4,5 euro plus platis prispevok do recyklacneho fondu tusim tiez 66euro. Ine poplatky navyse oproti nam kupovanemu autu nie su. S technicakom prihlasis auto na policii. DPH zaplatis v tom zdanovacom obdobi kedy si ho nakupil u nas v SR vramci riadneho danoveho priznania ak to bude kategoria N1 tak mas narok aj na odpocet .
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

časť citátu

martinapo77 Pozri príspevok
...poistenie zakonne bud ti vybavi predajca u nich v polsku na urade na 30 dni alebo si auto uz mozes pred tym zakonne poistit doma ak ti oznami cislo VIN auta.
Zakonné poistenie na auto, ktoré ešte nemá Osvedčenie o evidencii vozidla, vydané na Slovensku / TP/ - nie je podľa zákona č. 381/2001 platné, - aj ked Ti ho možno urobia .
V prípade poistnej udalosti by si to zistil, avšak už by to bolo neskoro.

Takže zákonné si vybav v Poľsku.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

to som nevedela tak potom nechapem preco nase poistovne nieco take poskytuju... v ktorom § je uvedene ze to nie je platne ak nemas TP vydany na Slovensku... Inac u poliakov v poslednom case 30dnove poistenie islo radikalne hore uz to nie je nejakych 110-125zl. ale pomaly dvojnasobok
0 0
urad.skol urad.skol

urad.skol je offline (nepripojený) urad.skol

Ahoj,ja by som mala záujem,chcela by som vedieť bližšie info aj cez mail .
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Vyjadrenie DRSR http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rprost0609.pdf
0 0
jurko456 jurko456

jurko456 je offline (nepripojený) jurko456

Nemate niekto skusenost s kupou auta na firmu (slovensku s.r.o) v Polsku a nasledny dovoz na Slovensko? Akcepovali a chceli v Polsku pri prevoznej registracii na 30 dni slovenske doklady od firmy? (napr. vypis z obchodneho registra v SR, alebo je to treba dokonca uradne prelozit do Polstiny?)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať